מודיעין

מגבירים פיקוח לקראת פסח

הפיקוח העירוני בעיריית מודיעין - מכבים - רעות , מתמקד בימים אלה באיתור מפגעים של הוצאת גזם ופסולת בנייה שלא בהתאם להנחיות

כתב לוקאל 14/04/2019
חסימת מדרכה
צילום באדיבות דוברות עיריית מודיעין-מכבים-רעות

כחלק מההערכות של אגף שפ"ע לקראת חג הפסח, הידוע גם "כחג השיפוצים" והניקיונות, מתמקד הפיקוח העירוני בשיתוף עם מחלקת התברואה, באיתור ופינוי מפגעים מבתים פרטיים, שנובעים, בין היתר, מזריקת חפצים ישנים, שיפוץ בתים, סידור ההגינות הפרטיות ועוד.

על פי הפיקוח העירוני, מתגברת לקראת החג, תופעת הוצאת גזם שלא לפי ההנחיות. למשל, חסימת מדרכות, הנחת חפצים ישנים על ערוגות ציבוריות או במקום לא נגיש עבור משאית איסוף הגזם כמו למשל, חדר האשפה בבניין. תופעה נוספת בתקופה זו, היא השלכת פסולת בנייה משיפוצים הנעשים בבתים בפחי אצירה או בחדרי האשפה.

בשבוע האחרון ניתנו מספר קנסות, כך למשל, על השלכת פסולת בנייה לרחוב, על ידי משפחה המתגוררת בשכונת הפרחים, שביצעה שיפוץ בביתה, כתוצאה מכך ניתן לבעלי הבית קנס על סך 750 שקלים. ברחוב מנחם בגין, הוזמן גנן מקצועי לטפל בגינת המשפחה, אשר השליך מעבר לגדר הבית את פסולת הצמחים וגרם לחסימת מדרכה ומפגע בטיחותי. הגנן קיבל קנס במקום ונדרש לפנות את הגזם בצורה מסודרת למפרץ החנייה כנדרש. בשכונת מוריה, הוצאו גרוטאות מבית פרטי אשר חסמו את המדרכה. בעלי הבית קיבלו קנס בסך 475 שקלים, ובתיאום עם מחלקת תברואה, פונה הגזם. 

באגף שפ"ע מדגישים כי ההנחיות להוצאת גזם ופסולת בניה נמצאות באתר העירייה ובכל מקרה של מפגע במרחב הציבורי, יש לדווח למוקד העירוני 106.

 

עוד במודיעין
נזק שנגרם לעץ במרחב הציבורי
כתב לוקאל 24/02/2019
אתר לוקאל 01/08/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
סוף הקיץ
מהנדס העיר פורש
מפגש ברוח 'קרמבו'
גאווה למערכת החינוך של בת ים
ונחה אבן פינה לפגיה חדשה וממוגנת בהלל יפה
פגייה ממוגנת תיבנה ב"הלל יפה"
פאי רועים פשוט וקל להכנה
פאי רועים ב-5 מרכיבים בלבד
קרן קימת לישראל - נוטעת את העתיד