מודיעין

מגבירים פיקוח לקראת פסח

הפיקוח העירוני בעיריית מודיעין - מכבים - רעות , מתמקד בימים אלה באיתור מפגעים של הוצאת גזם ופסולת בנייה שלא בהתאם להנחיות

כתב לוקאל 14/04/2019
חסימת מדרכה
צילום באדיבות דוברות עיריית מודיעין-מכבים-רעות

כחלק מההערכות של אגף שפ"ע לקראת חג הפסח, הידוע גם "כחג השיפוצים" והניקיונות, מתמקד הפיקוח העירוני בשיתוף עם מחלקת התברואה, באיתור ופינוי מפגעים מבתים פרטיים, שנובעים, בין היתר, מזריקת חפצים ישנים, שיפוץ בתים, סידור ההגינות הפרטיות ועוד.

על פי הפיקוח העירוני, מתגברת לקראת החג, תופעת הוצאת גזם שלא לפי ההנחיות. למשל, חסימת מדרכות, הנחת חפצים ישנים על ערוגות ציבוריות או במקום לא נגיש עבור משאית איסוף הגזם כמו למשל, חדר האשפה בבניין. תופעה נוספת בתקופה זו, היא השלכת פסולת בנייה משיפוצים הנעשים בבתים בפחי אצירה או בחדרי האשפה.

בשבוע האחרון ניתנו מספר קנסות, כך למשל, על השלכת פסולת בנייה לרחוב, על ידי משפחה המתגוררת בשכונת הפרחים, שביצעה שיפוץ בביתה, כתוצאה מכך ניתן לבעלי הבית קנס על סך 750 שקלים. ברחוב מנחם בגין, הוזמן גנן מקצועי לטפל בגינת המשפחה, אשר השליך מעבר לגדר הבית את פסולת הצמחים וגרם לחסימת מדרכה ומפגע בטיחותי. הגנן קיבל קנס במקום ונדרש לפנות את הגזם בצורה מסודרת למפרץ החנייה כנדרש. בשכונת מוריה, הוצאו גרוטאות מבית פרטי אשר חסמו את המדרכה. בעלי הבית קיבלו קנס בסך 475 שקלים, ובתיאום עם מחלקת תברואה, פונה הגזם. 

באגף שפ"ע מדגישים כי ההנחיות להוצאת גזם ופסולת בניה נמצאות באתר העירייה ובכל מקרה של מפגע במרחב הציבורי, יש לדווח למוקד העירוני 106.

 

עוד במודיעין
כתב לוקאל 26/09/2019
נזק שנגרם לעץ במרחב הציבורי
כתב לוקאל 24/02/2019
אתר לוקאל 01/08/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
שדה דב ייסגר סופית
טקס אזכרה צבאי לחללי מערכות ישראל שנערך ברעננה
משה (בוגי) יעלון: "כוחנו באחדותנו"
שני קטינים יואשמו בחמישה מקרי שוד
שני קטינים יואשמו בחמישה מקרי שוד
הרחבת ביס בגין , צילום הדמייה
מוסדות לימוד חדשים יוקמו בהוד השרון
שרה כהן. יש לי מה לתרום
"יש לי עוד מה לתרום לעולם"
"מחיר למתמגן"
טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח
טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח
אוטובוס חצי חינם
רשת חצי-חינם תפעיל 2 קווי הסעות בפ"ת