נתניה

לא רושמים הכנסות

מעל 200 ביקורות במבצע ניהול ספרים של מס הכנסה בנתניה ובסביבה

כתב לוקאל 16/12/2018
מבצע ביקורות בעסקים (תמונה להמחשה דוברות)

מבקרי מס הכנסה ערכו מבצע ביקורת ניהול ספרים בנתניה ובסביבה לרבות, תל-מונד, פרדסיה, אזור התעשייה עמק חפר, טייבה, קלנסואה ועוד וזכו לשלל תירוצים. המבצע, שנוהל בראשות פקיד שומה נתניהכלל 202 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 14% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין.

במהלך הביקורת בפנצ'רייה בטייבה נמצא פנקס ובו מתעד בעל הפנצ'רייה רישום לקוחות בהקפה ותשלום בגין המכירות. מבדיקת הרישומים באותו פנקס והקבלתו לספרי החשבונות של העסק נמצא "פנצ'ר" גדול,  והכנסות של 43,400 שקל לא תועדו בספרי העסק. המקרה הועבר להמשך טיפול.  גננת מנתניה לא רשמה הכנסות בסך 22,950 שקל ששולמו ב-9 צ'קים בעבור אחד מילדי הגן. ההסבר "הבעייתי" שמסרה למבקרים הגננת היה: "זה הורה בעייתי שרוצה קבלה נפרדת כל עשירי בחודש...".

עורך דין מנתניה לא רשם בספרים הכנסות בסך 7,600 שקל שהתקבלו בצ'קים ובהעברה בנקאית משלושה לקוחות שונים. עורך הדין טען להגנתו: "צ'ק אחד הינו עבור תשלום שכירות, צ'ק שני עבור ייצוג חברה וההעברה הבנקאית הינה תשלום אגרת בית משפט". בעל מסגריה שהחליט לצאת "מחוץ למסגרת" לא רשם הכנסות בסך 4,000 שקל וגם לא הזמנת עבודה בסך 16,000 שקל, תשובתו למבקרים: "העבודה עדין לא הסתיימה ורציתי לרשום בגמר העבודה". בחנות לממכר פירות וירקות בטייבה, נמצא כי אין תיק ברשות המסים ולא מנהלים ספרים כלל. בעל החנות מיהר להסביר שהוא נמצא בתקופת ניסיון כבר כמה חודשים ואם "ילך" לו הוא יפתח תיק". בחנות לשיווק מוצרי פלסטיק שלא רשמו הכנסות שהתקבלו בכרטיסי אשראי בסך, 5,437 שקל הצהיר בעל החנות: "לא הייתה לי כוונה להעלים". המבקרים גם לא העלו חרס בידיהם בביקורת בעסק לייצור ושיווק כלי חרס בקלנסואה, בו מצאו דף טיוטה שישמש להזמנת עבודה שלא נרשמה בספרים. בעל העסק אמר: "הלקוח הזמין סחורה, שילם מקדמה ורציתי לרשום כשאספק לו את הסחורה ובגמר התשלום". באטליז בקלנסואה שלא נתן מענה לעודף כספי שנמצא בקופה אמר: "בבוקר היתה הפסקת חשמל ולכן לא רשמתי ובסוף היום תכננתי לבדוק ולרשום בקופה את העודף". המבקרים קיבלו "הבטחה", אצל ירקן בטייבה שלא רשם הכנסותיו: "אני מבטיח לרשום הכל להבא"..

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד בנתניה
מיכאל פרוסמושקין 01/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מרגישים את אוגוסט בחופים
כתב אישום בגין הונאה והברחת רכבים
משמר השכונה רמת השרון יצא לדרך
רמת השרון שומרת על הביטחון
תחלופה גבוהה של סייעות
רימון התפוצץ בשכונה הירוקה
צעיר נדקר בנתניה - מצבו קשה
סיבוב ניצחון
מה-16 בספטמבר: יותר רכבות בחדרה
מה-16 בספטמבר: יותר רכבות בחדרה