מודיעין

מבשלים משהו למען הסביבה

התקיימה פגישת התנעה בבית הספר "דורות" במודיעין להקמת מטבח חוץ קהילתי

כתב לוקאל 25/09/2019
פגישת התנעה מיזם סביבתי בית ספר דורות, צילום באדיבות דוברות עיריית מודיעין-מכבים-רעות

לאחרונה התקיימה פגישת התנעה של המיזם להקמת מטבח חוץ –קהילתי בבית הספר היסודי "דורות", במסגרת זכיית בית הספר בקול הקורא של המשרד להגנת הסביבה, אשר מעניק 20,000 שקלים להקמת המיזם. בפגישה השתתפו חברי קהילת בית הספר, חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה הילה בן אליעזר, הנהלת בית הספר ונציגי החווה האקולוגית "חווה ואדם". בליבו של המיזם עומד תהליך שיתופי של תכנון ובניית מטבח חוץ קהילתי, בשטח שהוקצה לנושא ושיהיה פתוח לשימוש התושבים. לאחר בנייתו, המטבח יוכל לשמש בשעות היום, לצרכים פדגוגיים, כאזור לימודי ובשעות אחה"צ וסופי שבוע, לפעילויות פנאי כמו למשל, סדנאות שיודרכו ע"י הקהילה במגוון נושאים. לדוגמה, סיור ליקוט באזור מודיעין ולאחריו בישול באמצעות הגידולים בגינה האקולוגית, ארוחות משותפות ועוד.

במקביל למיזם זה, עובדים במרץ גם על הקמתו של מיזם נוסף שזכה במענק במסגרת "הקול קורא". מדובר על מיזם "מצמיחים לדורות" של קבוצת גמלאים, תושבי העיר, קבוצה שפועלת כבר שש שנים ברציפות ומקיימת מפגשים שבועיים באופן שוטף. מטרת המיזם, להקים גינה קהילתית סמוך למרכז הפעילות למען הגיל השלישי (מפג"ש) ברחוב עמק בית שאן. הגינה המתוכננת אותה מקימה הקבוצה, תתוחזק על ידה ועל ידי תושבים מצטרפים, כמרחב אקולוגי לימודי של צמחי ארץ ישראל, ומקום מפגש קהילתי ולימודי עבור התושבים ומוסדות החינוך מהשכונות הסמוכות.

הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה: "המיזמים הסביבתיים בדורות ובגינה הקהילתית, מרגשים ותורמים באופן משמעותי לרוח הקהילתית היפה ולשמירה על הסביבה באופן חווייתי ומיוחד. אנחנו מלווים את המיזמים הללו באופן צמוד ומקצועי ונראה את פירותיהם בעתיד הקרוב."

עוד במודיעין
חשבנו שיעניין אותך גם...
רו"ח נעצר בגין עבירות מרמה, זיוף והונאה
רחובות – עיר מקדמת בריאות
ניתוח עיצוב והגדלת ישבן
תאונת דרכים קשה בכביש 2
גבר נהרג לאחר פגיעת רכב בכביש 2
ארבעה פצועים בתאונה בראשון לציון
ארבעה פצועים בתאונה בראשון לציון
נטע אלחימסטר חוגגת במילאנו
נטע אלחימסטר חוגגת עם הוגו בוס
אס סי גונסון רייד בניחוח לבנד נגד עש
אביב הגיע פסח בא...
שמונה מי יודע?
שמונה מי יודע?