נתניה

פעם רביעית קרמבו

בסניף לב השרון של תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' פתחו שנה. ליאם לוי, רכזת התקשורת בסניף, מספרת על החוויה

אתר לוקאל 11/12/2018
פעילות בסניף לב השרון (צילום: ליאם לוי, רכזת תקשורת סניף לב השרון)

ימי רביעי המופלאים חזרו ובענק. עשרות פעילי סניף לב השרון מתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", המשלבת צעירים עם ובלי צרכים מיוחדים בפעילות חברתית משותפת, פתחו את שנת הפעילות הרביעית של הסניף בפעולת פתיחה מרגשת במיוחד בנושא: "עולם מיוחד ועליסה בארץ הפלאות" אותה הכינו בשבועות האחרונים.

הרגע המרגש לו כולם חיכו הגיע ואט אט התמלאה הרחבה ברכבי ההסעות הנגישות שהביאו את החניכים אל הסניף. ההתרגשות הייתה בשיאה כשהחניכים החלו לרדת מהרכבים מחיוכים ונלהבים אל זרועותיהם של החונכים שחיכו להם בציפייה. לצופה מהצד זה היה נראה כמו מפגש בין חברים וותיקים שהתגעגעו האחד לשני במהלך חופשת הקיץ הארוכה.

עשרות פעילי הסניף, לבושים במדי התנועה ועם המון גאווה בלב, התרכזו באולם הגדול שבבני דרור למעגל שירי המוראלים הענק, המתחיל כל פעילות בתנועה לטובת גיבוש והיכרות. המפגש המיוחל בין החונכים והחניכים החדשים והוותיקים, יצר את הקסם, וברור היה כי שנת הפעילות הקרובה הולכת להיות עוד יותר שמחה, מעניינת ומלאת אהבה מתמיד.

פעולת החניכים החלה בחלוקה לארבע קבוצות עם שמות מוזרים: "דינמי", "בוגרים", "מעורבת" וח"צ. חלוקת הקבוצות של החניכים בסניף נעשית על פי רמות היכולת של החניך. קבוצת הדינמי זוהי קבוצה לחניכים שיש להם המון אנרגיות ולכן בקבוצה הדינמית יש  דגש על תנועה ותזוזה. בקבוצת הבוגרים יש לחניכים את היכולת לבטא את עצמם בצורה ברורה לסביבה ולכן בקבוצה זו יש יותר דיונים ומשחקי חשיבה. הקבוצה המעורבת היא קבוצה משולבת של סוגים שונים של חניכים שלא נכנסים לקטגוריה של שתי הקבוצות האחרות ולכן, סוגי הפעולות המועברות בקבוצה משתנות מפעולה לפעולה. קבוצת ח"צ שמשמעותה היא חונכים צעירים, היא הקבוצה בה ילדי כיתה ז' עוברים שנת הכשרה שבמהלכה הם לומדים איך לחנוך ואת ערכי התנועה, במטרה להמשיך את השנה שאחרי כחונכים.

מהר מאוד החששות מהמפגש הראשון נעלמו ובמקומן הגיעו שיחות היכרות של כל הצוותים. קולות צחוק ושמחה נשמעו מכל עבר ומלאו את הלב בתחושה כי אמנם זאת תנועת נוער שיוצרת מקום ומשמעות לכולם.

הפעולה הראשונה הסתיימה במעגל גדול של טקס השבעה מיוחד ומרגש. בטקס התחייבו כולם לשמור את ערכי התנועה, לקבל את השונה לאהוב ולכבד האחד את השני. במרכז המעגל יצרו הפעילים את הסמל של 'כנפיים של קרמבו' מנרות דולקים וההתרגשות הייתה בשיאה.

רגע לפני שהגיעו ההסעות לקחת את החניכים הביתה, חייכו כולם בהרגשה שזאת הייתה רק יריית הפתיחה של שנת פעילות קרמבואית ומרגשת נוספת שמחכה להם.

תמר גלעדי, בת 17, רכזת השכבה הצעירה: "הפעולה הראשונה הייתה מרגשת, מלהיבה, עם ניחוח של משהו חדש באוויר. פתיחת השנה היא תמיד מרגשת. במיוחד כשמדובר בסניף הנחשב לאחד הגדולים בתנועה". 


מאת: ליאם לוי, 17, רכזת תקשורת של סניף לב השרון


 

 

הפעילות של סניף לב השרון מתקיימת, בימי רביעי, 17:00-20:30, במושב בני דרור.


 

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נשיא המדינה עם ראשת העיר דר עליזה בלוך.
שיעור אזרחות עם נשיא המדינה
מצטיינים ימיים
מצטיינים ימיים
ויקי ורפאל נדל, יקירי הקרן ; משה ואיתי חסן, מייסדי הקרן
200 אלף שקלים נתרמו ל"קרן רועי לא אחסר"
פסטיבל "הביצה" להומור יהודי
שלושה פצועים בקטטה בקרית ים
עוברים לרכבת
עוברים לרכבת?
המכשיר של "יד שרה" למניעת שכחת ילדים ברכב אזל עד להודעה חדשה
התייעלות אנרגטית בהרצליה