כפר סבא

תושבי השכונה הירוקה מגייסים כספים למען המשך המאבק

תושבי השכונה הירוקה בכפר סבא מאסו בהבטחות והחליטו לצאת במאבק נגד הריחות וזיהום האוויר

זאב גולדשמיט 10/11/2019
הפגנות נגד זיהום אוויר בכפר סבא, צילום ארכיון ,פרטי

אחרי שבע שנים של מאבק למען אוויר נקי יותר בשכונה הירוקה בכפר סבא,  ועד שכונת 80 החליט בימים האחרונים לצאת בקמפיין גיוס כספים לצורך המשך מאבק התושבים במטרדי ריח וזיהום אויר.

בהודעה שפירסמו בדף פייסבוק מיוחד תחת הכותרת: "תנו לנשום בשקט" נכתב: "מאסנו בסחבת של הרשויות. אחרי שנים של המתנה לפתרון ואינספור הבטחות מהרשויות השונות, התושבים לוקחים את המושכות לידיים ויוצאים למאבק במטרדי הריחות וזיהום האויר. אנו זקוקים לעזרתכם, יחד נוכל להשפיע".

אחת מחברות ועד הפעולה הסבירה, שהכסף שייגויס מיועד לשכירת יועצים סביבתיים, עורך דין שייצג אותם ולפעולות הסברה. הם הבטיחו להמשיך ולעדכן את תושבי השכונה הירוקה בכל התפתחות שתהיה.

"אנחנו סבורים שעיריית כפר סבא לא פועלת מספיק בנחישות לסילוק מפעל 'בראון' הסמוך, שמהווה מפגע בשכונה הירוקה, אם כי אנחנו מעריכים מאוד כל מאמץ שנעשה ע"י העירייה" אמרה נציגת ועד השכונה. "הצוות שלנו נפגש מידי חודש וחצי עם העירייה, ויחד אנחנו מנסים לגבש דרכי פעולה אבל לצערי הדברים לא מתקדמים לשביעות רצוננו. נושא הריחות נבדק בעבר והגענו למסקנה יחד עם העירייה שמדובר במפגע, ואנחנו רוצים שהמשרד להגנת הסביבה יכיר בריח כמפגע סביבתי."

עוד הוסיפה חברת צוות השכונה הירוקה:  "העירייה הקימה צוות מריחים יחד עם צוות של היחידה האזורית להגנת הסביבה, שמוקפץ כשיש אירוע או תלונה בנושא ריחות, אבל התושבים כבר מיואשים ומפסיקים לדווח כי כמה אפשר לדוות מבלי להרגיש בשינוי? אנשים חיים פה וסובלים מהריחות. ילדים שיוצאים לחצר בית הספר, בא להם להקיא. אנחנו סבורים שיש בשכונה זיהום אויר, אבל ייקח זמן עד שזה יוכח, ומבחינתנו חשוב שיימצאו פתרון לסילוק המפעל".

הוועד שואף לגייס בקמפיין בין 70 ל-100 אלף שקל. "אנחנו מרגישים צורך לפעול יחד עם העירייה בצורה עצאית בנושא ריחות וזיהם כדי שהדברים יתקדמו".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
ילדים משתתפים בתהלוכת העדלאידע ברחוב אחוזה ברעננה
שמחה פורימית ברעננה
נינג'ה כפר סבא
שירה הראל, הלל סלומון ונגה גינסברג מראיינות את איילת דליות
כתבות צעירות
סיגריה אלקטרונית מזיקה פחות?
סיגריה אלקטרונית מזיקה פחות?
בכפר סבא מוגבלות היא לא מגבלה
אירועי חופשת פסח לילדים במרכזי רשת חוויות
אירועי חופשת פסח לילדים במרכזי רשת חוויות
אלימות כלפי הצוות בביה"ח "שלוותה"
פעוט נחנק תוך כדי שתיית מרק
פעוט נחנק תוך כדי שתיית מרק