מודיעין

ספרים רבותיי ספרים

הספרייה הציבורית הראשונה במודיעין מציינת עשרים שנים. היום מונה רשת הספריות בעיר 35 ספריות, מהם 27 בבתי ספר יסודיים

כתב לוקאל 03/12/2018
הספרייה הציבורית ע"ש משה שכטר (צילום: דוברות עיריית מודיעין)

 בחודש נובמבר, מלאו 20 שנה לספרייה הציבורית הראשונה שהוקמה במודיעין, בשנת 1998. הספרייה הוקמה בבית ספר עירוני א' והשתלבה בתוך ספריית בית הספר. אחרי פתיחת הספרייה, אף נערך כנס של ארגון IFLA – ארגון בינלאומי של ספרנים וספרניות שהיווה ציון דרך חשוב בהפיכתה של הספרייה למוקד לימודי, מקצועי וקהילתי.

20 שנה לאחר מכן, הספרייה היא חלק מרשת ספריות שמונה 35 ספריות ברחבי העיר:

שלוש ספריות ציבוריות – הספרייה ע"ש שכטר המשולבת עם ביה"ס העל יסודי עירוני ב', ספריית רעות המשולבת עם ביה"ס העל יסודי מו"ר וספריית הכרמים, המשולבת עם ביה"ס העל יסודי אורט עירוני ד'. 27  ספריות בבתי הספר היסודיים ( לאחרונה הצטרפה ספרייה בבית הספר פסיפס) וחמש ספריות בבתי הספר העל יסודיים.

כ 17,000 בתי אב מנויים בספריות הציבוריות כיום, כאשר מאז פתיחת הספרייה בשנת 1998 היו בספרייה ע"ש משה שכטר כמיליון וחצי השאלות.  נתון מדהים לא פחות, הוא שרק בשנת 2018, בוצעו כ 220,000  השאלות בשלוש הספריות הציבוריות.  תישאלו, מהם הספרים הפופולאריים בשנת 2018? אצל ילדי העיר מככבים כמובן "הארי פוטר" ו"יומנו של חנון". לצד ספרים אלו, אוהבים הילדים לקרוא קלאסיקות שלא נס ליחן כמו "מנהרת הזמן". אצל המבוגרים, נרשמה פופולאריות בהשאלת ספרים כמו "משחקי הרעב", "הריקוד של סוניה" ו"ללכת בדרכך".

מרשת הספריות נמסר כי במהלך חודש ינואר 2019, תחל לפעול "הספרייה הדיגיטלית" בעיר. מדובר בצעד משמעותי של התחדשות טכנולוגית עם אוסף של ספרים מקוונים לילדים, נוער ומבוגרים שיכללו סיפורים מכל סוגי הז'אנרים כדוגמת פרוזה, עיון, מדע בדיוני, ספרי ילדים ועוד.

 

 

 

 

 

 

 

עוד במודיעין
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצועה בהתהפכות רכב בכפ"ס
סופגניות במילוי וניל
פועל נפצע בינוני עד קשה
מתקין מזגנים נפל מגובה בירושלים ונפצע בינוני עד קשה
המועצה הדתית חוזרת למשכנה
מאות ק"ג אבוקדו נגנבו מקיבוץ גליל ים
לראשונה: ניתוח לחולה המופיליה במרכז הרפואי לגליל
מציאות רבודה במוזאון
מתפללים לשלום נתנאל