נתניה

נדחה ערעורו של ריקו שירזי

בית המשפט העליון דחה את הערעור שהגיש שירזי, שהורשע בגין שורה של עבירות מס, הלבנת הון, איומים ושיבוש מהלכי משפט, והותיר על כנו את עונש המאסר שנגזר עליו - 8 שנות מאסר לריצוי בפועל

כתב לוקאל 16/09/2018
הערעור על העונש נדחה (תמונה להמחשה iclipart)

בית המשפט העליון דחה את הערעור שהגיש אריה (ריקו) שירזי והותיר על כנו את עונש המאסר שנגזר עליו - 8 שנות מאסר לריצוי בפועל וקנס בסך מיליון שקלים או מאסר חלף הקנס. שירזי הורשע בגין שורה של עבירות מס, הלבנת הון, איומים ושיבוש מהלכי משפט.

בית המשפט המחוזי הרשיע את שירזי בכל העבירות שיוחסו לו, וקבע כי שירזי ואדם נוסף קשרו קשר למתן הלוואות ללווים בהיקפים גדולים ובריבית קצוצה, כאשר מנגנון ההלוואה כלל שימוש בחשבוניות פיקטיביות שמשקפות עסקאות שלא היו ולא נבראו במטרה שהלווה יקבל במרמה מרשויות המס את סכומי המע"מ הנקובות בחשבוניות, וזאת בכדי לאפשר לו לעמוד בתשלום הריבית הקצוצה שנדרשה על-ידי שירזי. באופן זה חברו השניים למתן הלוואות לכשבעה לווים.

בית המשפט העליון הותיר את ההרשעה על כנה והחליט פה אחד שלא להתערב בהחלטה בעניין העונש. כך כתב כבוד השופט קרא בגזר הדין:  "נוכח מידת התחכום במיזם העברייני, ומאחר שמצאתי כי עונש המאסר שהושת על המערער ראוי בנסיבות העניין, ואינו סוטה מהענישה הנוהגת או הראויה". עוד קבע בית המשפט העליון כי "נוכח אופיין הכלכלי של העבירות בהן הורשע המערער, היקפי הלבנת ההון שביצע, וסכומי הריבית האסטרונומיים שהרוויח כריבית עבור ההלוואות, יש מקום להטלת קנס בשיעור משמעותי, כפי שנעשה".

עם זאת מצא בית המשפט להתערב בעונש המאסר חלף הקנס שהושת על שירזי ולהעמידו על 12 חודשים חלף 18 חודשים, בשים לב לאורך תקופה המאסר שהושתה עליו.


עוד בנתניה
מיכאל פרוסמושקין 01/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוזרים ללימודים
המסע של תלמידי שקמה בפולין
עראיס דגים
מתכון ל"עראיס דגים"
רוצח דרק רוט נעצר בפרשה הונאה
רוצח דרק רוט נעצר בפרשה הונאה
לא בונים בשרון
לא בונים בשרון
דר ירון ברקוביץ
מתי יש צורך בניתוח החלפת מפרקי ברך וירך?
נפגעים קל בתאונה בכפ"ס
"היה איש של חסד ובעל שמחת חיים גדולה"