נתניה

כתב אישום בגין רצח כפול בנתניה

מטופל בבית מחסה בנתניה הואשם ברצח מנהל המקום ושותפו לחדר של הנאשם. "רצח באכזריות שאין כמותה, שני אנשים שונים, בהפרש של כשבוע", ציינה הפרקליטות עם הגשת כתב האישום

מיכאל פרוסמושקין 30/08/2018
מעצרו של הנאשם הוארך (iclipart)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז נגד תושב נתניה, בן 54 בגין רצח ווצ'סלב פדקין ואבי ואנונו ז"ל, וניסיון לגרימת חבלה בכוונה מחמירה של עובדת נוספת במקום.
 
לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין רוני שוהם-עידן, במועד הרלוונטי התגורר הנאשם ב"בית יעל" המשמש כבית מחסה לדרי רחוב בנתניה. במהלך חודש יוני 2018 רכש הנאשם שני גרזנים וסכין, אותם החביא בחדר בו התגורר בבית המחסה בתוך שקית ניילון. ב- 27.7.18 בשעות הלילה, שהה עם שותפו לחדר בבית המחסה, ווצ'סלב פדקין ז"ל, והם שוחחו ושתו אלכוהול. במהלך שיחתם, החליט הנאשם להביא למותו של סלבה, נטל לידיו גרזן והיכה בראשו עם הגרזן מספר פעמים. כתוצאה ממכות הגרזן מצא סלבה את מותו באופן מיידי.

למחרת, במטרה להסוות את ביצוע הרצח, עטף הנאשם את גופתו של סלבה בשקיות והחביאה מתחת למיטתו. בימים שלאחר מכן פעל על מנת למנוע את גילוי גופתו של סלבה - כאשר נשאל לפשר הריח שעולה מחדרו השיב כי יש עכבר מת בקיר הגבס, וכן לשאלות בנוגע למיקומו של סלבה ענה כי זה עזב את בית המחסה לצורך ניתוח.

ב- 02.08.18 בשעות הצהריים יצא הנאשם מחדרו בעודו נושא את הגרזן בשקית והבחין כי אבי ואנונו ז"ל, מנהל בית המחסה, יושב לבד במשרדו. הנאשם נכנס למשרד, הניף את הגרזן והיכה באבי בחוזקה מספר פעמים בראשו מה שהביא למותו המיידי. זמן קצר לאחר מכן, הגיעה עובדת נוספת של המקום וניסתה לפתוח את דלת המשרד שהייתה סגורה מבפנים בוו. בשלב זה, פתח הנאשם את וו הדלת מבפנים והעובדת נכנסה למתחם המשרדים, שם הבחינה בגופתו המדממת של אבי. בתגובה צרחה: "רצחו את אבי". מיד לאחר מכן הגיח לעברה הנאשם מתוך מתחם המשרדים כשהוא מחזיק את הגרזן בידיו. הנאשם הניף את הגרזן לכיוונה וניסה להכות בה מספר פעמים. באותו זמן נכנס לחדר עובד נוסף במקום שתפס את הגרזן בידיו, הורה לעובדת לברוח ונאבק בנאשם.
 
 
בבקשת המעצר כתבה עוה"ד שוהם-עידן: "מסוכנותו של הנאשם גבוהה בצורה קיצונית, מובהקת וברורה.... הנאשם רצח באכזריות שאין כמותה, שני אנשים שונים, בהפרש של כשבוע. תחילה, רצח את שותפו לחדר במכות גרזן בראשו, החביא את גופתו משך שבוע ימים תוך שהוא פועל להסוות האירוע. שבוע לאחר מכן, רצח הנאשם את מנהל בית המחסה, במכות גרזן בראשו, ואף ניסה לחבול באמצעות הגרזן בעובדת נוספת אשר כל חטאה במציאת גופת המנוח. מסוכנותו הגבוהה של הנאשם  נלמדת גם מנסיבות ביצוע העבירות, שעה שהנאשם  פעל ללא מורא, בשעות היום והערב בעוד צוות בית המחסה נמצא במקום. הנאשם הכין את כלי הרצח  מבעוד מועד וחיכה לשעת כושר שבה יוכל להוציא פועל את תכניתו..."
 
לצד כתב האישום הוגשה נגד הנאשם בקשה למעצרו עד תום ההליכים. 

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
דליה מנטבר
לעבור את פסח בלי קילוגרמים מיותרים
רחוב ויצמן יצבע כחול לבן
רחוב ויצמן יצבע כחול לבן
השילוט המבלבל ברחוב בחרושת ברעננה
שילוט סותר ברחוב החרושת ברעננה
אישום: פרץ לבתי עסק ברחבי הארץ וגנב רכוש וכסף
יוגה על הים
יוגה על הים
פינת ישיבה לגינה לבריאות?
בעירייה נערכים למצב חירום
קריב: מנסים להונות את הציבור באמצעות הפצת שקרים גסים
קריב: "מנסים להונות את הציבור באמצעות הפצת שקרים גסים"