נתניה

תחנת שיטור עירוני תוקם בכפר יונה

היחידה תאויש ב-7 שוטרים ו-7 פקחים שיעברו הכשרה ויקבלו סמכויות שיטור

תמי מאור 16/07/2018
אושרה הקמת תחנת שיטור עירוני בכפר יונה
אכיפה עירונית כפר יונה (צילום: דוברות כפר יונה)

המשרד לביטחון פנים ומשרד הפנים, אישרו השבוע את הקווים המנחים להקמת תחנת שיטור עירוני בכפר יונה, אשר תפעל כחלק בלתי נפרד ממנהלת מערכי האכיפה העירוניים של משטרת ישראל ובשיתוף פעולה מלא עם יחידת האבטחה העירוני בעיר.

מזה שנים רבות שראש העירייה, אפי דרעי, מפעיל מכבש לחצים על המשרד לביטחון פנים להקמת יחידת שיטור עירוני, תוך שימת דגש על המחויבות שנטלה על עצמה העירייה לקיים מערך אבטחה עירוני הכולל כיום את השיטור הקהילתי, השיטור המשולב, פעילויות אכיפה ומניעה של יחידות הפיקוח והסיור של העירייה והמשא"ז.  בחודשים האחרונים הצליח ראש העירייה, בשיתוף המשרד לביטחון פנים, להביא להקמת יחידת שיטור עירוני, שעם הקמתה צפויה לשפר ולשדרג משמעותית את כל תפיסת הביטחון של העיר ולהבטיח את איכות החיים ביישוב.

עם הקמת יחידת השיטור החדשה, מערך האכיפה העירוני יפעל ככוח משולב ויכלול כוחות שיטור ופיקוח עירוני, שמטרתם תהיה להרתיע, למנוע ולאכוף עבירות בתחומי איכות החיים, אלימות והתנהגות אנטי-חברתית. תפקידו של מערך זה יסייע במימוש יעדי אכיפה העירוניים ובחיזוק תחושת הביטחון האישי של תושבי כפר יונה במרחב העירוני.

יחידת השיטור העירוני, תחל את פעילותה כבר במהלך השנה הקרובה, בכפוף לגיוס כח אדם והגדלת התקנים של העירייה והמשטרה יחד, ומיקומה יהיה בנקודת הפיקוח העירוני הקיימת כיום בעיר. מבנה הפיקוח של העירייה, יעבור שיפוץ והתאמה של המבנה לטובת כח האדם של היחידה, שיכלול 14 איש - מתוכם 7 שוטרים במדים ו-7 פקחים מהעירייה. עלות הפעלת השוטרים תיהיה במימון משטרת ישראל ואילו עלות הפקחים תיהיה במימון עיריית כפר יונה מתוך אגרת השמירה הקיימת במסגרת "חוק עזר שמירה".

 על פי מתווה ההפעלה, תקצה עיריית כפר יונה פקחים מטעמה, אשר יוכשרו בקורסים ייעודיים לפקחים המורשים לפעול ביחידת השיטור העירוני. הקמת היחידה תאפשר לגורמי האכיפה, הפיקוח והביטחון בעיר, למקד טיפול מערכתי בתחומים חשובים, לרבות גניבות רכוש, מניעת אלימות והגברת הביטחון האישי ואכיפת בתחומים הנוגעים לפגיעה באיכות החיים של התושבים.

ראש העירייה, אפי דרעי: "הקמת יחידת השיטור העירוני, מהווה מכפיל כוח משמעותי לפעילות אכיפה בתחום איכות סביבה ואיכות חיים, ונדבך חשוב בשיפור ובחיזוק תחושת הביטחון של התושבים בכל הקשור למענה מהיר, זמין ויעיל באירועים שונים. זהו ללא ספק, צעד משמעותי נוסף שעשוי לתרום רבות לחיזוק ההגנה והביטחון האישי של תושבי העיר".

שיטת האבטחה הקיימת כיום בכפר יונה כוללת את: "השיטור המשולב", הפועל במתכונת של פקח ושוטר, אליהם מצטרפים סיירים של מחלקת הביטחון, לפעילויות אכיפה ושמירה על הסדר והביטחון בעיר. במקביל אליהם, מתקיימת פעילות אכיפה וסיורים של  הפיקוח העירוני ברחבי העיר.

כמו כן, כחלק משיתוף הפעולה של העירייה כיום עם משטרת ישראל - תחנת שדות, מופעל בכפר יונה "שיטור קהילתי", עליו מופקד שוטר רס"מ אלכסנדר זינגר. השיטור הקהילתי משמש מוקד לפעילות קהילתית-משטרתית ובמסגרתו ניתנים לתושבים מרבית שירותי המשטרה, תוך שיתוף פעולה עם מוסדות העירוניים ועם ארגונים הקהילתיים, במטרה למנוע ולצמצם פשיעה באופן משמעותי, לקדם פעילות משותפת למניעת עבריינות ותרומה לקהילה, ולשפר את איכות השירות המשטרתי לתושבים באמצעות מבצעי אכיפה ליליים, פעולות מניעה והסברה.

המשמר האזרחי (משא"ז) הפועל במסגרת השיטור הקהילתי ועליו מופקדת שוטרת המפעילה את מתנדבי המשמר האזרחי בפעילויות שונות לשמירת הסדר הציבורי.  המשא"ז מהווה כיום מכפיל כוח של המשטרה ומבטא את הקשר בין המשטרה והקהילה.

ההכנסות מ"חוק עזר שמירה", מסייעות לעירייה להפעיל מידי לילה, ש.ג בעמדות השמירה בשלוש הכניסות לעיר – רבין, בגין ואלונים, החל משעה 22:00 בלילה ועד ל- 06:00 בבוקר – זאת בנוסף לשלוש ניידות אבטחה של העירייה, שמסיירות לאורך הלילה ברחובות העיר.

בעקבות הקמת השיטור העירוני, שיטת האבטחה ותפיסת הביטחון בעיר צפויות להשתנות – לא עוד סיירים ופקחים ללא סמכויות פורמליות, אלא שוטרים ופקחים שיפעלו בעיר עם סמכויות שיטור מלאות. כמו כן, יבוטלו עמדות השמירה בשלוש הכניסות לעיר, ובמקום זאת יתקיימו סיורים ופעילויות אכיפה שוטפות של השוטרים והפקחים במשמרות 24/7 לאורך היום והלילה. 

 

 

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שר התחבורה הגיע לרעננה
המרכז הרפואי מאיר מסכם שנה
תוכנית הנתצ של ברוידא
תוכנית הנת"צ של ברוידא
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש
הוכרו כניצולי שואה 60 שנה לאחר שעלו לישראל
ניהון נו בה-שגב משה_יום הסושי הבינלאומי 2019
יום הסושי הבינלאומי ב"ניהון נו בה"
איך תזהו סביבה אלימה בגן של ילדיכם?
כולנו ביתא ישראל