מודיעין

סוף למקומות השמורים

בעקבות פניית ראש עיריית מודיעין לשר התחבורה הודיעה רכבת ישראל על הפסקת שמירת המקומות לנוסעי קו הרכבת ירושלים-תל אביב, שאילצה את הנוסעים ממודיעין להצטופף ולנסוע בעמידה

כתב לוקאל 17/10/2018
תחנת הרכבת במודיעין, סוף לשמירת המקומות (צילום: דוברות עיריית מודיעין)

ראש עיריית מודיעין חיים ביבס עדכן השבוע כי מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון הודיע לו על כך שתיפסק שמירת הקרונות למשתמשי קו ירושלים–תל אביב על חשבון משתמשי הרכבת ממודיעין מכבים רעות. הודעה זו באה על רקע מכתב שכתב ביבס לשר התחבורה, ישראל כץ ובעקבותיה שיחה אישית בין איילון לראש העירייה.

 במהלך התקופה האחרונה "שמרה" רכבת ישראל מספר קרונות בקו מודיעין–תל אביב לטובת משתמשי קו הרכבת ירושלים- תל אביב הנוסעים מהבירה ועד לנתב"ג ומשם הם עוברים לקו מודיעין-תל אביב. בעקבות נוהל זה נאלצו תושבים רבים המשתמשים ברכבת להצטופף בקרונות.

ביום שלישי שעבר, שלח ראש העירייה מכתב בנושא לשר כ"ץ: "בימים האחרונים אף הגדילה רכבת ישראל וסגרה קרונות בקווי הנסיעה העמוסים ביותר של היום – תושב העיר נאלצים מדי יום לעמוד בכל שעת הנסיעה ברכבת ולהצטופף בדוחק מחפיר ולצבוא על דלתות הקרונות, זאת בשל החלטתכם לשמור מקומות לנוסעים לירושלים", כתב ביבס והוסיף כי "קו הרכבת מודיעין-תל-אביב הוא עורק התחבורה המרכזי של העיר, בו משתמשים מדי יום אלפי נוסעים. השינויים המפתיעים, הפחתת מספר הנסיעות וביטול קרונות מביאים לכך שמספר הנוסעים בקו יורד אך בה בעת מגדיל את הצפיפות והדוחק בקרונות ומגדיל משמעותית את העומס של כלי הרכב על כביש 1. אני לא רוצה לדמיין איזה אסון עלול לקרות אם הרכבת תבלום בפתאומיות או חלילה תעשה תאונה. אדגיש, כי מערך התחבורה הציבורית המחודש בעיר אינו נותן מענה ראוי לצרכי תושבי מודיעין מכבים רעות והסביבה. אנו לא נסכים לעוד פגיעה משמעותית בתחום התחבורה הציבורית בכלל ובקו נסיעת הרכבת בפרט. כל הרעה נוספת בשירותי התחבורה לתושבי העיר, תאלץ אותנו לצאת למאבק ציבורי למניעת המשך הפגיעה המתמשכת בתושבי העיר והסביבה".

 

כאמו,ר בעקבות פנייה זו נערכה שיחה בין איילון לביבס ובעקבותיה הוחלט לבטל את שמירת הקרונות לנוסעים בקו ירושלים-תל אביב.

ביבס: " אני שמח שמנכ"ל הרכבת קיבל את עמדתנו כי לתושבי העיר מגיע שירות הולם מרכבת ישראל והבטיח לטפל לאלתר בנושא כך שתושבי העיר המשתמשים ברכבת יוכלו להשתמש בכלל קרונות הרכבת. אנו נקיים בהמשך מפגש נוסף עם נציגי הרכבת כדי לעבוד יחד על המשך שיפור ושדרוג השירות לתושבים".

עוד במודיעין
חשבנו שיעניין אותך גם...
'זה מאבק על הבית'
ירושלים עיר מדליקה
בס בעיצוב אדריכלי
ב"ס בעיצוב אדריכלי
רחובות בתנועה
משרדים חדשים לוועד עובדי העירייה
עיריית כפר סבא הודיעה על סגירתם הצפויה של 10 גני ילדים
זה לא כל כך נעים לראות גן סגור
חשד: רצח וניסיון התאבדות באזור ירושלים
גבר איבד את הכרתו וטבע בבריכה בכפ"ס