נתניה

זריקת עידוד

בכפר עידוד בנתניה התקיים ערב הוקרה למעסיקים וספקי עבודה, בהשתתפות עשרות מנהלים אשר מעסיקים את דיירי הכפר

תמי מאור 18/11/2018
ערב ההוקרה למעסיקים (צילום: איתן אלחדז)

בשבוע שעבר התקיים בכפר עידוד בנתניה ערב הוקרה למעסיקים וספקי עבודה. לערב הגיעו מעל 60 מנהלים אשר מעסיקים את דיירי הכפר במגוון עבודות בשוק הפתוח .הוענקו תעודות הוקרה להם ולספקים אשר מכניסים פרויקטים ועבודות מרכז התעסוקה בכפר.  אחד המעסיקים אמר בדבריו "זוהי זכות גדולה להעסיק אנשים עם צרכים מיוחדים. הם עובדים מסורים, הם באים לעבודה עם תשוקה להצליח ותמיד עובדים עם חיוך". בערב החגיגי הופיעו להקת החליליות ולהקת הזמר "אברא כדברא" של דיירי הכפר.

 שוש זיסמן,  מנהלת כפר עידוד :" לכל אדם באשר הוא הזכות לחיות את חייו כאחד האדם. כפר עידוד מכשיר את דייריו לתעסוקה ואנו רואים ערך עליון בהעסקת אנשים עם צרכים מיוחדים באופן שוויוני, משלב ומכבד  במגוון תפקידים באופן המהווה השראה למעורבות חברתית ומתן הזדמנות לאדם המיוחד להביא את עצמו ולמלא את תפקידו החברתי כאדם עובד. המפגש בין האדם המיוחד לשאר העובדים מהווה נדבך נוסף בהסרת חסמים ודעות קדומות לצד הפיכת החברה הישראלית למקבלת ומשלבת".

למרות שמרבית מדיירי כפר עידוד מועסקים הן בחברות ועסקים בקהילה והן במפעלים מוגנים בקהילה,יש צורך גם במתן פתרון תעסוקתי לאלה שזקוקים לתמיכות מותאמות בתוך הכפר וזאת במסגרת מרכז התעסוקה הקיים בכפר אשר נותן מענה למגוון עסקים וחברות,  לצד הפעלת מכבסה ומשתלה לטובת הציבור. הנתונים הארציים עדיין עגומים.  על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בישראל כמיליון וחצי בעלי מוגבלויות,  מהם כ 650,000 בגיל העבודה -  המהווים כ 18% מסך כוח העבודה במשק.  מבין כל אלו רק 21,000 אנשים מיוחדים נמצאים במעגל התעסוקה.

 "העסקת אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה הינו עניין חשוב במעלה בחברה מתוקנת". אומר בצלאל הוט, חבר ועד עמותת כפר עידוד, איש שיווק בעברו באחת התעשיות הבטחוניות ואבא של אורנית דיירת הכפר. " להעסקתם של אנשים מיוחדים ישנם היבטים רבים התורמים לעסק שכן מדובר בהתנהלות בעלת חשיבות חברתית,  סוציאלית וכלכלית".

אמירה לנדאו, בעלים ומנכ"ל מגה-דנט המעסיקה אצלה את אחד מדיירי הכפר: "התמורה בהעסקת אדם מיוחד ידועה וברורה. מחד, העצמת האדם עצמו ומאידך גם העסק יוצא נשכר.  קיבלנו עובד חדור מטרה,  אשר מאז תחילת עבודתו לא הפסיד ולו יום עבודה אחד. הוא תמיד מגיע עם חיוך ומוכן לעזור לכולם.  לצד זאת גם לקוחות החברה והקהילה רואים את הערך החברתי.  אני רואה הצלחה רבה בהעסקתו של נועם אצלנו בחברה וללא ספק נרחיב את מעגל העובדים המיוחדים גם בהמשך.  אני קוראת לעמיתיי בעלי העסקים לשלב אנשים עם צרכים מיוחדים כעובדים מן המניין".

עבד נאטור,  רכז תעסוקת חוץ בכפר עידוד אשר נמצא בקשר עם המעסיקים ועובד לילות כימים באיתור מעסיקים חדשים מספר כי, "אמנם לעיתים שילוב אדם עם צרכים מיוחדים כרוך באתגרים והתאמות אך הערך הן למעסיק והן לעובד גדולים מן ההשקעה. אני נמצא בקשר רציף עם בעלי עסקים רבים ואני חייב להודות שבשנים האחרונות החלה מודעות רבה יותר להעסקת אנשים עם צרכים מיוחדים וניתן לראות שיפור משמעותי בגיוסם לעבודה, יחד עם זאת העבודה עוד מרובה ואני קורא למעסיקים לראות את סיפורי ההצלחה הרבים ולגייס לשירותם את העובדים  המיוחדים".

כאמור, בערב חולקו תעודות הוקרה למעל 60 מעסיקים וספקים אשר זכו גם לתשואות רבות ותודות מדיירי הכפר אשר השתתפו באירוע וחלקו להם כבוד. אנו מקווים, מוסיפה שוש זיסמן, שהאירוע יגרום לקהילה ולאנשי העסקים לקחת חלק בפעילות החשובה כל כך לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה בכלל ובתעסוקה בפרט".

 


עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אירועי שבועות בצפון הנגב
השמים הם הגבול
הכביש נפתח, הפקקים החלו
גבר טבע בחוף ים
אזרח ירדני הואשם בביצוע פיגוע טרור באילת
3-0 בדרבי
מדרסים בהתאמה אישית - מי באמת צריך?
גבר נרצח בעכו