מודיעין

שומרים על אווירה נעימה

על פי נתוני עיריית מודיעין במהלך הקיץ הנוכחי הוחלפו כ-250 מזגנים בבתי הספר בעיר

תמי מאור 27/08/2018
מזגנים חדשים (צילום: דוברות עיריית מודיעין)

הקיץ כבר כמעט ומגיע לסופו וההכנות של בתי הספר במודיעין לקראת שנת הלימודים תשע"ט הולכות ונשלמות. בימים אלה מקיימת העירייה באמצעות אבות הבית של בתי הספר בעיר ובדיקות מזגנים במוסדות החינוך ובמבנים העירוניים.

כמו בכל שנה, גם השנה, מיד לאחר חופשת פסח, החלו נציגי החברה האחראית לתחזוקת המזגנים בטיפול למזגנים. בדיקה זו כוללת הפעלת המזגן לבדיקת תקינות כללית, ניקוי מסננים, החלפת מצב פעילות המזגן מחימום לקירור (במזגנים הרלוונטיים) ניקוי מנועים וכן הלאה.

במקביל אותרו מזגנים שיש צורך להחליפם, כאשר על פי נתוני העירייה במהלך הקיץ הנוכחי הוחלפו כ-250 מזגנים בבתי הספר בעיר. במקביל, בימים אלה מבצע קבלן מיזוג האוויר ניקוי פילטרים וטיפולים בכל בתי הספר בעיר. בעירייה ציינו כי כידוע, בשנותיה הראשונות של העיר הוקמו מידי שנה מספר בתי ספר בו זמנית ובכל אחד מהם הותקנו עשרות מזגנים ולכן מועדי התפוגה של המזגנים מגיע בזמנים דומים.

כחלק מההיערכות נשלח לאבות הבית מנשר, בהם הם התבקשו, במסגרת ההכנה לפתיחת שנת הלימודים, לבצע בדיקת תקינות המזגנים ופתיחת פניות למחלקת אחזקת מבנים במידה ויש מזגנים לא תקינים. על פי הנחיית המחלקה, האחראית על המזגנים, על אבות הבית להפעיל את כל המזגנים בבית הספר במשך 5-4 שעות, כאשר במידה ונמצאו מזגנים שאינם עובדים כהלכה, עליהם לדווח על כך מידית.

בעירייה ציינו כי בעיר ישנם יותר מ-3,500 מזגנים בבתי הספר ובגני הילדים בעיר, כאשר לאורך כל שנת הלימודים ישנה בקרה על פעילותם. מידי חצי שנה נעשה טיפול תקופתי לתחזוקת המזגנים, ובנוסף לטיפולים אלה, מגיעים טכנאים על פי קריאות של צוותי הגנים ובתי הספר. אופן הטיפול בתקלות הוא מידי, בהתאם לעומס, כאשר חשוב לזכור כי בחלק מהמקרים נדרש תיקון מקיף ויסודי.

 

עוד במודיעין
חשבנו שיעניין אותך גם...
המהפך של דודי
חברי בורסת היהלומים ברמת גן
הסטארט אפ החדש של זיו שילון
צעיר מראשל"צ יואשם בתיק רצח של צעיר ביבנה
קיבלה קמפיין
דוגמנית פלוס
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
מה מפריע למנוחתם של תושבי רחוב דרך רמתיים בהוד השרון?
מה מפריע למנוחתם של תושבי רחוב דרך רמתיים בהוד השרון?
אלי אלוש, הצליח לאחד את השורות
סולחה בסיעה הדתית המאוחדת ברעננה
חשד לחצבת בהסעה לגן ברחובות