מודיעין

אחים לשטח

ביום שישי שעבר נערך מפגש הסיום של קבוצת אחים לשטח אשר כלל פעילות וסיור משפחתי בגבעת התיתורה. מפגש הסיום מהווה אירוע שיא של הקבוצה שפעלה במסגרת המרכז למשפחה של האגף לשירותים חברתיים בעירייה עבור ילדים שהם אחים לילדים עם צרכים מיוחדים

כתב לוקאל 22/04/2019
אחים לשטח
צילום באדיבות דוברות עיריית מודיעין-מכבים-רעות

קבוצת "אחים לשטח" של המרכז למשפחה סיימה את פעילותה ביום שישי האחרון בסיור משפחתי בגבעת התיתורה. קבוצת האחים הוקמה במטרה ליצור קבוצת שייכות לאחים מיוחדים והבנה שיש עוד ילדים, שחווים את ההתמודדויות דומות. הכלי שנבחר לגיבוש הקבוצה חיק הטבע מתוך התפיסה שחיק הטבע מהווה זרז להתפתחות אישית. חברי הקבוצה לומדים לתקשר ולשרוד מחוץ לסביבה המוכרת להם, כאשר לעצם השהייה בחוץ יש השפעה חיובית על הבריאות הנפשית והפיזית של הילד. 

הקבוצה נעה על הציר בין העצמת משתתפי הקבוצה לבין השיח על המקום שלהם בהרכב המשפחתי וההתמודדות עם האחים עם הצרכים המיוחדים. היציאה לטבע זימנה אפשרות לפגוש כוחות חדשים הטמונים באחים וכן יצרה קשרים חדשים ועמוקים בין חברי קבוצה. בנוסף יצירת תחושת שייכות לטבע עצמו הסמוך למקום מגוריהם של המשתתפים יצרה מקום בטוח עבורם וחיזקה את תחושת הביטחון לגבי האח המיוחד.

את הקבוצה הנחתה נועה רגב, פסיכולוגית חינוכית וקלינית ומדריכה בחוגי טבע וסיירות מטעם החברה להגנת הטבע במודיעין.

המרכז למשפחה הינו שירות משלים למשפחות לילדים עם מוגבלות של האגף לשירותים חברתיים. המרכז מיועד למשפחות להן ילדים עם מוגבלות בגילאי לידה עד 25 השייכות לאוכלוסיית היעד של מנהל מוגבלויות במשרד הרווחה (ילדים על הרצף האוטיסטי, ילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית וילדים עם לקויות פיזיות וחושיות). השירות ניתן לבני המשפחה- הורים, אחים ואחיות, סבים וסבתות וכן לאנשי מקצוע ולקהילה הרחבה ומטרתו לחזק את החוסן המשפחתי, לשפר את איכות חיי המשפחות, ליצור קהילה מקומית של משפחות מיוחדות וליצור שינוי עמדות כלפי ילדים עם מוגבלות ובני משפחותיהם.

השירות הינו קהילתי- קבוצתי, רב נכותי ובבסיסו משתף את ההורים דרך יצירת קבוצת מנהיגות של הורים פעילים בתכנון ובהפעלת השירות. המענים ניתנים באמצעות קבוצות תמיכה, הנגשת מידע, הרצאות, פעילויות פנאי והפגה, התנדבות, הסברה ושינוי עמדות. הראציונל שעומד מאחורי הקמת השירות הינו שמשפחות לילדים עם מגוון מוגבלויות מתמודדות עם אתגרים לא פשוטים הדרושים משאבים רגשיים ונפשיים לצד משאבי זמן וכסף. התמודדויות יום יומית מורכבת זו עלולה לגרום למשפחה להתבודד ולהתכנס בתוך עצמה. השירות המשלים למשפחות נועד בראשונה לתמוך במשפחות וחלקם בדרכים שונות ובין היתר להפגיש בין משפחות לילדים עם מוגבלות, לחלוק בהתמודדות ולהיות חלק פעיל ועצמתי בקהילה. 

עוד במודיעין
קמפיין שילוט חניות נכים
כתב לוקאל 15/07/2019
קנס בסך 475 שקלים ניתן לתושב מודיעין על הוצאת גזם שחסם את המעבר להולכי רגל והיווה מפגע בטיחותי
כתב לוקאל 14/07/2019
יוגה בפארק
כתב לוקאל 19/05/2019
כתב לוקאל 20/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מדינת ישראל ערוכה לשריפות
מטוס סטה ממסלול במהלך נחיתה
גור תמר. מקווה לעונה טובה יותר
עד מתי תחתית?
"אני אמרר לך את החיים"
יור ועדת כספים, יעל ברזילי
אושר תקציב עיריית הוד השרון
מתפללים לשלום נתנאל
פצוע בתאונת עבודה בהרצליה
תל אביב תארח את האירוויזיון ב-2019
תל אביב תארח את האירוויזיון