נתניה

נותנים מעוף

ב'מעוף' נתניה קיימו השבוע מפגש מוצלח של יזמים ובעלי עסקים יוצאי הקהילה האתיופית עם ראש מטה היישום של התוכנית הממשלתית לקידום ולשילוב יוצאי אתיופיה במשרד ראש הממשלה

תמי מאור 07/03/2018
נותנים מעוף
הכנס עם ראש המטה צילום: מעוף

טלל דולב, ראש מטה היישום  של התוכנית הממשלתית לקידום ולשילוב יוצאי אתיופיה במשרד ראש הממשלה, הגיעה השבוע ל'מעוף' (מערך השטח הארצי של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה) נתניה, למפגש עם יזמים חדשים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים מהקהילה האתיופית בנתניה ובאזור. המפגש התקיים במטרה להכיר את בעלי העסקים והיזמים באמצעות מפגש אישי ואינטימי יותר, דרכו ניתן לזהות את הצרכים של בעל העסק, ולענות על צרכיו הספציפיים כבסיס ללמידה וקידום תחום זה במסגרת התוכנית הממשלתית.

 טלל דולב: ''אנו רואים בקידום יזמות עסקית מנוף משמעותי בקידום שילובם המוצלח של יוצאי אתיופיה במשק ובהשגת שיפור משמעותי במצבם הכלכלי. מטה היישום, בשיתוף עם משרד הכלכלה, שמוביל את התחום הזה, רואה חשיבות מיוחדת בשיח הבלתי אמצעי עם היזמים עצמם ועם מפעילי התכנית, כדרך ללמוד הן על ההצלחות והן על הקשיים ולהכניס שינויים תוך כדי תנועה. התרשמנו מאוד מהרצינות והמחויבות הן של היזמים והן של הצוות המלווה אותם, ומהשילוב שנעשה בתוכניות הכלליות של המערך במעוף''.

אילנה בנר, מנהלת סניף מעוף נתניה וצפון השרון: ''במסגרת המפגש התקיים דיון על דרכי קידום העסקים של יוצאי הקהילה האתיופית והוצגו שירותי 'מעוף', המסובסדים ומוענקים בהתאמה לצרכי העסק באמצעות ייעוץ עסקי, הדרכה  בהקמה ובניהול עסק, סיוע בגיוס מימון, ליווי ומענקים בהקמת עסק. אנו מברכים את טלל דולב על שיתוף הפעולה ויישום התכנית המבורכת של משרד ראש הממשלה לקידום יוצאי אתיופיה, ומזמינים יזמים ובעלי עסקים להסתייע בשירותי מעוף להצלחת העסק''.

למפגש הגיעו משתתפים רבים שסיפרו כיצד הקימו עסקים בעזרת שירותי מעוף, ודנו באפשרויות קידום נוספות ליזמים ובעלי עסקים, ביניהם- איו ג'מבר (28) תושב נתניה, בעל עסק לדפוס סיפר במסגרת המפגש כיצד הצליח לפתוח עסק בעזרת שירותי מעוף: ''כשסיימתי את לימודי הגרפיקה הגעתי במקרה לבית דפוס מצליח בתל-אביב שמדפיס תמונות בלי שירותי גרפיקה. הבנתי שאני יכול לתת שירות טוב יותר בזכות הידע שלי בגרפיקה. קניתי מכונות דפוס בזכות כסף שגייסתי מהמשפחה והשתתפתי בקורס ''יוזמים עסק'' ב'מעוף', קיבלתי ייעוץ עסקי ועזרה ממוקדת בשיווק מול קהל היעד שלי, מהמלווים העסקיים של מעוף, והיום כבר יש לי לקוחות מוסדיים כמו, בתי ספר, עמותות וחברות. העסק אומנם נמצא עדיין בהתחלה, אבל הוא כבר רווחי''.

ליאור אווקה (26) תושב נתניה, עובד כשכיר, מייצר ומוכר תכשיטים: ''עבדתי כשכיר בחברת הסעות. אבל נשחקתי עם השנים וחיפשתי דרך להיות עצמאי. הצטרפתי לקורס 'יוזמים עסק' של מעוף ולקחתי ייעוץ עסקי. היועץ עזר לי להתמקד ולהפחית סיכונים. במקום לפתוח חנות עם דמי שכירות וארנונה גבוהים אני שוכר דוכנים בירידים, ומוכר תכשיטים שאני מייצר. עד כה פתחתי שש פעמים דוכן בתל-אביב ובחיפה, ובשאר השבוע אני עובד כשכיר. לקראת הקיץ בימי שישי אפתח שוב דוכנים, גם בנתניה, ואז אקבל החלטה להמשך הדרך''.

אורה איינאו (26) תושבת בנתניה, יזמית, מקימה אתר אינטרנט למכירת בגדים: ''אני מעוניינת לפתוח חנות אינטרנטית למכירת בגדים בארץ, שמתמקד בסגנון מסוים של בגדים שאני רוצה לייצר ולייבא מארצות-הברית, אשר יתמקדו באופנה שמתאימה לכל המידות. אני יודעת שיש ביקוש לסגנון האופנה הזה, כי הוא נשי והוא מתאים גם למידות גדולות, כבר קיבלתי הזמנות ואני מאוד רוצה להתחיל. היום אני לומדת בקורס ''יוזמים עסק'' והתחלתי את הייעוץ שעוזר לי בתחום הייבוא, הייצור בחו''ל והרישוי, ובינתיים אני עובדת כשכירה, עד שהעסק יתבסס''.

גטאוצ'ו ברוק (36) תושב נתניה, יזם, מעוניין להקים עסק בתחום המסחר האלקטרוני והנדל''ן: ''סיימתי קורס איביי של מעוף, ובימים אלה אני משתתף בקורס ''יוזמים עסק'' של מעוף, במטרה להקים עסק בתחום המסחר האלקטרוני, במקביל אני לומד את תחום הנדל''ן. כרגע אני מחפש מוצרים למכירה ומקווה לפתוח בקרוב עסק''.

מעוף, הינו מערך השטח הארצי של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, שמטרתו לקדם עסקים ויזמים בישראל. שרותי מעוף מוענקים בהתאמה לצרכי העסק והפיתוח האזורי, וכוללים בין היתר: מיפוי עסקי, ייעוץ פרטני במגוון תחומי הניהול העסקי, הדרכות וכנסים מקצועיים, ליווי בגיוס מימון, פרויקטים מיוחדים, הטבות ומענקים ומתן מידע על כלל כלי הסיוע הקיימים במימון ובפיקוח משרד הכלכלה והתעשייה. למידע 'מעוף'-  1-70072-7772 sba.org.il

עוד בנתניה
כתב לוקאל 06/06/2018
תמי מאור 30/05/2018
שומרים על הסביבה
תמי מאור 23/05/2018
השגרירים משרת
כתב לוקאל 14/05/2018
תמי מאור 07/05/2018
אתר לוקאל 02/05/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
הבול של נטע
"אין סיבה טכנית שמשך הבנייה יתארך"
לאנשים פשוט לא יהיה איפה לגור
''לאנשים פשוט לא יהיה איפה לגור''
לזכר קורבנות הטרור
לזכר קורבנות הטרור
לונדון לא מתמודד
לונדון לא מתמודד
פצוע באירוע דקירה בלוד
פצוע באירוע דקירה בלוד
אופנוע זה הרגשה של חופש
"אופנוע זה הרגשה של חופש"
ארבע בראש
ארבע בראש