מודיעין

שינויים בהליך הנחיתות מעל מודיעין

בעיריית מודיעין התקיים דיון בנושא הליך הניחתות מעל העיר, בהשתתפות ראש העירייה, חברי מועצה, ונציגי רשות שדות התעופה. חברי המעוצה עודכנו בעיקרי הדיון בישיבת המועצה

תמי מאור 13/08/2018
חיים ביבס, זימן את הדיון (צילום: מרכז השלטון המקומי)

ביום חמישי התקיים בבניין העירייה במודיעין דיון מיוחד אותו זימן ראש העירייה, חיים ביבס, בנושא הליך הנחיתות בשמי מודיעין מכבים רעות. בדיון השתתפו חברי המועצה, דן ליכטמן וברוך בוחניק, היועצת המשפטית של העירייה, דנה חפץ טוכלר, המשנה למנכ"ל העירייה, גיא עידו ומהנדס העירייה, צחי כץ. סמנכ"ל הבטיחות ברשות שדות התעופה (רש"ת) אודי בר עוז, מנהל אגף תשתיות תעופתיות, ברשות תעופה אזרחית (רת"א) מוטי שמואלי  ונציגים נוספים מרש"ת ורת"א.

הדיון נערך בעקבות שינוי בהליך הנחיתה בשמי העיר שנכנס בשבועות האחרונים ובשל דרישת העירייה לקבל הסבר על השינוי וכן הצגת הליך הנחיתה החדש שייכנס לתוקף עם סיום העבודות להכשרת מסלולי הנחיתה בנתב"ג, המוערכת בתחילת חודש נובמבר הקרוב, לאחריהן צפוי הליך הנחיתה להשתנות כך שמסלול הנחיתה יעקוף את שטח העיר מדרום וממזרח ויתחיל את הליך הנחיתה מצפון למודיעין מכבים רעות, מעל היישוב לפיד. מהלך זה אמור להקל ולהפחית את עוצמת רעש המטוסים.

בדיון הציגו נציגי רת"א ורש"ת את השינויים שנעשו בשבועות האחרונים לעומת המצב כפי שהיה עד לשינוי וכן את תכנון המסלולים בעתיד לבוא, כאשר על פי הנחיות מנהל רת"א שעות הנחיתה על מסלול 30 יהיו בין השעות 23:00 ל-01:00 ובין השעה 05:00 ל- 07:00.

כמו כן נקבע כי בשעות אלה יתקיים סיור מיוחד של נציגי העירייה עם הגופים המקצועיים על מנת לצפות מקרוב בהליכי הנחיתה בשמי מודיעין מכבים רעות איך וכיצד הוא משפיע על איכות חיי התושבים.

בישיבת המועצה, שנערכה ביום ראשון, הציג ביבס בפני חברי המועצה את עיקרי הדיון ובנוסף, חבר המועצה, איתן מנור, קברניט בחברת אל על, הסביר לחברי המועצה על מסלולי הנחיתות ותפעול השדה, מנקודת הראייה שלו כטייס.

 

עוד במודיעין
יוגה בפארק
כתב לוקאל 19/05/2019
אחים לשטח
כתב לוקאל 22/04/2019
כתב לוקאל 20/01/2019
כתב לוקאל 07/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"תפריט ההנאות שלי נמחק"
תפוז אדום אש
התפוז שהתחפש: טעים, מתוק ועשיר בסגולות בריאותיות
צעיר נדקר באשדוד
אושרה הקמת תחנת שיטור עירוני בכפר יונה
תחנת שיטור עירוני תוקם בכפר יונה
מאות יח"ד בהתחדשות עירונית בנתניה
מטבח לימודי במוסנזון
חקלאות אורבנית בתיכון מוסינזון
קידום מעמד הילד
קידום מעמד הילד
ליאון עיואן, יור מועצת הנוער העירונית בכפר סבא
פרס הפעילה המצטיינת