מודיעין

הסברה על אופניים חשמליים

בתיכונים במודיעין מתקיימות הדרכות על הסכנות והכללים שברכיבה על אופניים חשמליים

כתב לוקאל 22/10/2018
הסברה של השיטור העירוני לתלמידים (צילום: דוברות עיריית מודיעין)

אגף הביטחון ושירותי חירום בעיריית מודיעין, בשיתוף עמותת "אור ירוק", יוצאים בתוכנית הסברה בבתי הספר התיכונים, בנושא הבוער של רכיבה בטוחה על אופניים חשמליים. כזכור, בחודש האחרון החלה העירייה במתן התראות לבני נוער הרוכבים שלא כחוק על אופניים חשמליים. הפעילות ההסברתית בבתי הספר נועדה להגביר ולהעלות את המודעות לנושא בקרב בני הנוער.

ההדרכה הראשונה התקיימה בתיכון עירוני ה' ע"ש יצחק נבון, בו פגשו נציגי האגף את תלמידי שכבות ט' ו-י'. במסגרת ההדרכה הוסבר לתלמידים על הסכנה שברכיבה על אופניים חשמליים המשמשים ככלי רכב לכל דבר והכללים החלים עליהם. בהדרכה נחשפו התלמידים, בין היתר, לחשיבות חבישת הקסדה והסיכונים השונים שברכיבה לאחר שתיית אלכוהול או השימוש בטלפון נייד בזמן הרכיבה. כמו כן, סיפרו לתלמידים על החשיבות שברכיבה על שבילי האופניים המרשתים את העיר ומיועדים עבורם לרכיבה בטוחה.

בשבועות הקרובים יגיעו אגף הביטחון ושירותי חירום עם נציג עמותת אור ירוק לכל התיכונים בעיר ויחלקו בהם בנוסף להדרכה, עלוני הסברה לשימושם של התלמידים.

מהעירייה נמסר כי בחודש נובמבר תחל האכיפה על ידי המשטרה, האגף לשירותי ביטחון ושירותי חירום וכן הפיקוח העירוני נגד רוכבי אופניים חשמליים שלא בהתאם להוראות החוק.

כזכור, העירייה עדכנה כי החל מחודש נובמבר תחל, בשיתוף עם משטרת מודיעין להתבצע אכיפה מוגברת בנושא הרכיבה על אופניים חשמליים. אחת העבירות המשמעותיות שייאכפו תהיה האיסור על רכיבה על אופניים חשמליים למי שטרם מלאו לו 16 שנים. עבירות נוספות שייאכפו הן שימוש בטלפון בעת הרכיבה, רכיבה במעבר חציה, הרכבת אוזניות בעת הרכיבה וכן רכיבה על גבי מדרכה (לגבי עבירה של רכיבה על המדרכה, בעירייה ציינו כי עבירה זו תיאכף רק במקומות בהם קיימים שבילי אופניים).

הקנס בגין רכיבה על אופניים חשמליים ע"י רוכב שטרם מלאו לו 16 שנים הינו 1,000 שקלים. הקנס בגין שימוש בטלפון סלולארי בעת רכיבה על אופניים חשמליים הינו 1,000 שקלים. הקנס בגין רכיבה על מדרכה ולא על גבי שביל אופניים, הינו 500 שקלים. קנס בגין חציית מעברי חצייה ברכיבה הינו 250 שקלים. הקנס בגין שימוש באוזניות בזמן הרכיבה הינו 250 שקלים.

עוד במודיעין
מיזם גרים קרוב
כתב לוקאל 11/08/2019
גינות ראשונות בשכונת נופים
כתב לוקאל 28/07/2019
קמפיין שילוט חניות נכים
כתב לוקאל 15/07/2019
קנס בסך 475 שקלים ניתן לתושב מודיעין על הוצאת גזם שחסם את המעבר להולכי רגל והיווה מפגע בטיחותי
כתב לוקאל 14/07/2019
יוגה בפארק
כתב לוקאל 19/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חברי הנבחרת עם המאמן יוסי כהן
הגביע לתלמידי אמי"ת באר שבע
גידל עשרות שתילי סם ולא ירצה מאסר
עיריית רעננה בדרך לאישור התקציב
עיריית רעננה בדרך לאישור התקציב
המועצה הירוקה
המועצה הירוקה
התערבות חיצונית בפרשת "הנגיד"
סמדר קיסלבסקי
מנהלת חדשה לביה"ס היסודי בנווה זמר
"יש לי את הניסיון העירוני הרב מכולם"
מדינת ישראל ערוכה לשריפות