נתניה

היזמים מנתניה

שתי קבוצות של חניכי עמותת יוניסטרים ממרכז היזמות באקדמית נתניה זכו במקום השני והשלישי בתחרות "יזם השנה 2018" של העמותה

כתב לוקאל 08/08/2018
בני הנוער מנתניה (צילום: דפנה גזית)

שתי קבוצות בני נוער, חניכי עמותת יוניסטרים ממרכז היזמות הפועל באקדמית נתניה פיתחו שני סטארט אפים שונים: ליין בגדים המותאמים לילדים עם צרכים מיוחדים וכיסוי חד פעמי למושב האסלה, שזיכו את 2 הקבוצות במקומות מכובדים: חניכי השנה השנייה לתוכנית זכו במקום השני וחניכי השנה השלישית של התוכנית זכו במקום השלישי בתחרות "יזם השנה 2018" ע"ש טד ז"ל והדי אורדן ומשפחתם אשר נערכהבהיכל התרבות בת"א.

2 קבוצות בני נוער, חניכי עמותת יוניסטרים ממרכז היזמות הפועל באקדמית נתניה בתמיכת סיטי, גלנקור, הפדרציה היהודית של לוס אנג'לס וה-USAID, אחראים לגאווה מקומית גדולה. קבוצה הפועלת בשנה השנייה של התוכנית פיתחה מוצר חדשני בתחום האופנה. EZWEAR הינו ליין בגדים המותאמים לילדים עם צרכים מיוחדים המקלים על תהליך ההלבשה. הבגדים מעוצבים בצורה חדשנית ואופנתית ועומדת מאחוריהם חשיבה רבה על קהל היעד. בני הנוער יצרו שיתופי פעולה רבים, בניהם עם מעצבים מקצועיים ממכללת שנקר, פיזיותרפיסטים ומרפאות בעיסוק. וקבוצה הפועלת בשנה השלישית של התכנית פיתחה מוצר בשם S.O.S , כיסוי חד פעמי למושב האסלה המיועד לשירותים ציבוריים. הכיסוי מעוצב בצורה אלגנטית, ידידותית לסביבה ונוחה לשימוש. בנוסף, יצרו בני הנוער שיתוף פעולה עם חברת ד"ר פישר שייצרה להם את 1000 החתיכות הראשונות.

הפיתוח המרשים של בני הנוער זיכה אותם במקומות מכובדים: הקבוצה אשר פיתחה את ליין הבגדים לילדים עם מוגבלויות זכתה במקום השני לשנה השנייה בתכנית יוניסטרים והקבוצה אשר פיתחה את הכיסוי החד פעמי למושב האסלה זכתה במקום השלישי של השנה השלישית בתחרות "יזם השנה 2018" ע"ש טד ז"ל והדי אורדן ומשפחתם אשר נערכה ביום ד' האחרון בהיכל התרבות בת"א, בנוכחות אלפי מבקרים בהם מאות אנשי עסקים מהארץ ומהעולם, נציגי ממשלה, אנשי תקשורת, דיפלומטים ושגרירים, אשר התרשמו מחברות הסטארט אפ של בני הנוער.

עוד זכו בני הנוער מנתניה במקום הראשון בקטגוריית ה"אימפקט החברתי". בני הנוער פיתחו מיזם משותף עם מרכז היזמות של העמותה בג'וליס. המיזם שפיתחו נקרא Embracelet  הוא צמיד ובו אייקונים עם צרכים בסיסיים, המיועד לילדים בעלי לקויות דיבור, שיוכלו להיעזר בו למטרת תקשורת.

האירוע נערך במעמד שר הכלכלה אלי כהן, מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון, מייסד ויו"ר יוניסטרים היזם ואיש העסקים רוני צארום. התחרות נערכת בחסות: בנק הפועלים, הבנק הבינלאומי, קרן קלארידג, נובל אנרג'י, מילקי שטראוס,  החטיבה העסקית בנספרסו, אדידס, לאומי פרטנרס, דיסקונט חיתום, AIG ועוד.

התחרות הינה אירוע השיא של העמותה החותם את סופה של שנת הפעילות. במסגרת האירוע, הוצגו למעלה מ-80 סטארט אפים שפותחו ע"י 2,000 בני הנוער המשתתפים בתכנית יוניסטרים, מ-60 יישובים ברחבי הארץ, מכל קשת המגזרים בישראל: יהודים נוצרים ומוסלמים, חילונים ודתיים, בדואים ודרוזים הפועלים יחדיו לאורך כל השנה והתמודדו על פרס הסטארט אפ העסקי המצטיין ופרס האימפקט החברתי – על היוזמות אשר הובילו למען הקהילה. חבר שופטים הכולל את בכירי הקהילה העסקית בחן את חברות הסטארט אפ של בני הנוער ואת היוזמות החברתיות ובחר את היזם העסקי והחברתי של השנה.

בת שבע משה, מנכ"לית יוניסטרים: "כל מי שנמצא כאן בערב התחרות מייצג את תמצית הטוב של החברה הישראלית. המונח הזה "יוניסטרים" על שלל חלקיו: החניכים המופלאים שלנו שעובדים ללא לאות, כדי לבנות לעצמם ולקהילה שלהם עתיד טוב יותר. בוגרי יוניסטרים הנהדרים שמוכיחים, כבר עכשיו, שהם הפכו למנהיגים שמייצגים את החזון של הארגון והקהילה העסקית שבוחרים שנה אחרי שנה, לקחת חלק בפעילות, לנסוע לכל חלקי הארץ, להעביר סדנאות לבני נוער, להיות מנטורים ולתת עצה- אתם זאת מדינת ישראל האמיתית. המילה הזאת יוניסטרים מסמלת עבורי רוחב לב, סובלנות ואמונה באחר. כל מי שהגיע לתחרות, יכל לשבת בבית ולהתלונן. אבל כל מי שיושב כאן עכשיו, בחר לפעול אחרת. בחר לא לדבר אלא לעשות, לקחת אחריות, להשקיע, לייצר שינוי, להנהיג ולהוביל אותנו לעתיד של צמיחה כלכלית וחברתית. כל מי שיושב כאן, בחר להיות כל מה שהארגון הזה מסמל, בחר להיות יוניסטרים".

 

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוף הכרמל נפרדת מראש המועצה כרמל סלע וסגניו
גופת צעירה נמצאה צפה מול חופי נתניה
גופת צעירה נמצאה מול חופי נתניה
פרס החינוך הגופני לביה"ס אגם
מועצת הנשים בהרצליה
מי נבחרה לעמוד בראש מועצת הנשים בהרצליה?
חשד: הותקפה ע"י המטפלת שלה
נערה נפצעה בתאונה בהרצליה
נערה נפצעה בתאונה בהרצליה
זהירות! סכנה! בריכות שחיה
סוגרת מעגל