מודיעין

היובל - בית ספר ירוק מתמיד

בית ספר היובל במודיעין זכה בתואר הסביבתי לאחר שעמד בקריטריונים של המשרד להגנת הסביבה

כתב לוקאל 23/06/2019
בית ספר היובל קיבל דירוג ירוק מתמיד בוועדה להגנת הסביבה
צילום באדיבות דוברות עיריית מודיעין-מכבים-רעות

בית ספר "היובל" זכה ביום חמישי 20.6, לקבל את התואר הסביבתי "בית ספר ירוק מתמיד". בכך הופך בית הספר לבית הספר הראשון בעיר עם הדירוג הירוק שעומד בקריטריונים רחבים שמציב המשרד להגנת הסביבה, במשך שנתיים לפחות. לאחר בחינת ועדה מקצועית של המשרד, הוכיח בית הספר כי מתקיים בו חינוך סביבתי מתמשך לכל שכבות הגיל, אשר מהווה חלק חשוב בשיח הבית ספרי.

עוד בשנת 2006 הוכר בית הספר "היובל", כבית ספר ירוק, ומאז הגביר את פעילותו בנושאים הסביבתיים בקרב התלמידים כאשר מטרת החינוך לקיימות היא לפתח מודעות, הבנה וכבוד לסביבה שבה הם חיים. לאורך השנים פעל בית הספר בדרכים שונות להטמעת החינוך לקיימות, כך למשל, פרויקט של טיפול בפסולת האלקטרונית וטיפוח הקשר הסביבתי עם גבעת התיתורה הסמוכה לבית הספר. כמו כן, בבית הספר מרחב אקולוגי המהווה למידה חוץ כיתתית בו לומדים התלמידים על שימוש מושכל במשאבי הסביבה ועבודת חקלאות במרחב. גם בתחום העיוני, משולבים הנושאים הסביבתיים בתחומי הלימוד השונים – במדעים, באומנות ואפילו במקצוע העברית באמצעות טקסטים על קיימות, כל זאת בהתאם לגיל השכבה.

פעילות בית הספר מלווה על ידי מחלקת איכות הסביבה בעירייה, החברה להגנת הטבע, החווה האקולוגית "חווה ואדם" ורכזת המדעים בבית הספר, גלית יפת שמובילה את כל הנושא. לאורך השנה האחרונה קיבל בית הספר מהמשרד להגנת הסביבה תקציב לעידוד הפעילויות בבית הספר ועתה לאחר שזכה בתואר "ירוק מתמיד", ימשיך לקבל תמיכה וליווי.

עוד במודיעין
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אל תראה מוגבל, תראה בן אדם"
תלונה: העירייה אינה אוכפת חניה של כלי רכב כבדים ברחוב יבניאלי
החזיק 10 קג סמים מסוגים שונים
אישום: צעיר מרמת השרון החזיק 10 ק"ג סמים מסוגים שונים
יריד בייבי בקניון עופר הגבעה
יריד בייבי בקניון עופר הגבעה
גופת אדם אותרה בטבריה
גופת אדם אותרה בטבריה
אישום: לקח בני ערובה בבנק ושדד מיליוני שקלים
יוצאים למאבק
 בועז גור יעמוד בראש רשימת מקומי בחיפה
בועז גור יוביל את "מקומי בחיפה"