נתניה

מצילים את המצוק הימי באזור נתניה

הוועדה לשמירת הסביבה החופית אישרה פה אחד את התוכנית להצלת המצוק הימי באזור נתניה וזאת לאור מצב מצוק הכורכר התלול הסובל מזה שנים מבליה מואצת ובעיית חוסר יציבות והתמוטטות

תמי מאור 01/05/2018
מצוק נתניה דרום (צילום: אלבטרוס צילום אוויר בע"מ)

הוועדה לשמירת הסביבה החופית אישרה ביום רביעי שעבר ה-25.4.18, פה אחד, את התוכנית להצלת המצוק הימי באזור נתניה, שהנו באורך של כארבעה קילומטרים. התוכנית אושרה לאור מצב מצוק הכורכר התלול הסובל מזה שנים מבליה מואצת ובעיית חוסר יציבות והתמוטטות של המצוק. לכל אורך גג המצוק קיימת פעילות אנושית אינטנסיבית וחיים עירוניים ולכן מדובר בפרויקט לאומי בעל חשיבות עצומה שכן מדובר בשמירה על חיי אדם.

התוכנית אושרה בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה, עיריית נתניה וארגוני סביבה ומתוקף תפקידה החברה הממשלתית להגנת מצוקי הים התיכון היא שתוציא את הפרויקט לפועל.

התוכנית הנה תכנית שיקום הדרגתית שביצועה יתפרס על פני מספר שנים ועלותה מוערכת בכ- 180 מיליון שקל. במסגרת התוכנית יבוצעו 12 שוברי גלים בסך הכול, וכן יוזנו 800,000 קו"ב חול. בשלב הראשון יבוצעו 7 שוברי גלים בחלקו הצפוני של המצוק שאורכו 2.5 קילומטרים ויוזנו כ 500,000 קו"ב חול.

הוחלט להתחיל בביצוע הפרויקט בחלקו הצפוני של המצוק ולהתקדם דרומה באופן מדורג, תוך מעקב וניטור החלק הדרומי ודיוק המבנים הימיים, על מנת למנוע ומזער ככל הניתן את הארוזיה מדרום.

 יעקב בכר, מנכ"ל החברה הממשלתית להגנת מצוקי הים התיכון מציין כי חלוקת הפרויקט למקטעים תסייע ללמוד כיצד להשתפר תוך כדי עבודה, דבר שייעל את התהליך ויביא בסופו של דבר לביצוע ההגנה הטובה ביותר באזור זה. "בנוסף, מטרתנו כחברה היא לשמור על הליך שקוף בביצוע הפרויקט ולכן החלוקה למקטעים תאפשר דיווח שוטף למחזיקי העניין השונים תוך כדי התקדמות, התייחסות להערותיהם ושיפור תוך כדי תנועה".

 


 

עוד בנתניה
מיכאל פרוסמושקין 13/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מדידות הקרינה באורט חולון תקינות
מדידות הקרינה באורט חולון תקינות
עדן הרטמן. תתמקדו במה שאתם אוהבים והכל יסתדר
"גם במצב הכי גרוע, הכל יכול להשתנות לטובה"
טכנולוגית חדשנית ברשת חוויות
טכנולוגית חדשנית ברשת חוויות
תמונה אחת שווה אלף מלים
מבנים לא חוקיים פונו במורשה
מתנגדים נחרצות להקמת תחנת כח
קטינה הותקפה מינית ברמת השרון
תערוכה ביפן , יובל נקר
תערוכה ביפן