מודיעין

מעבירים את זה הלאה

Teach me how too - מיזם ייחודי במרכז הצעירים מעביר באמצעות הרצאות ופעילויות את הידע של הצעירים לצעירי העיר, ללא תשלום

כתב לוקאל 10/11/2019
מיזם מרכז הצעירים , צילום באדיבות דוברות עיריית מודיעין-מכבים-רעות

במהלך הקיץ נולד בשקט בשקט במרכז הצעירים "יודה" של מחלקת הנוער והצעירים בעירייה, מיזם ייחודי תחת השם "Teach me how too" אשר החל לפעול לפני כחודש ומכה גלים. הרעיון הוא פשוט וזה סוד קסמו, צעירים תושבי העיר, אשר להם יש ידע בתחום מסוים, יכולים להעביר אותו הלאה באמצעות הרצאות או שיעורים פרטניים לצעירים אחרים מהעיר. כל זאת, ללא תשלום, כשהמודל הזה יוצר מצב בו כולם מרוויחים. צעירי העיר, שנחשפים לעושר של ידע קרוב לבית והמרצים הצעירים, אשר נהנים מפעילות שיווקית והכרה בפועלם. אך מעבר לכל הטוב הזה, הדבר המשמעותי ביותר הוא הקהילה המתגבשת כתוצאה ממפגשים אלה, הנטוורקינג והפעילות החברתית שבה צעירי העיר זוכים להכיר האחד את השני.

עד כה, הועברו שתי הרצאות מעניינות במסגרת המיזם, כשהרשימה של ההרצאות והשיעורים הפרטניים ארוכה ומעידה יותר מכל, על הצמא להעברת הידע מצד הצעירים, המקבלים במה נעימה וקהילתית על מנת להציג את תחומי הידע שלהם. ביום חמישי 14.11, תתקיים סדנת אהבה עצמית ומשאבים פנימיים דרך מדיטציה, שיח וכלים מעולם הפסיכותרפיה בהנחיית התושבת סתיו ברבי, ביום חמישי 21.11, תיערך סדנת שפת סימנים עם התושבת טליה טרנרודר. שבוע לאחר מכן, ביום שני 25.11, תיערך סדנת יזמות בהדרכת התושב איתי הנדלר והרשימה עוד ארוכה כאמור וכוללת שפע של תחומי ידע, החל מהגשמה עצמית, הכנה לראיונות עבודה ועד לסדנה שתחשוף את סוד האושר הפנימי. לצד אלו, מתקיימים גם שיעורים פרטניים שנותנים טעימה מרתקת מתחומי עניין שונים כמו למשל שיעור תופים, סדנת הפקה מוזיקלית, סדנת ראפ ועוד.

לטם גל, מנהלת מחלקת הנוער והצעירים: "היודה מהווה זרז ליוזמות חברתיות והפרויקט נולד מתוך הצורך של הצעירים לתת ולקבל ידע וליצור קשרי נטוורקינג. אנו מזמינים את הצעירים לבוא ולקחת חלק מתוך חזון כי הצעירים בעיר הם כוח משמעותי ותפקידנו לתת להם בית שמוציא לפועל את הרעיונות והיוזמות שלהם ולהפוך אותם מלקוח לכוח. אני מודה לצוות 'היודה' איריס גלר דר ויעל שילר על קידום היוזמה."

מרכז הצעירים "יודה" הוקם לפני כשנתיים וחצי, עבור תושבים בגילאי 18 עד 35 ומעניק פעילויות ושירותים מגוונים תחת קורת גג אחת כדוגמת ייעוץ תעסוקה והשכלה, אירועי תרבות, הרצאות בנושאי כלכלה, יזמות, הורות ועוד. בנוסף, מאפשר המרכז לסטודנטים מרחב נוח ואינטראקטיבי לאורך השבוע ללמידה ובתקופות מבחנים גם בסופי שבוע.

הרישום למפגשים מתבצע באמצעות דף הפייסבוק "יודה המרכז הצעירים" ויש להירשם מראש כיוון שמספר המקומות מוגבל, ללא תשלום.


עוד במודיעין
כתב לוקאל 03/10/2019
קייטנת עולים חדשים במודיעין
כתב לוקאל 11/08/2019
סיום פרויקט בר מצווה
כתב לוקאל 21/07/2019
אוטו גלידה
כתב לוקאל 01/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: ניסה לבצע שוד באמצעות אקדח דמה
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
הליונס בוחר את איש השנה
חשד: גנב ארנקים וטלפונים מקשישים
"בגיל 9 צפה באימו נוטשת את הבית והיום הוא מומחה בהדרכת הורים"
הכנס השלישי של להב רעננה
הכנס השלישי של להב רעננה
הכביש נפתח, הפקקים החלו
ציון צמח
חיזוק להפועל "ניר" רמת השרון