נתניה

"ענף הבנייה מצב אי ודאות"

בנתניה התקיים כנס ארגון קבלני העיר בהשתתפות מנכ"ל משרד הבינוי, יו״ר ארגון קבלני מחוז נתניה ונשיא התאחדות בוני הארץ

כתב לוקאל 07/10/2018
מימין: ורד צרפתי -, רפי זנזורי -, אבנר אקרמן בכנס ארגון קבלני נתניה - ( צילום: יח"צ)

חגי רזניק, מנכ"ל משרד הבינוי, נכח בכנס ארגון קבלני נתניה שהתקיים בעיר וציין "אני גאה על כך שמשרד הבינוי והשיכון החזיר במלוא הכוח ובמלוא התנופה את הטיפול והמאבק למען דיירי הדיור הציבורי ושיקום שכונות. כאשר במשך השנים הורידו משמו של המשרד את המילה שיכון, מחקו בדרך גם אנשים. אנו עושים הכל כדי לסייע להם לגור בכבוד".

יו״ר ארגון קבלני מחוז נתניה, רפי זנזורימתח ביקורת על התנהלות שר האוצר משה כחלון שהביאה לקיפאון בשוק הנדל"ן ולאי ודאות. לדבריו, "ענף הבנייה נמצא מזה תקופה ארוכה במצב של של אי ודאות גדולה. לצד ניסיונות לשיווק אגרסיבי של קרקעות בפרויקטי מחיר למשתכן ומאמצים שעלו מליארדים להגדלת ההיצע, הוערמו קשיים עצומים על היזמים מן הצד השני כמו - הבטחות לירידת מחירים ושחיקת הרווחים, קשיי הרישוי המקוון, ההנחיות המרחביות וכדו'. כל אלו הביאו  להקטנת התחלות הבנייה ולהקטנת ההיצע באופן שלמתבונן מהצד לא ברור מה כוונתו של שר האוצר".

זנזורי הוסיף כי לשר האוצר לקחת את נתניה כדוגמה וכמיקרוקוסמוס כדי ללמוד איך אפשר להביא לשיפור תנאים ולהגברת הפעילות הנדל"נית כאשר המגזר הציבורי פועל בשיתוף פעולה עם הקבלנים והשוק הפרטי ולא פועל נגדו. "בנתניה יש בחודשים האחרונים התקדמות גדולה בהתמודדות מול הקשיים ואני בטוח שלאור שיתוף הפעולה לו אנו זוכים מאגף הנדסה והוועדה המקומית, בשנת תשע"ט הבנייה בנתניה תשעט קדימה".

 גם סגנית יו"ר התאחדות בוני הארץ, ורד צרפתיאמרה באסיפה כי הממשלה גורמת לקיפאון בשוק כדי ללחוץ על הקבלנים להוריד מחירים. מגזרים שלמים יושבים על הגדר. בפועל יש ביקושים כבושים שיתפרצו ויביאו לעליית מחירים. לכן הממשלה חייבת להגדיל את היקפי הבנייה על ידי שיווק מכרזים בשוק החופשי. צרפתי התייחסה גם לבטיחות באתרי הבנייה וציינה כי העיצומים הכספיים שהממשלה החליטה להטיל על הקבלנים בנושא לא משיגים את מטרתם.

נשיא התאחדות בוני הארץ רוני בריק היה מפויס בנאומו. הוא מנה את הישגיה הרבים של ההתאחדות בשלוש השנים האחרונות כדוגמת פיתרון משבר האשראי והמחסור בעובדים. לדברי בריק במהלך פגישתו האחרונה עם שר האוצר הוחלט על ״הפסקת אש״ במטרה לפטור יחד את הבעיות בענף.

 

 

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ביקור הפרלמנט
לביא. מה היו השיקולים בסגירת הגנים?
שבעה גני ילדים ייסגרו בשנת הלימודים הבאה
השטח שבו הוסרה הצליה
הצל שלי ואני
משה פדלון ניצח בבחירות וממשיך לקדנציה נוספת
משה פדלון ניצח בבחירות וממשיך לקדנציה נוספת
פרסום ראשון: ראש העירייה הורה על דחיית הדיון בנושא תוכנית פינוי בינוי בשכונת תקומה
השופט עדי אזר, זל. מנוחה בכבוד
15 שנה אחרי הרצח: נטמנו רקמותיו של השופט עדי אזר ז"ל
רעיונות לפיתוח סטארט אפים
רעיונות לפיתוח סטארט אפים
גידול בתמיכת הממשלה בי-ם