כפר סבא

טורטר עד שהדוח בוטל – ותובע את עיריית כפר סבא

נהג, שקיבל דוח חניה אשר בוטל לאחר טרטור של כמעט שלוש שנים, תובע את עיריית כפר סבא באלפי שקלים

מיכאל פרוסמושקין 28/11/2019
ישב במכונית וקיבל דו"ח, צילום: אילוסטרציה

נהג שקיבל דוח חניה לפני כשלוש שנים תובע את עיריית כפר סבא על הטרטור שעבר עד שבוטל הדוח ולאחר שהעירייה סירבה לפצות אותו.

תחילתו של הסיפור ב – 13 בדצמבר 2016, אז קיבל נ' הודעת תשלום קנס בגין דוח חניה על סך 500 שקלים שניתן לו ב – 25 ביולי אותה שנה בעת ששהה ברחוב יוחנן הסנדלר 7 בכפר סבא. 

בדוח נכתב כי הנהג חסם מעבר להולכי רגל, הרכב חנה בתחום מעבר חצייה, חסם שדה ראיה למשתמשים בדרך. נ', שהיה מופתע מהקביעות של הפקח, ביקש ב – 3 בינואר 2017 לבטל את הדוח או לחילופין להישפט. ב – 20 באוגוסט אותה שנה נדחתה בקשתו לביטול הדוח. 

בנובמבר 2017 קיבל נ' דרישת תשלום חוב בתוספת פיגורים והוצאות על סך 766 שקלים תוך שצוין כי אם לא ישלם את חובו, יינקטו נגדו הליכי גבייה. נ', שחשש מעיקול חשבונו מיהר להגיע למחלקת פיקוח ואכיפה ולצלם את כל חומר הראיות נגדו. 

מהתביעה שהגיש כעת עולה כי בבחינת החומרים גילה פער בין מה שרשם הפקח למה שהיה לדבריו במציאות. כך למשל, כפי שעולה מהתביעה, הפקח העלים את העובדה כי נ' ישב ברכב בעת צילום רכבו ומתן הדוח, לא ציין כי כל קטע המדרכה שלידה עמד הרכב היה חסום ומושבת לתנועת הולכי הרגל ומעבר החצייה שכביכול עליו עמד הרכב מבוטל ולא בתוקף על פי השילוט.

ב – 16 באוקטובר 2018 קיבל נ' הזמנה לדיון משפטי אשר נקבע ל – 17 בינואר השנה. במועד זה הוא התייצב  בבית המשפט בשעת בוקר והמתין במקום כארבע שעות. בעת ההמתנה, הוזמן לשוחח עם התובעת העירונית, לה הציג את כלל המסמכים. בחלוף זמן מה, לאחר התייעצות, הודיעה לו כי כתב האישום נגדו בוטל מאחר וישנו שלט "מדרכה חסומה" ותצלום שהנהג ישוב ברכב – ולכן ניתן היה לפנותו טרם רישום הדוח. 

בעקבות ביטול כתב האישום, פנה נ' מספר פעמים לעירייה בבקשה לפצות אותו על הטרחה, עוגמת הנפש וההוצאות הנלוות. על פי התביעה, הוא פנה בהקשר זה כ – 10 עד 15 פניות בכתב ובעל פה למחלקת הפיקוח ולמשרדו של התובע העירוני. אולם, לדבריו, לא זכה למענה. 

"מעשי ומחדלי הנתבעת, גרמו לתובע על ידי הגשת דוח חסר יסוד והצדקה נזקים כספיים, חשש מיותר, בזבוז זמן עבודה יקר, הוצאות על צילומים, נסיעות, ישיבות, עלבון ובושה, אי נוחות ועוגמת נפש", נכתב בתביעה שבה ביקש לפצות אותו ב – 17 אלף שקל.

"אני עצרתי את הרכב שלי בצד כדי לעשות שיחת טלפון קצרה", סיפר נ' בשיחה עם "קול הכפר". "עצרתי בצד שבו בונים ואין מדרכה שם ויש שלטים שאין מעבר להולכי רגל במדרכה הזאת ויש שלטים שמורים לעבור למדרכה בצד השני".

נ' שב ומדגיש: "הפקח היה אמור לגשת אלי, לראות שאני יושב בתוך הרכב, להגיד לי לנסוע ואם אני לא הייתי נוסע, אז היה שם לי דוח על הרכב. אחרי כל הסאגה הזאת, פניתי לעירייה בכתב וביקשתי לפצות אותי בצורה שהם רואים לנכון על כל ההוצאות והבזבוז זמן שלי. אף אחד לא התייחס אלי. אמרתי להם גרמתם לי לעוגמת נפש לבן אדם אז תפצו על זה כי אתם מתנהגים לא כמו שצריך".

מה התחושה שלך?

"לאזרח מן היישוב יותר מסובך לעשות כתב תביעה כזה מאשר לי.  אני מקווה שתרומתי הציבורית תהיה בדבר הזה כדי לעשות סדר וכדי שהאחראים והפקחים עצמם לא ירדפו אחרי אנשים מהיישוב. אותו פקח עשה את עבודתו לא נאמנה וכתב סעיפים חמורים שכולם שקרים - זה מעשה שלא יעשה".

מעיריית כפר סבא נמסר: "התביעה תיענה, כמקובל, בבית המשפט".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
עבריין רכוש סדרתי הואשם בפריצה לדירה בהוד השרון
עם המבט לפסג"ה
בהוקרה למתנדבי זק:א
מעכשיו לא צריך לנסוע למרכז כדי להנות מטיפול פנים איכותי
טיפול פנים ברחובות
אופנוען נפצע בתאונה ליד כפ"ס
נפל לפיר באתר בניה ונפצע באורח בינוני.
נפל לפיר באתר בניה ונפצע באורח בינוני
מספר רב של רקטות שודרו לשטח ישראל
עשרות רקטות שוגרו לשטח ישראל
עורכת הדין ענת בירן
דיירי שבעת הכוכבים דיור מוגן נושמים לרווחה