מודיעין

בעקבות החיפושיות

תלמידי עירוני ה' הציגו תערוכה מיוחדת בהשראת להקת הביטלס

כתב לוקאל 20/01/2019
באדיבות עיריית מודיעין

ביום שישי האחרון, יצאה שכבת ט' בבית הספר עירוני ה' ע"ש יצחק נבון, ל"מסע קסם מסתורי" בשנות ה-60. מאה תלמידים יחד עם הוריהם, התקבצו לתערוכה מרהיבה, בעקבות פרויקט מוסיקלי מיוחד של בית הספר. התערוכה הציגה את תוצאות עבודת החקר שבמסגרתה תלמידי השכבה, יצרו מיצגים שונים בהשראת שירי להקת ביטלס המיתולוגית. כל תלמיד ותלמידה, בחרו שיר אחד, מתוך מאות שירי הלהקה, חקרו לעומק את תולדות הלהקה ואת הרקע לכתיבת השירים ומשמעותם. בעקבות המחקר והידע, יצרו פסל, ציור, וידאו ארט, אומנות פלסטית, קטעי נגינה ועוד שמבטאים את ההשראה שקיבלו מתהליך הלמידה.

בנוסף לתערוכה, השתתפו התלמידים בהרצאה שנערכה באודיטוריום בית הספר, בנושא השנוי במחלוקת על תאוריית הקונספירציה בדבר מותו של היוצר וחבר הלהקה, פול מקרטני.

האירוע היה חלק מפרויקט מוסיקלי חינוכי שנתי בשם "חווית המוזיקה", אשר מפעילה עמותת "חווית המוזיקה ישראל" בהנחיית אלון מלר, מנהל העמותה, מוזיקאי ואיש חינוך, תושב העיר. במסגרת הפרויקט, לומדים התלמידים לאורך השנה שיעורים חווייתיים על תולדות הרוק והפופ בארץ ובעולם, בשילוב שיעורים עיוניים, דיונים על ערכים ותופעות חברתיות בהיסטוריה האנושית.  


עוד במודיעין
חשבנו שיעניין אותך גם...
חנוכה בגן העיר ת"א
ראש עיריית כפר סבא , רפי סער
365 מעלות של שקיפות
חשד לרצח צעירה בירושלים
פריסייל החורף של קמדן & שוז
תערוכת אמנים עם מוגבלויות חן כרמי
שווים בגוונים
ערן סיב, יור התאחדות קבלני השיפוצים
עונת השיפוצים בפתח
עוברים לכרטוס חכם
הפעלות מיוחדות עם כלבים
הפעלות מיוחדות עם כלבים