נתניה

כתב אישום בגין רצח אופירה חיים

הפרקליטות הגישה לביהמ"ש המחוזי מרכז כתב אישום נגד דוד חיים, בגין רצח בכוונה תחילה של אופירה חיים ז"ל, שיבוש הליכי משפט ומסירת ידיעות כוזבות. על פי כתב האישום על רקע סכסוכים משפחתיים וכספיים בין השניים, החליט הנאשם לרצוח את המנוחה והחל בתכנון הרצח. במסגרת זו פנה לעובד שעבד עבורו בגינון וביקש ממנו לחפור בור בחצר האחורית של ביתה של המנוחה בטענת כזב כי הוא זקוק לבור לצורך טיפול בנזילת מים

תמי מאור 30/07/2018
כתב אישום בגין רצח אופירה חיים
אופירה חיים ז"ל. כתב אישום בגין רציחתה (צילום: באדיבות המשטרה)

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה (שני) לביהמ"ש המחוזי מרכז כתב אישום נגד דוד חיים, בגין רצח בכוונה תחילה של אופירה חיים ז"ל, שיבוש הליכי משפט ומסירת ידיעות כוזבות.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד יעל זליג, הנאשם ואופירה חיים ז"ל היו נשואים והתגרשו בשנת 2004. השניים חלקו מתחם מגורים אחד, יחד עם בני משפחה נוספים. על רקע סכסוכים משפחתיים וכספיים בין השניים, החליט הנאשם לרצוח את המנוחה והחל בתכנון הרצח. במסגרת זו פנה לעובד שעבד עבורו בגינון וביקש ממנו לחפור בור בחצר האחורית של ביתה של המנוחה, בסמוך לעצי פרי, בטענת כזב כי הוא זקוק לבור לצורך טיפול בנזילת מים.

ביום 20.06.18, בשעות אחר הצהריים, הצטייד הנאשם בחוט ניילון והכניסו לכיס מכנסיו. בהמשך ביקש הנאשם לשוחח עם המנוחה מחוץ לביתה וביקש ממנה מספר בקשות הקשורות למגוריהם ולבני המשפחה, אך המנוחה סירבה לכל בקשותיו. בעודם משוחחים הוביל הנאשם את המנוחה אל חצר הבית בסמוך לבור. אז התנפל על המנוחה מאחור, כרך בחוזקה את חוט הניילון סביב צווארה וחנקה באמצעותו במשך כ-10 דקות, על אף תחנוניה של המנוחה, עד שאפסו כוחותיה והיא נפלה ארצה. הנאשם שחרר את המנוחה, אחז בפרק כף ידה על מנת לוודא כי היא אינה בחיים וכן וידא כי אינה נושמת עוד. בהמשך, נטל את חפירה והעמיק את הבור עד שהתאים למידותיה של המנוחה. הנאשם הטמין את המנוחה בבור וכיסה אותה בחול, עד שלא ניתן היה להבחין בדבר.

לאחר ביצוע המעשה פעל הנאשם במטרה להסתיר את מעשה הרצח ולמנוע את גילויו. כך, הנאשם ריסק את מכשיר הטלפון הנייד של המנוחה, לקח את תיקה של המנוחה מביתה וגזר את כרטיסי האשראי שהיו בארנקה. את כל אלו, יחד עם חוט הניילון באמצעותו ביצע את הרצח, השליך לפח אשפה המרוחק מביתו. לאחר שהחלו החיפושים בעקבות המנוחה מסר הנאשם עדות כוזבת בתחנת המשטרה לפיה אינו יודע דבר אודות היעלמותה ואף הציג מצג שווא כמי שמסייע בחיפושים אחר המנוחה, על אף שכל העת ידע שאינה בין החיים.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד זליג כי מסוכנות הנאשם עולה בין היתר מן "הדרך הברוטלית שבה רצח המשיב את המנוחה, כשהוא חונק אותה בחצר ביתה, מוודא כי היא אינה בחיים, משליך אותה לבור שנחפר מבעוד מועד, ומכסהו בחול. מדובר במעשים אכזריים וקשים המלמדים על דפוסי החשיבה האלימים והמסוכנים של המשיב. נדבך נוסף המעיד על מסוכנותו הרבה הינו קור הרוח של המשיב לאחר שרצח וקבר את המנוחה. מיד לאחר הרצח הגיע המשיב לבית אימו על מנת לשחק עימה משחק קלפים כפי שנהג לעשות בשגרת היומיום".

עוד בנתניה
מיכאל פרוסמושקין 17/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
התזמורת העירונית של הוד השרון
מוזיקה ללב היא חודרת
פצוע קשה בתאונה במפעל בשרון
שישי בעתיקה יוצא לדרך
שישי בעתיקה יוצא לדרך
 כוכב הילדים יובל שם טוב
כוכב הילדים יובל שם טוב הורשע בהחזקת סמים
אלבל סמואל. אני מקווה שיתחילו להקשיב לנו
"כדאי שמישהו יתעורר לפני שתפרוץ כאן מלחמת אחים"
חתימה טובה
תמר פוריה. עוברת מהרצליה לבאר שבע
שינוי פרסונלי נוסף בעיריית הרצליה
מגבילים את חב' גביית הארנונה