מודיעין

השגרירים הצעירים

משלחת של תלמידי י"א ממודיעין מכבים רעות נסעה לפנסילבניה ארצות הברית לייצג את העיר והמדינה

תמי מאור 18/11/2018
משלחת שגרירים צעירים (צילום: דוברות עיריית מודיעין)

עשרה תלמידי כיתות י"א מבתי הספר השונים במודיעין מכבים רעות, נסעו, כמשלחת של "שגרירים צעירים", לצ'מברסבורג פנסילבניה שבארה"ב. המשלחת יצאה מסגרת תוכנית חילופי נוער "שגרירים צעירים" המתבצעת בין הליגה לידידות אמריקה-ישראל בארצות הברית, והמועצה לחילופי נוער וצעירים בישראל, כחלק ממשלחת ישראלית המונה 40 תלמידים מערים שונות בארץ.

התוכנית מהווה מפגש חברתי תרבותי של התלמידים הישראליים עם בני גילם האמריקאים ומבוססת על יצירת מעגלי היכרות עם ישראל דרך האירוח ההדדי במשפחות, מפגשים עם מעצבי דעת קהל ושיחות עם התלמידים המקומיים בכיתות ובבתי הספר.

לאחר מסע של שבועיים חזרו שתי המשלחות לישראל. עם שובם מארה"ב, אירחו חברי המשלחת הישראלית את חבריהם מהמשלחת האמריקנית בעיר ובבתיהם, וזכו לקבלות פנים מרגשות הן מצד בני הנוער והמשפחות והן מצד מנהל החינוך בעירייה.

תוכנית האירוח בישראל נבנתה מתוך מטרה של היכרות העיר והמדינה על הישגיה השונים ודרכי התמודדות עם אתגרים לאומיים, במלאת 70 למדינה, וזאת באמצעות ביקור באתרים מגוונים ובהם: "מקורות"- מתקן אשכול, פארק המיחזור, פארק התעשייה "תפן", נאות קדומים ואתרי מורשת העיר. בנוסף, התארחו המשלחות בבתי הספר השונים בעיר, חוו טקס קבלת שבת בקהילת יזמ"ה ופעילות ערכית בתיכון יחד. את הביקור בארץ חתמו המשלחות בערב  פרידה מרגש שכלל את צוותי החינוך מבתי הספר, הורי הילדים, מלווי המשלחות וצוות מינהל החינוך העירוני. במהלך הערב, שיתפו חברי המשלחת משתי המדינות בחוויותיהם וברשמים מהביקורים ההדדיים. בערב הפרידה לקח חלק סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי. 

 סגנית ראש מינהל החינוך, מירי חוגרי: "למשלחות ערך רב הן מבחינת התהליך אותו עוברים הנציגים בארץ המכשיר אותם לייצג באופן ראוי את המדינה, תוך הפגנת תחושת שייכות וגאווה למדינה, והן בחוויות אותם חווים חברי המשלחת המתארחת, במפגשים הבלתי אמצעיים עם חבריהם, בני הנוער, עם בני משפחותיהם, עם אנשי החינוך בבתי הספר ובכל הזדמנות שנקרתה בדרכם. כל אלה מהווים נכס צאן ברזל, לקשר אותו מייצגים השגרירים הן מהארץ והן מחו"ל. השפעה שתלווה אותם שנים רבות".

את המשלחת בארה"ב ובארץ ליוותה ורד אלבו, מנהלת בית הספר דורות לשעבר, שהייתה שותפה בכל תהליך הכנת בני הנוער לקראת הנסיעה, כמו גם בבניית תכנית האירוח וליווי המשלחת, שלדבריה, הייתה משמעותית וענתה על דרישות התכנית הן מבחינה ערכית לאומית ועירונית והן מבחינה אישית לחברי משלחת האמריקאית והישראלית כאחד.  חברי המשלחת סיכמו את החוויה המעצימה בהבנה שהקשרים שנוצרו ימשכו גם בעתיד ויהוו גשר לחוויות נוספות ומתמשכות.

עוד במודיעין
מיזם גרים קרוב
כתב לוקאל 11/08/2019
גינות ראשונות בשכונת נופים
כתב לוקאל 28/07/2019
קמפיין שילוט חניות נכים
כתב לוקאל 15/07/2019
קנס בסך 475 שקלים ניתן לתושב מודיעין על הוצאת גזם שחסם את המעבר להולכי רגל והיווה מפגע בטיחותי
כתב לוקאל 14/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שומרת על יציבות
שומרת על יציבות
מנכ"לית חדשה לבית ההורים העירוני בהרצליה
פריסייל החורף של קמדן & שוז
סליוס תכשיטים בהוד השרון
"סליוס תכשיטים בהוד השרון" - הזהב של השכונה
חשד: נהג מונית אנס צעירה
פעילויות חודש האישה בהוד השרון
החלו פעילויות חודש האישה בהוד השרון
מתגייסים למען עמותת עמיחי
מתגייסים למען עמותת "עמיחי"
התזמורת האנדלוסית ירושלים
פסטיבל ערבסק עכו 2019