מודיעין

גדול יותר, שמח יותר, חגיגי יותר

פסטיבל מודיעין מכבים-רעות הבינלאומי לקרקס בישראל

כתב לוקאל 03/10/2019
פסטיבל מודיעין מכבים-רעות הבינלאומי לקרקס בישראל, צילום: ראש חוצות

אמני קרקס מאוקראינה, סין, הודו, גרמניה וקנדה יגיעו לישראל להופיע יחד עם אמני קרקס ידועים מישראל בפסטיבל מודיעין מכבים רעות הבינלאומי השמיני לקרקס בישראל, שיתקיים בחול המועד סוכות בתאריכים 17-15 לאוקטובר 2019. לקראת השקיעה, החל מהשעה 18:00 ועד השעה 22:00. במסגרת הפסטיבל יתקיימו מגוון מופעי הליכה על חבל, להטוטנות וג'אגלינג, מופעי פולקלור, מופעי מקור ייחודיים לפסטיבל, מופעי קצב, מופעי רחוב אינטראקטיביים ומופעי אש מגגות בניינים. הכניסה חינם.

עיריית מודיעין מכבים רעות מזמינה את הקהל הרחב לשלושה ימים חווייתיים בחול המועד סוכות, בהם יגלו המבקרים את עולם הקרקס מחדש, עם טובי אמני הקרקס ומגוון מופעים שהגיעו לישראל ממדינות שמעבר לים והופעות שלא נראו מעולם והוכנו במיוחד עבור הפסטיבל. אמני קרקס מרוסיה, סין, הודו, גרמניה, וקנדה יגיעו לישראל למתחם הקרקס הענקי ויציגו מופעי קרקס ייחודיים, בהם, קפיצה אנושית בגובה רב מנדנדה אל בד נחיתה תלוי המאפשר פעלולים עוצרי נשימה עם אפקט תעופה חופשית, מופעי אש מפתיעים על גגות בניינים, כוריאוגרפיות ומיומנויות אקרובטיות על עמוד הודי פולקלוריסטי עם חרבות, לפידים וכיסויי עיניים שמשאירים את הקהל בפה פעור, תהלוכות תאורה, מופעי קצב ומופעי מקור ייחודיים בהם, מופע משותף ל"בסקולה", בית הספר לקרקס ולהקת "שקטק" המייצגת את ישראל רבות בחו"ל והחיבור בין השניים ישלב בין תנועה וצליל, קרקס וקצב.

לכבוד הפסטיבל יוקמו גם שני מתחמים מקוריים. הראשון, כפר צועני שמח שמגיע הרחק מארץ בולוואריה הרחוקה, אשר יוצר קרנבל קרקסי בו הקהל יכול להשתתף. השני, שיתוף פעולה עם האמנית אנה קוגן, אשר תקים ביתן לצילומי סלפי ייחודיים עם רקע אמנותי אותו היא מציירת לרגל הפסטיבל המעניק אווירה של קרקס דמיוני לצילומים מיוחדים.

לילדים בגילאי 3 ומעלה, יהיה מגוון סדנאות קרקס מעולם האומנויות עם מגוון רחב של כלים: ג'אג'לינג, מקל פרח, צלחות סיניות, סרט מחול, חישוקים ועוד. בתאריכים ה-16-15/10, בתי ספר לקרקס של ילדים ובני נוער מרחבי הארץ, יבצעו מגוון מופעים וב-17/10 יתחרו שמונה מופעים על מופע הקרקס המקצועי הטוב ביותר בישראל.

חיים ביבס, ראש העיר מודיעין מכבים רעות: "זו השנה השמינית שאנו מקיימים את הפסטיבל, ולמרות זאת, יש לנו הרבה מה לחדש ולהפתיע במופעים שלא נראו כמותם בארץ. אני מזמין את הקהל הרחב, מכל הגילאים, להגיע למודיעין מכבים רעות, הלב הפועם של ישראל, וליהנות מהופעות, תהלוכות ומופעים מיוחדים שאפשר לראות רק אצלנו בעיר בשלושת ימי הפסטיבל בחול המועד סוכות."

ג'קי בכר, מנהל והמפיק האומנותי של הפסטיבל: "אנחנו גאים לפרוץ את גבולות הפסטיבל, השנה מגיעים אלינו מופעים מעבר לים, ומהמזרח הרחוק מסין והודו, ומצד שני להרחיב את מנעד האטרקציות וההפתעות בתחום הקרקס בכלל. כפר צועני, תהלוכות אור מיוחדות ואפילו מופע מקורי מהמגזר הדתי. בואו ליהנות."

לנוחיות המבקרים, שאטלים ללא עלות יצאו לאירוע מתחנת רכבת "מודיעין מרכז". הפסטיבל פתוח לקהל הרחב, ללא תשלום ופרטים נוספים על הפסטיבל נמצאים באתר עיריית מודיעין מכבים רעות.

עוד במודיעין
חשבנו שיעניין אותך גם...
עתיד ירוק יותר
פתרונות אריזה ידידותיים לסביבה
מדוע הופך תחום פתרונות האריזה לעסקים למרכזי ומשמעותי יותר ויותר?
חוללו למדליות בדרום קוריאה
חוללו למדליות בדרום קוריאה
דנה לא נמה
גופת הנעדרת אותרה קבורה ליד ביתה
שירה הראל, הלל סלומון ונגה גינסברג מראיינות את איילת דליות
כתבות צעירות
גלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
מתכון לגלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
אלימות בכביש