נתניה

הוד השרון: משאיות פועלות ליד בתי הספר

נציג התושבים במתחם 1200 בהוד השרון מתריע על ליקויי בטיחות לכאורה, באכיפת נהלי הבטיחות באתרי בנייה הסמוכים לבתי הספר היסודיים. אומר עו''ד רני אהרון כהן: ''מנהלת בית הספר, סגניתה ומזכירת בית הספר נאלצו לפקח על מעבר התלמידים ולהבטיח את שלומם''

זאב שרגא 01/03/2018
הוד השרון: משאיות פועלות ליד בתי הספר
מערבלי בטון סמוך לבית הספר הירוק צילום: עו"ד רני אהרון כהן

בשבועות האחרונים סיקרנו אתרי בנייה כאלה ואחרים בהוד השרון, בהם עולים לכאורה ליקויי בנייה הדורשים אכיפה מוגברת, זאת בכדי למנוע תאונות עבודה חלילה, ופציעתם של אזרחים. השבוע, פנה בנושא זה נציג הדיירים במתחם 1200, עו''ד רני אהרון כהן, אל מהנדס העירייה, כשהוא מתריע אודות ליקויי בטיחות לכאורה, באתרי הבניה במתחם, הסמוכים בתי הספר היסודיים. 

 תחת הכותרת ''פיקוח על הבנייה והבטחת בטחון ילדי ותושבי העיר'', כותב עו''ד אהרון כהן, ''לצערי הרב, בשבועות האחרונים אני עד להפקרות בשטח, כאשר ניכר כי מנהלי העבודה באתרי הבנייה בעיר לא מקיימים את נהלי הבטיחות הבסיסיים ובתוך כך מסכנים את הציבור, בתוצאות קטלניות. לשם הדוגמה, מסתבר שמידי יום, דיירי רחובות הסתיו והצנחנים חשופים להרמת משאות מעל ראשיהם ואזכיר לכבודך, כי באתר זה פועל קיפח את חייו כתוצאה מנפילת פלטה שמחצה אותו למוות''.

 לצד אתר הבנייה מול מתחם גני התבלינים, משאיות נוהגות מדי מספר ימים לחסום נתיב נסיעה ואת המדרכה המזרחית, מול הכניסה לחניון הגנים למשך שעות, תוך סיכון העוברים ושבים, כך גם משאיות המגיעות לאתרים מול בית הספר הירוק, חוסמות מסלולים, עולות על מדרכות ועוברות על כל חוק תוך סיכון המשתמשים בדרך'', כותב עו''ד אהרון כהן, ''ביום 25/02 נתקלתי בתופעה מדאיגה בה כ-  8 מערבלי בטון הגיעו לאתר הבניה ברחוב גולדה מאיר 14. המשאיות עמדו בשרשרת בחניון בית הספר, חסמו את מעבר החצייה, הרחוב והמדרכות בשעת יציאה של מאות מתלמידי בית הספר מיום הלימודים ובכך סכנו את התלמידים, שהיו חשופים לפגיעה כאשר מנהלת בית הספר, סגניתה ומזכירת בית הספר נאלצו לפקח על מעבר התלמידים ולהבטיח את שלומם''.

 ''כאשר מנהלי העבודה באתרים השונים מתנהלים ברשלנות וחוסר אכפתיות, אני חושש כי הזלזול בביטחון התושבים עלול להוביל להיעדר פיקוח גם על יציבות העגורנים, הפעלתם ומניעת הנפת מטענים מחוץ לגבולות התחומים של אתרי הבניה. על כן אני פונה לכבודך כמהנדס העיר החתום על היתרי הבנייה, בדרישה להגביר מידית את הפיקוח על הקבלנים בכל האתרים בעיר ובפרט האתרים שפורטו ואלו שבסמיכות למוסדות הלימוד.''

תגובת עיריית הוד השרון תפורסם עם הגעתה.

  
zeevshraga1978@gmail.com
 

מערבלי בטון סמוך לבית הספר הירוק  צילום: עו"ד רני אהרון כהן

 

עוד בנתניה
אתר לוקאל 18/06/2018
נער נחקר מענב וניצל
מיכאל פרוסמושקין 10/06/2018
אתר לוקאל 05/06/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
דקירה בכפר סבא
טונים צורמים
מגדל תגליות הבריאות עש הלמסלי יוצא לדרך
מגדל תגליות הבריאות ע"ש הלמסלי יוצא לדרך
הונחה אבן פינה להרחבת הישוב עידן
לו לרגע יכולתי
"לו לרגע יכולתי"
פעוטה טבעה למוות במושב בדרום
כדור גלי מתנפח נשנלף מהמעי של תינוק בן שנה
כדור ג'לי מתנפח נשלף ממעי של תינוק
גביעים ואכזבות