נתניה

שומרים על הסביבה

המועצה המקומית קדימה-צורן החלה בהתקשרות עם תאגיד המיחזור מ.א.י לבחינת אפשרויות האיסוף של הפסולת האלקטרונית ושיפור השירות לתושב

תמי מאור 23/05/2018
שומרים על הסביבה
מרכז מיחזור (צילום: דובורת תאגיד מ.א.י)

המועצה המקומית קדימה צורן מצטרפת למגוון ערים ורשויות ששמות את איכות הסביבה בראש מענייניהן, והחלה התקשרות עם תאגיד המיחזור מ.א.י, במטרה להפוך לירוקה יותר, ולהנחיל ערכים אלו לתושביה.

בימים אלו מסכמים אמנון שחרור, מנכ"ל משותף מתאגיד מ.א.י, ומושיקו ארז, מנכ״ל המועצה המקומית קדימה-צורן, את הפרטים האחרונים בתוכנית הרב שנתית שמתוכננת במועצה בכל הקשור למיחזור פסולת אלקטרונית.

אמנון שחרור: "תאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית מטעם המשרד להגנת הסביבה, מברך על הצטרפותה של קדימה צורן לחוג המועצות השמות את איכות הסביבה המקומית על סדר יומן. צוות המועצה פועל בימים אלו עם אנשי התאגיד לבחינת אפשרויות האיסוף ושיפור השירות לתושב. אנו קוראים לרשויות נוספות להצטרף למ.א.י. לשיפור איכות הסביבה לטובת תושביהן. מדובר בהליך מהיר, יעיל וללא עלות מצד הרשות".

מושיקו ארז: "תוספת השירות של איסוף מיחזור פסולת אלקטרונית שמעוגן בחוק, הינה בשורה בחיזוק ושיפור השירות לתושב ובשמירה על הסביבה עבור כלל תושבי קדימה צורן, וכחלק ממהלך רחב יותר שמתכונן בישוב. בקרוב צפויה הכנסת לאשר צו לחוק העזר העירוני קדימה צורן, שמטרתו מניעת מפגעים ושמירה על איכות הסביבה, צו שיאפשר למועצת קדימה צורן כלים חוקיים לאכיפת הסדר הציבורי ושמירה על איכות הסביבה. אנו קוראים לתושבים לשתף פעולה עם המהלך, ובמאמץ משותף נשמור על יישוב נקי, ולמען כולנו".

 שביט מס, ראש מועצת קדימה צורן: "התוכנית הרב שנתית שהובלנו במועצה בנוגע למיחזור פסולת אלקטרונית היא בשורה יוצאת דופן המחזקת את זיקתנו לשמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים של התושבים בקדימה צורן. תוכנית זו מצטרפת לפעילות הענפה שלנו בשנים האחרונות הכוללת בין היתר, חתימה על הסכם עם תאגיד המיחזור תמיר. כמו כן, הוצאנו את מכלי גזם (צפרדעים) לשם עידוד הפרדה במקור. חסכנו פינוי של כ- 1000 טון אשפה. פינינו פסולת חקלאית והפחתנו בצורה דרסטית את שריפת הניילונים ובקרוב נתחיל בפיזור פחים כתומים שיגדילו את היקף מחזור הפסולת שחצתה בשנת 2017 את רף ה 30%. המהלכים הללו תורמים לא רק לחיזוק הסביבה הירוקה של המועצה אלא גם להחלת חינוך סביבתי לתושבים ולבני משפחותיהם"


עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רעננה הולכת לסיבוב בחירות שני בין ברוידא לגינזבורג
מסתמן: רעננה הולכת לסיבוב בחירות שני בין ברוידא לגינזבורג
גיא קלנר זכה למירב הקולות
שכונת פארק הנחל
אישום: גרמו נזק לתשתית בהיקף של מאות אלפי שקלים
ה"כרמלית": מערכת כיבוי-האש עמדה במבחנים
אבלים על מותו של הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ' ז"ל
מחבקים את משפחות הנעדרים
יוצאת לדרך חדשה