כפר סבא

המטרה טוקיו 2020

הג'ודאי טל פליקר, ממועדון ג'ודוקאן עוצמה כפר סבא, זוכה מדליית ארד באליפות עולם 2017 ובאליפות אירופה 2018, הוא אולי ההגדרה המושלמת לכך שאמונה עצמית וכוח רצון הם המפתח להצלחה. עכשיו הוא מנסה בכל כוחו להבטיח את השתתפותו באולימפיאדת טוקיו

זאב גולדשמיט 05/11/2019
טל פליקר. יצליח להגיע לאולימפיאדה? צילום: פרטי

בשנה שעברה אמנם הפסיד הג'ודאי טל פליקר בקרב על המדליה באליפות העולם והגיע רק למקום החמישי, אבל מסתבר שאליפויות העולם הן אפילו יותר מורכבות משנדמה. פליקר, המשתייך למועדון ג'ודוקאן עוצמה כפר סבא, הגיע לאליפות עולם 2018 כשהוא מדורג ראשון, וניצח שוב ושוב את המתחרים בזמני ניקוד זהב: תחילה כבש בקרב מול היריב האוזבקי, הביס את אלוף אירופה דאז, הנציג הסלובני ובשמינית הגמר העפיל על מתחרו הקובני. ברבע הגמר ניצח בקרב לא פשוט את יריבו הברזילאי, וכך סלל את דרכו לחצי הגמר, שם נעצר כשהפסיד ליריבו הקזחי ומצא עצמו מתחרה בקרב על מדליית הארד. גם שם הפסיד למתחרה האוקראיני. אבל פליקר יודע טוב מזה, ונראה כי המילה "וויתור" היא אינה חלק מהלקסיקון שלו. מאז היותו ילד, פליקר נהג למלא את זמנו בשגרת אימונים, טורנירים ועוד אימונים עד שבשנת 2016 היה קרוב לפרישה. "ההבנה שאיבדתי את הכרטיס לאולימפיאדת ריו הייתה אחד הדברים הקשים שחוויתי" סיפר פליקר, "הייתי כמעט חצי שנה בחוץ, וחשבתי לא לחזור יותר לג'ודו".

מאז עבר תהליך בו הבין שהוא מגשים לעצמו חלום, ועוסק בדבר שהוא אוהב יותר מכל, וגם מצליח בו. פליקר הבין בטעותו וגמלה בליבו ההחלטה לחזור להתאמן בכל מחיר, והתוצאות לא איחרו לבוא. בשנת 2017 השיג כמעט כל מדליה אפשרית בטורנירים הגדולים ביותר: גראנד סלאם, אליפות אירופה ואליפות עולם.             

כיום, יותר משנתיים לאחר שחזר מפרישה, נמצא פליקר במקום שונה לגמרי. לאחר שדורג ראשון בעולם, טל פליקר מנסה לכבוש את הדרך לאולימפיאדת טוקיו בשנה הבאה. השבוע הוא התחרה באליפות אוסטרליה הפתוחה, אבל הפסיד בקרב הראשון ליריב מסלובקיה.  מאמנו בנבחרת, אורן סמדג'ה: "פליקר הוא כישרון גדול, הישראלי הראשון בגברים שדורג מספר אחד בעולם ב-2017. הוא אינטילגנט, רעב להצליח".  

הקושי בהשגת הכרטיס לאולימפיאדה הוא לא משני. בזמן שיש רק כרטיס אחד לקטגוריית המשקל של פליקר באולימפיאדה, ישנו עוד טוען לכתר: ברוך שמאילוב, חברו הטוב של טל פליקר. "אני מאמין שהתחרות הזו תעשה לשנינו רק טוב", אומר פליקר, שהיתרון הגדול שלו הוא הניסיון שצבר. הדירוגים, הזכיות והטייטל – כולם משאירים את חובת ההוכחה עליו. האם פליקר יכבוש את הפודיום באולימפיאדת טוקיו 2020? רק הזמן יגיד.

במועדון עוצמה כפר סבא מתאמנים כ-150 ילדים מגיל ארבע ועד מבוגרים 50 פלוס. המאמן הראשי הוא שוקי קוואז. המועדון מטפח אלופי ג'ודי תחרותיים, רבים מהם משתייכים לנבחרת ישראל (עמית בובוביץ, יונתן וקסלר, רוני גל,  שי דאום, איתי קליין והבולט כאמור טל פליקר).

 

מרכז "עצמה" הינו עמותה רשומה המהווה ארגון ספורט המשמש מסגרת ארגונית המאגדת תחתיה מועדונים, קבוצות וספורטאים מכל רחבי הארץ.
מועדוני "עצמה" פרוסים בכל רחבי הארץ. תחת המועדונים כ-15,000 ספורטאים (70% מתוכם ילדים ובני נוער) בעשרות מועדוני ספורט. מרכז "עצמה" פועל להשגת מטרותיו תוך שיתוף פעולה הדוק עם כל הגופים ומוסדות הספורט.

 

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 21/11/2019
זאב גולדשמיט 20/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 31/10/2019
זאב גולדשמיט 31/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תכנית למניעת אלימות בבתי הספר
פיתוח מנהיגים צעירים בכפר סבא
סרחיו חביאר גולצמן מצטרף לרשימת יש עתיד בפת
גולצמן מצטרף לרשימת "יש עתיד" בפ"ת
חצר הגן ללא רשת הצל. ההורים זועמים
מדוע לא הוצבה רשת צל מעל חצר הגן?
ילד בגן נפצע כתוצאה מנפילת ענף
חשודה לא הובאה בזמן לביהמ"ש – המשטרה תשלם
האנשים שעושים את הרצליה
פנסיה חובה – מה חשוב לדעת היום?
חיפה: קווי אוטובוס במוצ"ש