כפר סבא

נינג'ה כפר סבא

אייל אוקופ בן ה- 22 מכפר סבא העפיל לגמר נינג'ה ישראל. אין לו סיפור אישי קורע לב או תואר מפוצץ, הוא מעולם לא עסק בספורט באופן מקצועי ואת כל מה שיש לו לתת על המסלול השיג בכוחות עצמו

זוהר טוריאל 31/10/2019
אוקופ. "המסלול זה דבר מנטלי", צילום: נינג'ה ישראל קשת 12

 גאווה מקומית! יש לנו נציג  בגמר "נינג'ה ישראל" המשודר בקשת 12 וזה אייל אוקופ בן ה 22. את חצי הגמר, ששודר בשבוע שעבר הוא עבר בקלילות שהשאירה את כולם מופתעים. אחרי הכל, הוא הגיע לתחרות הנינג'ה משום מקום. הוא מעולם לא עסק בספורט באופן מקצועי, בצבא שירת שרות קרבי כלוחם ואת כל מה שיש לו לתת על המסלול השיג בכוחות עצמו.

"היו איתי הרבה ספורטאים מקצועיים שרגילים להתחרות ויש להם מעטפת שלמה של אנשי מקצוע שדואגים שהם יצליחו - מאמנים מקצועיים, תכניות אימון ושיקום. אני לעומתם הייתי צריך ללקט את המידע מטיפים שקיבלתי מספורטאים שאני מכיר או חבר תזונאי ועשיתי הכל בשיטה של ניסוי וטעייה".

אין לו סיפור אישי קורע לב או תואר מפוצץ, ואולי בגלל זה בהתחלה לא זכה לחשיפה רבה, אבל אחרי המסלול שעשה בחצי הגמר כבר לא ניתן להתעלם ממנו. אחרי ששודרו המוקדמות, במקום לשבת בבית וליהנות מההצלחה, טס לגלוש במלדיבים.

"הייתי חייב לנקות את הראש", הוא אומר. "בתקופה שלפני התחרות עשיתי אימונים מיוחדים לנינג'ה, הקפדתי מאוד על תזונה והתכוננתי. המסלול זה דבר מנטלי. צריך לתכנן טוב וללכת על הגבול הדק הזה שבין יהירות לביטחון עצמי. צריך לראות את עצמך כעובר, אבל לא ליפול לטעויות שנגרמות מביטחון עצמי מופרז".

הוא נולד בבאר שבע ובגיל שלוש, אחרי גירושי הוריו עבר לכפר סבא עם אימו, אינה, ובעלה בוריס שכטר. יש לו שלושה אחים צעירים  - שיין, 14 שגר בבאר שבע עם אביהם אולג, שי תלמיד כיתה ט' ב"שרת" ויובל בכיתה א' ב"בן גוריון". לדבריו הוא הרוויח שני אבות.

"גדלתי עם שני אבות, שניהם בנו אותי ומכל אחד מהם אני בוחר לקחת דברים אחרים. כילד הייתי נוסע לבאר שבע בסופי שבוע ולפעמים היינו נוסעים כולנו כי המשפחה של אמא שלי עדיין בבאר שבע".

לספורט הגיע בזכות המאמן רוני סקה, שהעביר בגן חוג ולימד את הילד בן הארבע ללכת על הידיים. 8 שנים למד אצלו קפוארה, רכב על סקייטבורד, למד ולימד גלישה, החליק על סנואו בורד ומה לא. בתיכון "רבין" הרחיב ביולוגיה למגינת ליבם של ההורים שהעדיפו מחשבים.

"אני חושב שעד היום הם עוד חולמים שאהיה מהנדס", הוא מחייך. "אבל מאוד אהבתי ללמוד את התחום ומה שאוהבים ללמוד גם זוכרים שנים אחר כך. זה ידע שהיה לי מאוד רלוונטי להכנה לנינג'ה כי שם למדתי את הבסיס לתזונה, התפתחות שרירים ועוד. את שאר הידע דליתי מהאינטרנט ומחברים שלומדים פיזיותרפיה. בגלל שאני עוסק בהרבה תחומי ספורט אני משליך מאחד לשני ומשלב תנועות שונות".

על התחרות שמע כשעבד כמדריך בקיר הטיפוס בעיר, ומיד החליט לנסות. גם אם לא ינצח בגמר, הוא נהנה מכל רגע ורכש חברים חדשים.

"הנינג'ה מקים את כולם הספה ומפגיש בין אנשים מכל קצוות הספורט ומרקעים שונים, כמו כור היתוך. מאוד התחברתי עם עומר בוקסי, למרות שהדחתי אותו, ועם גיא דוידוב ויש לנו קבוצת ווצפ עם עוד מתחרים. היה הרבה פרגון אבל הרגשות מעורבים. לכל אחד איחלתי שיסיים, אבל בשנייה יותר ממה שאני עשיתי".

בעתיד הוא מתכנן ללמוד פיזיותרפיה ועד אז להמשיך ללמד גלישה במועדון ה"ריף" בהרצליה. הוא חייכן, רהוט, מדגמן מדי פעם ועם כל זאת עדיין לא התחייב לאף אחת וגר עם ההורים בכפר סבא. ולקוראות ששואלות מה הכתובת, אז היא שמורה במערכת.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
ההצגה ארבעה אבות תגיע לרעננה
ההצגה "ארבעה אבות" תגיע לרעננה
אמנות ירוקה בחדרה
"אמנות ירוקה" בחדרה
קתדרה ראשונה בעולם לחקר יהדות אתיופיה
היזם הכפר-סבאי טל ברוך
"לראש העיר יש הזדמנות להפוך את כפר סבא לעיר המתחדשת המובילה בארץ"
מצלמות במעגל סגור במעונות "צעדים" ברחובות
"זה אתגר וכיף גדול"
אוכפים את איסור מכירת הטבק בתפזורת
רפי רפאלי הורשע באיומים