מודיעין

מרחב למידה חדשני

מרחב למידה חדשני, שביעי במספר, נפתח השבוע בבית הספר היסודי, "אבני חן". המרחב נפתח במסגרת תכנית M21 של משרד החינוך בשיתוף עם עיריית מודיעין - מכבים - רעות שמטרתו יצירת מרחבי לימוד מתקדמים וייחודיים הפותחים צוהר לדמיון, סקרנות, חקר ולמידה משמעותית

כתב לוקאל 10/03/2019
מרחב למידה חדשני
צילום: דקל אבו

הרעיון למרחב הלימוד בבית הספר נולד עוד בתקופתה של המנהלת הקודמת, אביבה לוי יחד עם המעצבת, עידית אבו. הקונספט העומד בבסיסו של המרחב הוא יצירת "חדר בריחה", שמאפשר לטפח ולחזק ארבע מיומנויות הנדרשות במאה ה-21: תקשורת, שיתוף פעולה, חשיבה ביקורתית ויצירתיות.

כל אלו, באים לידי ביטוי, בפעילות התלמידים, כשלפניהם עומד סיפור מסגרת בתחום כלשהו, משימה לפתרון המלווה בחידות ומשימות ביניים המשלבות עבודה קבוצתית תוך שיתוף פעולה לשם הגעה לפיתרון. זאת כאשר התלמידים עובדים באופן פעיל, מאתגר, יצירתי ועם שימוש בידע קיים. 

המעטפת העיצובית של המרחב תורמת גם היא מאוד לתהליך הלמידה, כשהיא מאופיינת בצבעוניות עשירה ולא שגרתית, ארונות וכונניות מרובות מגירות לעידוד הסקרנות, פתחים מיוחדים בשילוב עדשות מגדלת ואלמנטים עיצוביים נוספים שהופכים את הפעילות לחווייתית, אסתטית ומזמינה. עתה, יצא לדרך הצוות החינוכי בבית הספר בשיתוף עם התלמידים, בכתיבת סיפורים וחידות ללמידה במרחב המיוחד.

עידית ניב, מנהלת בית הספר: "החדר מהווה פלטפורמה רעיונית, מעין ארגז כלים המכיל את כל העזרים הנדרשים, הפיזיים והרעיוניים כאחד, לטובת קהילת הלומדים, הצוות החינוכי והתלמידים.  בעזרתם ילמדו, על פי בחירתם, עולמות תוכן רלוונטיים ומשמעותיים לחייהם ליצירת יחידת לימוד המוגשת כחידות מאתגרות, אינטראקטיביות המניעות לפעולה."

 

עוד במודיעין
פיצה ספרותית
כתב לוקאל 31/03/2019
בית הספר התחפש
כתב לוקאל 18/03/2019
הליצנים הקהילתיים בימי החיסונים בבתי הספר
כתב לוקאל 17/02/2019
	תלמידים לומדים לשים גבולות בווטסאפ
כתב לוקאל 04/02/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוזרים ללימודים
נאור צדיקריו , מנגן על צלו כבר 7 שנים
"סולני העתיד של ישראל"
מקדימים כריתה לקריסה
צעיר במצב קריטי לאחר שטבע באילת
הדיון בנושא חוק המרכולים- בפני 3 שופטים
הדיון בחוק המרכולים- בפני 3 שופטים
שלב השאלה הזהה
משפחת חיל האוויר
חוויה משפחתית של קטיף חקלאי למען נזקקים
חוויה משפחתית של קטיף חקלאי למען נזקקים