מודיעין

הגיעו ללמוד

משלחת מורים מהפיליפינים הגיעה לאורט עירוני ד' במודיעין ללמוד על תוכניות לימוד ייחודיות

כתב לוקאל 19/12/2018
משלחת המורים מהפיליפינים (צילום: דוברות עיריית מודיעין)

 אורט עירוני ד' במודיעין מכבים רעות אירח השבוע משלחת של עשרה אנשי חינוך, מנהלים ומורים בכירים מהעיר דבאו שבפיליפינים, שהגיעה לישראל ע"מ ללמוד על תוכניות לימוד בינתחומיות וחדשניות. המשלחת השתתפה בקורס ייחודי של רשת אורט בו התמקדו בתוכניות הלימוד הבין תחומיות שפותחו באורט ונלמדות בעירוני ד' במודיעין בו ביקרו במהלך שהותם בעקבות זכיית בית הספר בפרס החינוך של הרשת.  

בביקור בעירוני ד', התרשמו ממרחבי הלמידה המתקדמים טכנולוגית, וקיבלו סקירה והתנסות אישית של תכניות הלימוד החדשניות מפי המורים ובעיקר מהתלמידים הלומדים שעשו זאת באופן מרשים באנגלית רהוטה ושוטפת.

תלמידי המגמה המדעית - הנדסית הציגו 2 פיתוחים טכנולוגיים שהם עובדים כעת על אב טיפוס: צמיד שמגן על ילדים ומתריע להורים בזמן אמת על סכנה שהילד מצוי בו (כגון ילד שנשכח באוטו או ילד בסכנת טביעה). באמצעות חיישנים הצמיד בודק 5 מדדים ומתריע כשיש שינוי במדדים כמו עלייה בטמפרטורה, דופק וכך מצליח להסב את תשומת הלב של ההורה באותו רגע.

פיתוח נוסף נועד להציל מפני תאונות הנגרמות בגלל עייפות של הנהג. כשהמכשיר מזהה עייפות אצל הנהג, יש חיישן שמצפצף ברכב ובמקביל שולח הודעה לאדם (שהוגדר מראש כאיש קשר), "אני עייף תתקשר אלי". איש הקשר מתקשר לנוהג ובכך דרך השיחה יכול למנוע מהנהג להירדם.

חברי המשלחת נחשפו לפרויקט ייחודי לאורט עירוני ד' אותו לומדים כל תלמידי שכבת ט'. לימודי יזמות המשלבת תחומים שונים כגון-מ אומנות, מדעים, טכנולגיה, מתמטיקה והנדסה הנקרא- Isteam

התלמידים הציגו את הפרויקט עליו זכו בפרס שנה שעברה: הכנת שעורים דרך משחק מחשב או באפליקציה. במהלך השיעורים הם פיתחו פלטפורמה להכנת משחקים המחולקת לפי גילאים בנושאים לימודיים שונים ובמטרה להפוך את הכנת שיעורי הבית לחוויה מהנה.

התלמידים סיפרו לחברי המשלחת על התועלת והחשיבות של למידה באופן שונה, על הקבוצות בהם לכל תלמיד יש תפקיד שונה. מעבר לכך שהלמידה חווייתית, התלמידים רוכשים כישורי חיים הנחוצים לשוק העבודה האמיתי בימינו.

 לבסוף נבחרת הרובוטיקה FLL-  ו-FTCׂׂ ׂׂׂהציגו בפני המשלחת את תוכנית העבודה הייחודית שלהם בכך שתלמידי השכבה הבוגרת בתיכון הם המפעילים והחונכים של השכבות הצעירות יותר בחטיבה.

חברי המשלחת סיכמו את הביקור והודו למנהלת בית הספר הגב' גלית גולדברגר על הכלים הפרקטיים והישימים שקיבלו לעבודה.

 

עוד במודיעין
חשבנו שיעניין אותך גם...
ירידה בחשיפה לחומרי הדברה רעילים
חומרי הדברה בפירות וירקות?
ניר שמול מנכל חברת שניר והחברה לפיתוח והתחדשות עירונית
כיצד ישפיע האירוויזיון על מחירי הנדל"ן במרכז הארץ?
פעילויות חודש האישה בהוד השרון
החלו פעילויות חודש האישה בהוד השרון
קהילה פעילה
אישום: תקף וחנק את אשתו
רחוב התחבורה הציבורית הראשון יוצא לדרך
מרכיבים קואליציה
גילו בגרות