נתניה

מתנה לשנה החדשה

בניית רמפה שמובילה מפתח הדלת ועד לחצר האחורית של ביתה של תושבת תל מונד איפשרה לה לצאת מביתה בכוחות עצמה לאחר שנתיים בהן הייתה תלויה באחרים

כתב לוקאל 03/10/2018
מתנה לשנה החדשה
רחל בשיפוע שנבנה בביתה (צילום: יח"צ)

רחל מרגיה, תושבת תל מונד המרותקת לכסא גלגלים, שוב חופשיה לצאת ולהיכנס לביתה בכוחות עצמה, וללא תלות באחרים. זאת לאחר שנתיים בהן לא יכולה הייתה לעשות זאת, מכיון שדרך הגישה לביתה לא איפשרה לה להתנייד בכסא הגלגלים שלה.

את המתנה  לשנה החדשה קיבלה רחל הודות למבצע תרומה לקהילה שערכה קבוצת היזום והבנייה אבגד, בניהולו של ראם רצון. כל עובדי הקבוצה, ובהם הנהלת החברה, התגייסו לסייע לתושבי שכונת אלי כהן בתל מונד לקבל את השנה החדשה בצורה הטובה ביותר. בשיתוף מחלקת הרווחה של המועצה המקומית, עובדי החברה סייעו לתושבי השכונה בשיפוץ, נקיונות ותרומה למשפחות שילדיהן עלו השנה לכיתה א' ברכישת ילקוטים וציוד בתי ספר.

במהלך הפעילות חיברה מחלקת הרווחה של תל מונד את הנהלת אבגד עם רחל מרגיה, וסיפרה להם על בעיית הנגישות המקשה על רחל לקיים אורח חיים נורמטיבי. בעקבות זאת נבנתה על ידי צוות אבגד רמפה שמובילה מפתח הדלת ועד לחצר האחורית של ביתה, המאפשרת לה גישה קלה ונוחה מהבית אל החוץ. בנוסף עובדי החברה ניקו וסידרו את כל הבית לקראת החג, בתוספת שתילת פרחים רעננים בגינתה. בנוסף נתרמו על ידי החברה  1600 שקל לרכישת ילקוטים וציוד לבית הספר שניתנו למחלקת הרווחה לחלוקה עבור המשפחות בהתאם לקריטריונים של הרשות המקומית.

קבוצת אבגד בחרה בשכונת אלי כהן בתל מונד בהמשך לקידום תוכנית פינוי בינוי שהיא מובילה בשכונה. מדובר בפרויקט ראשון מסוגו במועצה המקומית, שכולל פינוי מדורג של 102 משפחות מבנייני רכבת שנבנו בשנות ה-60, במקומן יוקמו כ-450 יחידות דיור חדשות. היקף הפרויקט הוא כ-15 דונם, במסגרתו 20% מהדירות שייבנו יהיו בנות 3 חדרים, 40% בנות 4 חדרים ועוד 40% בגדלים שיתאימו לצורכי הישוב. עוד נבחנת האפשרות להקים חניון תת קרקעי של 700 מקומות חניה לדיירים.

ראם רצון, מנכ"ל קבוצת אבגד: "אנו רואים את תחום ההתחדשות העירונית כבעל חשיבות חברתית. בחרנו לעסוק בתחום, מעבר לפן העסקי, בשל ההזדמנות שהתחום מעניק לאוכלוסיות חלשות לשדרג את איכות חייהם. ההתנדבות של כל עובדי החברה בשכונות בהן אנו פועלים מבחינתנו היא ערך מוסף חשוב ואנו מעריכים את הירתמותם למשימה. אנו שמחים על הזכות שנפלה בחלקנו להעניק לדיירי השכונה הזדמנות לפתוח את השנה החדשה בצורה טובה יותר. שמחנו לראות את הפנים המחייכות, ואת האושר בעיניהם של התושבים עם סיום העבודות. נמשיך לפעול למען קידום השכונה, מתוך השאיפה להעניק לדיירים הוותיקים איכות חיים טובה יותר, שתושלם עם סיום הפרויקט".

 


עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
החלה התקנת מצלמות במעונות החברה העירונית
הזנת 30 אלף קוב חול בחוף נאות בקריית-חיים
הזנת 30 אלף קוב חול בחוף נאות בקריית-חיים
הרוג בתאונה בצפון
ילד נפל בחוף בבת ים - ונהרג
עשרות דוחות לעבירות רכיבה
צרפתי שמעון מוציאה לשיווק את הבניין האחרון בפרויקט בפסגת זאב
בכמה תימכר דירת 5 חדרים בפסגת זאב?
רק מיל"ה טובה
הודיני