כפר סבא

רפי סער דורש מהדר לביא התנצלות ופיצוי

בעקבות השאילתא שהפנתה בישיבת מועצת העיר ("האם הועסקת בעבר כיועץ חיצוני ע"י מהנדסת העיר"), ראש העיר טוען לפרסום לשון הרע. תגובת הדר לביא: "אותי לא ישתיקו ולא יפחידו"

זאב גולדשמיט 17/11/2019
רפי סער, דורש התנצלות ופיצוי, צילום באדיבות דוברות עיריית כפר סבא

ראש העיר כפר סבא, רפי סער, שלח מכתב התרעה לפני תביעה לחברת המועצה מהאופוזיציה, הדר לביא, בו הוא דורש ממנה התנצלות פומבית וכן לפצותו בסכום של 100 אלף שקל.

כזכור, לביא פנתה לאחרונה לראש העיר בשאילתא  לקראת ישיבת המועצה ובו שאלה האם בעבר הוא הועסק כיועץ חיצוני בעיריית רמת גן ע"י מהנדסת העיר דאז, שהיום מכהנת בעיריית כפר סבא. לביא הבהירה שהיא לא מטילה ספק ביושרה של מהנדסת העיר, שהתקבלה לעיריית כפר סבא במכרז, אבל רמזה שאם אכן סער הועסק בעבר על ידה, הרי שהיה ראוי להצהיר זאת בהצהרות ניגודי עניינים.

רפי סער הכחיש מכל וכל את הנאמר בשאילתא, ובישיבת מועצת העיר שהתקיימה בתחילת החודש , אמר באופן חד משמעי: "לא היו דברים מעולם, מדובר בשקר וכזב. מעולם לא עבדתי בעיריית ר"ג".

כאמור, בימים האחרונים הדר לביא קיבלה מכתב התראה מעו"ד דרור ארד-איילון, בשמו של רפי סער, ובו נכתב: "רפי סער ביקשני לפנות אליך בנושא שבנדון, שעניינו פרסום לשון הרע...התראיינת ברדיו 90 ביחס להתנהלותו של רפי סער, ואמרת בין היתר 'דפוס פעולה... של מנוי מקורבים, של ניגוד עניינים...'. ; העלית בקבוצת הפייסבוק :' אנחנו לא צריכים מקורבים, אלא את אנשי המקצוע הטובים ביותר, וכשמסתירים ניגודי עניינים זה מעורר חשד, ובטח שלא מדובר בשקיפות ובמנהל תקין'" . בהמשך המכתב, מפורטים הדברים שכתבה בשאילתא שהועלתה בישיבת מועצת העיר.

עו"ד ארד-איילון ציין שהתבטאויות אלה הינן "התבטאות פוגענית המהווה לשון הרע חמורה. העלאת השאילתא בישיבת המועצה היא לשון הרע חריפה , משוללת כל הגנה. היא אינה אמת , והיא פורסמה ללא כל בדיקה מוקדמת".

רפי סער פרסם מכתב שקיבל ממנכ"לית עיריית ר"ג המציינת ש "בהמשך לפנייתך, הנושא נבדק באגף הגזברות של עיריית ר"ג, הן במחלקת השכר והן במחלקת הנהלת חשבונות. מבדיקתנו עולה כי לא קיימת לעיריית ר"ג כל התקשרות על שם רפי סער".

"תפקידה של האופוזיציה לבקר, לא לשקר" כתב רפי סער בדף האישי שלו. "צר לי לראות שלפעמים פוליטיקאים לוקחים את זה למקומות  הזויים וזורים שקר ודיבה בעיני הציבור...".

הדר לביא כתבה בדף הפייסבוק שלה: " אותי לא ישתיקו ולא יפחידו. מתפקידי האופוזיציה לשאול ולברר את המצב לאשורו על מנת לשמור על מנהל עיר תקין וללא רבב. בישיבת המועצה האחרונה הגשתי שאילתה לראש העיר. הוא בחר לשלוח לי מכתב התראה מעורך דין. מדובר בעוד ניסיון השתקה, אשמח לבירור האמת בערכאות המשפטיות".

לפניית "קול הכפר" הגיבה הדר לביא: "מדובר בעוד ניסיון השתקה מבית מדרשו של ראש העיר, שכנראה מתקשה לקבל ביקורת לגיטימית ולענות על שאלות באופן ענייני ועובדתי".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
באור הזרקורים
טיילור מלכוב בעת הביקור ב - EVO
טיילור הגיעה ליום פינוק משפחתי אצל evo
תלמידי גיאוגרפיה מטומשין חולון ערכו שיעור משותף עם סטודנטים לתכנון ערים במרכז הבינתחומי בהרצליה
בין חולון להרצליה
הבחירות מתקרבות, העתירות מתרבות
עליה של מאות אחוזים בקרב אנשים עם מוגבלויות המתנדבים לשירות הלאומי
סיימו בכבוד
להקת הדג נחש
הדג נחש מגיעים להוד השרון
עולים למודיעין
השמיים אינם הגבול
השמיים אינם הגבול