מודיעין

שינויים בהליך הנחיתות מעל מודיעין

בעיריית מודיעין התקיים דיון בנושא הליך הניחתות מעל העיר, בהשתתפות ראש העירייה, חברי מועצה, ונציגי רשות שדות התעופה. חברי המעוצה עודכנו בעיקרי הדיון בישיבת המועצה

תמי מאור 13/08/2018
חיים ביבס, זימן את הדיון (צילום: מרכז השלטון המקומי)

ביום חמישי התקיים בבניין העירייה במודיעין דיון מיוחד אותו זימן ראש העירייה, חיים ביבס, בנושא הליך הנחיתות בשמי מודיעין מכבים רעות. בדיון השתתפו חברי המועצה, דן ליכטמן וברוך בוחניק, היועצת המשפטית של העירייה, דנה חפץ טוכלר, המשנה למנכ"ל העירייה, גיא עידו ומהנדס העירייה, צחי כץ. סמנכ"ל הבטיחות ברשות שדות התעופה (רש"ת) אודי בר עוז, מנהל אגף תשתיות תעופתיות, ברשות תעופה אזרחית (רת"א) מוטי שמואלי  ונציגים נוספים מרש"ת ורת"א.

הדיון נערך בעקבות שינוי בהליך הנחיתה בשמי העיר שנכנס בשבועות האחרונים ובשל דרישת העירייה לקבל הסבר על השינוי וכן הצגת הליך הנחיתה החדש שייכנס לתוקף עם סיום העבודות להכשרת מסלולי הנחיתה בנתב"ג, המוערכת בתחילת חודש נובמבר הקרוב, לאחריהן צפוי הליך הנחיתה להשתנות כך שמסלול הנחיתה יעקוף את שטח העיר מדרום וממזרח ויתחיל את הליך הנחיתה מצפון למודיעין מכבים רעות, מעל היישוב לפיד. מהלך זה אמור להקל ולהפחית את עוצמת רעש המטוסים.

בדיון הציגו נציגי רת"א ורש"ת את השינויים שנעשו בשבועות האחרונים לעומת המצב כפי שהיה עד לשינוי וכן את תכנון המסלולים בעתיד לבוא, כאשר על פי הנחיות מנהל רת"א שעות הנחיתה על מסלול 30 יהיו בין השעות 23:00 ל-01:00 ובין השעה 05:00 ל- 07:00.

כמו כן נקבע כי בשעות אלה יתקיים סיור מיוחד של נציגי העירייה עם הגופים המקצועיים על מנת לצפות מקרוב בהליכי הנחיתה בשמי מודיעין מכבים רעות איך וכיצד הוא משפיע על איכות חיי התושבים.

בישיבת המועצה, שנערכה ביום ראשון, הציג ביבס בפני חברי המועצה את עיקרי הדיון ובנוסף, חבר המועצה, איתן מנור, קברניט בחברת אל על, הסביר לחברי המועצה על מסלולי הנחיתות ותפעול השדה, מנקודת הראייה שלו כטייס.

 

עוד במודיעין
כתב לוקאל 22/09/2019
מיזם גרים קרוב
כתב לוקאל 11/08/2019
גינות ראשונות בשכונת נופים
כתב לוקאל 28/07/2019
קמפיין שילוט חניות נכים
כתב לוקאל 15/07/2019
קנס בסך 475 שקלים ניתן לתושב מודיעין על הוצאת גזם שחסם את המעבר להולכי רגל והיווה מפגע בטיחותי
כתב לוקאל 14/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלכסה דול , ארבל קינן וסלע שרלין
סלבס למען נערות בסיכון
מחאת הפעילים למען הנת"צ ברעננה
תאונות בסמוך לקבר בנימין, עכשיו התיעוד
תאונות ליד קבר בנימין, עכשיו התיעוד
מת מפצעיו חייל צה"ל מנתניה שנפגע מרכב בדרום
המשטרה תפסה 1,800 כדורי אקסטזי
חולים על כדורגל
חולים על כדורגל
נועם גולר ואלי לנקרי
יום חילופי שלטון באילת
מקום לכווווווללללם