נתניה

אושרה בניית אלפי יח"ד בקדימה-צורן

הוועדה המחוזית מרכז אישרה למתן תוקף תוכנית מתאר כוללנית לקדימה-צורן שכוללת תוספת של כ-8,200 יח"ד שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה של כ-50,000 תושבים

תמי מאור 06/08/2018
אושרה בניית אלפי יח"ד (תמונה להמחשה iclipart)

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז שבמינהל התכנון, אישרה למתן תוקף תוכנית מתאר כוללנית לקדימה-צורן. התוכנית מציעה כ-16,000 יחידות דיור (תוספת של כ-8,200 יחידות דיור על הקיים), שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה של כ-50,000 תושבים.

התוכנית, ביוזמת מינהל התכנון ורשות מקרקעי ישראל, חלה על כל מרחב התכנון של הישוב המאוחד קדימה-צורן, וכוללת גם שטח שבתחום המועצה האזורית לב השרון.

התוכנית קובעת את חיזוק הקשר בין קדימה לצורן באמצעות מנגנונים שיעודדו את השותפות בין חלקי היישוב, בכלל זה יצירת מרכז חדש ליישוב, חיבור בין חלקי היישוב, קביעת מעטפת ירוקה של שטחים פתוחים, מוקד שירותים אזורי ושיפור הנגישות של התושבים למרכז השירות והתעסוקה היישובי.

התוכנית מציעה חיזוק והגדלת הבסיס הכלכלי והתעסוקתי של היישוב באמצעות הקצאת כ-120,000 מ"ר עבור שטחי מסחר (תוספת של כ- 95,000 מ"ר לקיים) וכ-314,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה (תוספת של כ- 220,000 מ"ר).

כמו כן, במסגרת התוכנית יוקם פארק עירוני בהיקף של כ-140 דונם, שיהווה מוקד כלל יישובי לפעילות פנאי ונופש ולפעילות ספורט. הפארק גובל ומרחיב את השטחים הפתוחים המוגנים מפיתוח- שמורת אלוני קדימה, גן לאומי חולות קדימה ויער קדימה, דבר המאפשר שילוב הפעילות בפארק עם יציאה לפעילות נופש בשטחים הפתוחים הסובבים ויחד איתם מהווים ריאה ירוקה משמעותית בישוב. בנוסף, התוכנית מציעה מערכת שטחים פתוחים שכונתיים, המחזקים את הקשר בין השכונות הקיימות והחדשות, ובינן לבין המרכז החדש. התוכנית קובעת רשת טיילות להולכי רגל ומסלולים לרוכבי אופניים שתחזק את הנגישות בין חלקי הישוב והשטחים הפתוחים החוצים והסובבים.

 יו"ר הוועדה המחוזית, שירה ברנד, ציינה כי "תוכנית המתאר מתווה את כיווני הפיתוח של היישוב לעשורים הבאים, תוך שמירת האיזון בין האופי הכפרי של היישוב לפיתוח".  

 

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רדיו חזק
יתוש הטיגריס האסיאתי
המשרד להגנת הסביבה בקריאה לרשויות המקומיות
הבלם מדבר
מפרגנים לנשים
מפרגנים לנשים
מחפשים את המטמון ביקב הרי גליל
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
החופים נקיים יותר
ראש עיריית הרצליה מקדם חוק עזר עירוני חדש הנוגע לאיכות הסביבה
הכנסת שקיות פלסטיק וכלים חד-פעמיים לחופי הים - אסורה