נתניה

חוזרים ללימודים עם מרחבי למידה חדשניים

שר החינוך, נפתלי בנט, ומנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, נפגשו עם כל מנהלי בתי הספר בנתניה. הנושא השנתי שילווה את מערכת החינוך בשנת הלימודים הקרובה - אחדות ישראל

תמי מאור 21/08/2018
השר בנט בכנס (צילום: באדיבות דוברות משרד החינוך מחוז ת"א)

כל מנהלי בתי הספר היסודיים והעל יסודיים בנתניה, ראשי היחידות באגף החינוך ומפקחי משרד החינוך,  נפגשו ביום חמישי האחרון עם שר החינוך נפתלי בנט, מנכ"ל המשרד שמואל אבואב ומנהלת מחוז תל אביב חיה שיטאי כדי לפתוח באופן חגיגי את שנת הלימודים תשע"ט וללמוד מקרוב אחר היוזמות, החידושים ותוכנית העבודה  שתלווה את מערכת  החינוך בשנת הלימודים הקרובה.

בפתח הכנס הכריז השר על הנושא השנתי שילווה את מערכת החינוך בשנת הלימודים הקרובה - אחדות ישראל - וכן את המשפט שיוטמע בבתי הספר: "שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות".

במסגרת הנושא השנתי, יעסקו בתי הספר בסוגיית האחדות בשני צירים מרכזיים: חיים בשותפות במדינת ישראל - אחדות בין כל מרכיבי החברה הישראלית ועמיות יהודית - שייכות לעם היהודי וקשר עם יהודי התפוצות.

בימים אלו שוקדים במשרד ובבתי הספר על גיבוש התכנים הספציפיים שיובאו בפני התלמידים בהקשר לסוגיית האחדות, על ידי קיום מפגשים, מעגלי שיח, מסעות וטיולים משותפים בין מגזרים שונים בחברה הישראלית, קיום ימי שיא, פעילויות לחיזוק הקשר עם ילדים ונוער בתפוצות ועוד.

במהלך הכנס פרש השר בנט את המהלכים המשמעותיים אותם קידם המשרד במהלך שלוש השנים האחרונות ובראשם העלייה בשיעור לומדים מתמטיקה ואנגלית ברמה של 5 יח"ל, הירידה במספר הנושרים והעלייה הכללית של בתי הספר העושים בגרות מצטיינת.

בשלוש השנים שחלפו מאז החלה כהונתו כשר החינוך, קידם בנט שורה של מהלכים חשובים אשר היטיבו בצורה משמעותית עם החינוך בנתניה. בתחומי האנגלית והמתמטיקה, רפורמות הדגל של בנט, צמח שיעור הנבחנים בעיר ב-5 יחידות לימוד אנגלית מ27.8% בשנת תשע"ו ל- 32.3% בשנת תשע"ז, ובמתמטיקה מ- 10.9% בשנת תשע"ו ל- 12.9% בשנת תשע"ז. שיעור הנשירה מבתי הספר ירד מ- 1.3% ל- 0.9% בלבד.

במסגרת תוכנית בינוי  M21בנתניה נבחרו 23 בתי ספר בהם מוקמים בימים אלה מרחבי למידה חדשניים, במימון של משרד החינוך עד 80,000 שקלים לכל בית ספר. המטרה לעצב את חווית הלמידה, באמצעות עיצוב מחודש של מרחבי הלמידה בתוך המוסדות הקיימים בהתאם לאסטרטגיות ופרקטיקות הוראה חדשניות וייחודיות.

בנט הודה למנהלת מחוז תל אביב, חיה שיטאי ואמר כי מחוז תל אביב הפך לבית היוצר של חדשנות חינוכית. "אני מסתכל על החינוך במחוז תל אביב ורואה מחוז בצמיחה מתמדת, עוד ועוד פרויקטים, עלייה בנתוני הבגרות ועשייה מסביב לשעון של צוותי חינוך מסורים ואיכותיים למען כל תלמידה ותלמיד. אני גאה להיות שר החינוך שלכם. נמשיך להוביל מהלכים משמעותיים למען חינוך דור העתיד.

בנוסף, הציג בנט את היעדים הגדולים שבכוונת המשרד לקדם בשנת הלימודים הקרובה, בדגש מיוחד על נושא האוטונומיה למנהלים. בעניין זה ציין שר החינוך כי המנהלים מהווים את עמוד השדרה של מערכת החינוך והם אלה אשר יקבעו את איכותה ואופייה, ולכן יש להעצים אותם ולהעניק להם את הכלים שיאפשרו להם לנהל את המערכת באופן מושכל ולהוביל אותה להישגים גבוהים. תכנית האוטונומיה אותה יזם בנט תתמקד במספר היבטים: הוספת משאבים כספיים וגמישות תקציבית בניהולם, הפחתת הבקרה והרחבת התשתיות של בית הספר.

 

 

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מקדימים כריתה לקריסה
העירייה שכרה משרד עורכי דין חיצוני לייצוגה בתביעה שהגישה קהילת יונתן
העירייה שכרה משרד עורכי דין חיצוני לייצוגה בתביעה שהגישה קהילת יונתן
חגיגות פורים: עצורים בגין השלכת חזיזים והפרת סדר ציבורי
נפטר בנו של הבמאי אבי נשר שנפגע בתאונה בת"א
חוגגים שנתיים ל-ART קיימא בלילה לבן
השמים הם הגבול
אני לא מספיק לרשום חזרתי מחול
"אני לא מספיק לרשום חזרתי מחו"ל"
וירוצו הילדים לפנינו