כפר סבא

יצא צדיק

יומיים בחודש מקדיש עומרי מסמי, קבלן שיפוצים מכפר סבא, לטובת שיפוץ בתיהם של ניצולי השואה. "החיבוק שאני מקבל בתום העבודה שווה לי יותר מכל סכום שאני מרוויח בעבודות אחרות"

קרן שלהבת 14/11/2019
עומרי מסמי. ממלא את הנפש באנרגיה טובה, צילום: פרטי

עומרי מסמי (29) תושב כפר סבא, הקים לפני מספר שנים עסק לשיפוצים. מיד עם הקמת העסק החדש הוא נחשף לניצול שואה שהיה זקוק לשירותיו, מאז החליט מסמי לשמח קשישים וניצולי שואה ולשפץ את בתיהם בהתנדבות.

מסמי: "הכל התחיל כאשר הקמתי את העסק, השקתי הגרלה נושאת פרסים בעמוד הפייסבוק שלי,  הזוכה בהגרלה החליט לתרום את הזכייה לניצול שואה, וכך נחשפתי לעולמם של הקשישים וניצולי השואה, אשר חלקם חיים את חייהם בעוני מחפיר. בעקבות המקרה החלטתי ליצור את הפרויקט החדש בחיי".

עומרי, קבלן שיפוצים מכפר סבא בעל חברה לכל סוגי הבנייה והשיפוצים, מקדיש יומיים בחודש עבור ניצולי שואה וקשישים. "אשתי שעובדת איתי מאתרת את האנשים שזקוקים לשיפוץ ועזרה. היא קובעת איתם ומפנה לי יומיים בחודש לצורך העבודה בבתיהם".

לאלו מקרים נחשפת בעקבות התנדבותך?

"נחשפתי  למקרים כואבים ששברו לי את הלב. כשהגעתי לבית הראשון, המראות של ההזנחה היו קשים. מדובר בקשישים שעברו זוועות בחייהם, חלקם לחמו בכל מלחמות ישראל וכיום הם מתגוררים בבתים הרוסים, ללא תנאים בסיסיים. ברגעים הראשונים חשבתי שלא אוכל לעמוד בזה, אבל החיבוק החיוך על פניה של האישה שהתגוררה בבית שאותו שיפצתי, גרמו לי לשכוח הכל".

מה הקולגות שלך אומרים?

 "נתקלתי באין ספור בעלי מקצוע שניסו לשכנע אותי שזה לא כלכלי ושעליי לזנוח את זה. אבל העדפתי לא להקשיב להם, אומנם אני לא מקבל שכר, אבל אני גורם למישהו לחייך ולהסיר דאגה אחת קטנה מלבו. זה שווה הרבה יותר משכר בעיניי. זה ממלא את הנפש באנרגיה טובה".

מסמי מתכנן להמשיך ולסייע לקשישים הזקוקים לעזרתו. הוא נעזר בגורמי רווחה שונים ובעמותות שמספקות לו רשימות של אנשים שבאמת זקוקים לעזרתו.

לסיום הוא קורא לחברות נוספות לתרום מחלקן. "יש עוד עשרות ומאות בעלי עסקים שיכולים להקדיש יום אחד  בחודש או בשנה עבור האנשים שייסדו את המדינה שלנו. חלקם חיים היום בחרפה ובתת תנאים".

מכירים ניצול שואה שזקוק לעזרה? מוזמנים לפנות אל עומרי בטל: 054-7328324

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הוקמה מינהלת 'כרמים' בפתח תקווה
ניצחון והתרגשות
ניצחון והתרגשות
80 דו"חות בלבד ניתנו לרוכבי אופניים חשמליים בהרצליה
פסטיבל "דוקו.טקסט. 2018"
כ-3500 יחידות דיור חדשות בנתניה
כ-3500 יחידות דיור חדשות בנתניה
מאיה רז. חולמת לשחק בחול
שחקנית עולה
נעצרו שני חשודים בתקיפה בחוף ים בקריות
מתי תוקם תחנת משטרה ברעננה?