מודיעין

נערכים לאכיפת חוק האופניים

במהלך אוקטובר תחל עיריית מודיעין, בשיתוף משטרת מודיעין, באכיפה עם דגש על רכיבה על אופניים חשמליים בקרב בני נוער בני פחות מ-16

תמי מאור 03/10/2018
דגש על אכיפה בקרב בני נוער (תמונה להמחשה iclipart)

מחלקת השיטור העירוני של עיריית מודיעין מכבים רעות ומשטרת מודיעין תחלנה השבוע, בהתאם להנחיית ראש העירייה, חיים ביבס, במתן התרעות לרוכבי האופניים החשמליים לקראת החלת מדיניות האכיפה העירונית בנושא אופניים חשמליים.

כזכור, העירייה אישרה לפני מספר חודשים את מדיניות האכיפה בנושא זה כאשר החל מחודש אוקטובר תחל העירייה, בשיתוף עם משטרת מודיעין באכיפה במספר דגשים ובהם האיסור על רכיבה באופניים חשמליים לבני נוער שטרם מלאו להם 16. הקנס לבן נוער, הצעיר מגיל 16 הינו 1,000 שקלים. רוכב אופניים (בכל גיל), שייתפס רוכב על אופניים ומדבר בטלפון סלולארי ייקנס ב-1,000 שקלים. הקנס על רכיבה על מדרכות וסיכון הולכי הרגל הינו 500 שקלים. קנס על חציית מעברי חצייה ברכיבה  הינה 250 שקלים. כמו כן הקנס הרכבת אוזניות בזמן הרכיבה 250 שקלים.

בעירייה ציינו כי במהלך חודש הקרוב, שוטרי ומפקחי מחלקת השיטור העירוני שיתפסו רוכבי אופניים העוברים על העבירות שהוצגו יגישו לעבריין מכתב התראה ולאחריו יקבל הרוכב הסבר מה הוא עשה לא נכון, והנחיה איך עליו לנהוג על פי חוקי התעבורה. החל מחודש נובמבר כל רוכב אופניים שייתפס עובר על אחד מהחוקים שהוצגו ייקנס על פי חומרת מעשיו.

בעירייה הדגישו השבוע כי ישנם מספר כללים מרכזיים שעל רוכבי אופניים להקפיד על מנת שישמרו על בטיחותם: יש לרכוב על שביל האופניים. במידה ואין שביל אופניים רוכבים תמיד רק בנתיב הימני של הכביש. בעת רכיבה על אופניים יש לחבוש קסדה. בעת הרכיבה לא משתמשים בטלפון הנייד. למשל לא מדברים, לא שולחים הודעות טקסט ולא שומעים מוזיקה.

עוד נמסר מהעירייה כי במקביל לפיקוח בעירייה יוסיפו לקיים שיעורים ומערכי שיעור בבתי הספר בשיתוף עם עמותת "אור ירוק" מערכי השיעור הללו מיועדים לתלמידי כיתות י"א ו-י"ב, הרשאים לרכוב, על פי חוק, באופניים חשמליים. בשיעורים אלה יש הדרכות בנושא רכיבה נכונה על אופניים חשמליים כולל סרטונים ומצגות לתלמידים.

 

עוד במודיעין
כתב לוקאל 22/09/2019
מיזם גרים קרוב
כתב לוקאל 11/08/2019
גינות ראשונות בשכונת נופים
כתב לוקאל 28/07/2019
קמפיין שילוט חניות נכים
כתב לוקאל 15/07/2019
קנס בסך 475 שקלים ניתן לתושב מודיעין על הוצאת גזם שחסם את המעבר להולכי רגל והיווה מפגע בטיחותי
כתב לוקאל 14/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הסטייל של אשלי
הסטייל של אשלי
הולכים להצביע (שוב)
בנודיס , הכיוון החוצה
אופיר חיים החליף את בנודיס
מדידות הקרינה באורט חולון תקינות
מדידות הקרינה באורט חולון תקינות
התלמידים מצטופפים בעמידה בהסעות לחטיבות
הצלחה למכרזים בטיילת
נפתח "סטרוליק" בפארק
'תאגיד המים שגה בחיוב החשבון שלי'