מודיעין

חשד להתפרצות מחלת החזרת

הורי תיכון במכבים-רעות התבשרו על תלמיד שאובחן כחולה במחלת החזרת

כתב לוקאל 29/05/2019
חשד להתפרצות מחלת החזרת במודיעין
צילום אילוסטרציה iclip art

משרד הבריאות עדכן הערב את הורי תיכון מכבים רעות על כך שהתגלה מקרה אחד לפחות בו תלמיד אובחן כחולה במחלת החזרת. במקביל, ישנם עוד תלמידים חולים וגם להם תסמינים המתאימים למחלה זו. נציגי משרד הבריאות יגיעו מחר, יום רביעי, 29.5 לבית הספר על מנת לחסן את תלמידי השכבות בהן יש תלמידים להם תסמיני המחלה.
על פי אתר משרד הבריאות "מחלת החזרת מתבטאת בנפיחות בבלוטות הרוק ובבלוטות מתחת לתנוך האוזן, בכאבי גרון, חום גבוה, כאבי ראש וחולשה. סימני הנפיחות הראשונים מופיעים לרוב כמה ימים לאחר הופעת החום. הנפיחות יכולה להופיע בצד אחד בלבד או לעבור כעבור כמה ימים גם לצד השני.
על פי אתר משרד הבריאות "המחלה נגרמת על ידי נגיף, הפוגע בעיקר בבלוטות הרוק ובבלוטות מתחת לאוזניים." כמו כן "דרכי ההעברה או ההדבקה הן על-ידי פיזור הנגיף לסביבה בעת שיעול, עיטוש או מגע עם הפרשות מהאף וליחה."
לפרטים נוספים ניתן לקרוא באתר משרד הבריאות : https://bit.ly/2Md6AVb
ממשרד הבריאות נמסר כי בעקבות התחלואה בחזרת בקרב תלמידי תיכון מכבים רעות משרד הבריאות ממליץ לקבל מנת חיסון נגד חזרת בתרכיב משולב נגד חצבת, חזרת,אדמת ואבעבועות רוח )MMRV, מחר, יום רביעי 29.05.19 לתלמידי כיתות י"א' וי"ב בתיכון מכבים רעות.
ממשרד הבריאות נמסר כי שכבות אלה יחוסנו מאחר ובהן נמצאה המחלה. עוד נמסר כי ההדבקה נעשית דרך רוק/הפרשות מהפה ועל כן ההנחייה של משרד הבריאות היא לשמור על שגרת הלימודים הרגילה תוך הקפדה על כללי הגיינה בסיסיים: לא לשתף כוסות/בקבוקים ולשטוף ידיים עם סבון.
במידה יש ספקות או חשש להידבקות מומלץ לפנות לרופא המשפחה ולהנחיות משותפות.
העירייה והנהלת בית הספר נמצאות בקשר רציף עם משרד הבריאות, מקיימים איתם הערכות מצב ובהתאם לכך מתקבלות החלטות.
מידע נוסף ניתן לקבל באתר משרד הבריאות או בטלפון 5400*וגם 08-9181212

ראש העיר, חיים ביבס: "אנחנו נמצאים בקשר רציף עם משרד הבריאות ורופאת המחוז ופועלים על פי הנחיותיהם. בנוסף, צוותי החינוך בבית הספר בקשר עם המשפחות. כרגע ישנם ילדים שמקבלים טיפול רפואי וחלק מהילדים שנדבקו כבר החלימו לחלוטין.  כולנו מצפים להחלמת כל הילדים ובמהרה.

עוד במודיעין
חשבנו שיעניין אותך גם...
יוצאת לדרך
עו"ד רשלנות רפואית – איך זה עובד?
שיפור במצבה של הסבתא שנפצעה מפגיעת רקטה במושב משמרת
הרקטה במשמרת: שוחררו הסבתא, האמא ובתה
פצוע קשה בתאונה בין הכפר הירוק למחלף גלילות
יום ההוקרה למאבטחי מוסדות החינוך
גל צרויה. הצטרף לרמת השרון
הפועל "ניר" רמת השרון תחל את אימוניה
מהומה בבית הספר בגין
חשד בנתניה: שוטר ירה למוות באשתו
חשד בנתניה: שוטר ירה למוות באשתו