נתניה

סיגריות אלקטרוניות לגמילה מעישון

כתב לוקאל 03/01/2019
תמונה : shutterstock

עישון הוא במובנים רבים אחד המנהגים החברתיים העתיקים ביותר בהיסטוריה, וכל מי שמעשן יידע לומר שקיימות לכך סיבות טובות – עבורם העישון נעים ומהנה, הוא מהווה הרגל שנעים לחזור אליו מדי כמה שעות ולעשות לכבודו הפסקות קצרות בעבודה, מדובר בפעולה מרגיעה המהווה תחביב אהוב עבור אנשים רבים. זה צד אחד בסיפור. הצד השני הפך בעשורים האחרונים לידוע ומוכר הרבה יותר, וזהו הצד השלילי של העישון – מדובר בצד כל כך ידוע עד כי מרגיש מיותר לציין זאת, אבל בכל זאת בכמה מילים – טבק וסיגריות מכילים אינספור חומרים רעילים המביאים למחלות קשות רבות, מדובר במנהג יקר מאוד, מסריח וכו'. במילים אחרות – מרבית המעשנים, וכמעט כל מי שלא מעשן, היו שמחים לראות את העישון נעלם מהחיים שלהם או של הקרובים אליהם. כיום, מציעה לנו הטכנולוגיה דרכים חדשות, מתוחכמות ויעילות יותר מאי פעם בעבר לגמילה מעישון.


סיגריה אלקטרונית

אחד המוצרים המסקרנים ביותר בשנים האחרונות בעולם העישון, מוצר אשר מהווה למעשה גם שיטה יעילה ביותר לגמילה מעישון, הוא סיגריה אלקטרונית. שיטה זו מוכיחה עצמה כיעילה ביותר לעומת אלטרנטיבות עיקריות בשוק הגמילה מעישון.

מהי בעצם סיגריה אלקטרונית? ובכן, מדובר בשם כללי למגוון רחב של מוצרים כיום, אשר המאפיין העיקרי שלהם הוא כי הם מדמים עישון באופן כמעט מושלם, אך ללא תופעות הלווי השליליות הרבות שנלוות לעישון "רגיל" (מחלות, עלויות גבוהות, ריחות מסריחים חזקים וכו'). סיגריה אלקטרונית היא בעצם מכשיר קטן (בערך בגודל ובצורה של סיגריה) אשר מכיל מנגנון אידוי קטנטן, ומיכל קטן עם חומרים ותמציות שונות אותן המכשיר מאדה. המשתמש שואף את האדים מבעד לצינורית דמוית הסיגריה ומוציא אותם החוצה מפיו, בדיוק כמו שעושים עם סיגריה רגילה. בדומה לסיגריה רגילה, המשתמש יכול לשמור על פעולת העישון המהנה והמרגיעה, לבחור את הסוגים והטעמים האהובים עליו ביותר ולעשן במקומות סגורים רבים, שכן האדים אינם דומים לעשן הסיגריות ואינם מזיקים לבריאותם של הנוכחים בסביבה. ההבדלים מסיגריה רגילה הם רבים ומהותיים – האדים שאנחנו שואפים בסיגריה אלקטרונית אינם מכילים את עשרות ומאות הרעלים שמכילה סיגריה רגילה ולכן השימוש בסיגריה אלקטרונית אינו מציב אותנו בסכנה גדולה כל כך של מחלות קשות דוגמת סרטן ריאות וכו'.

 

בנוסף, אין צורך לקנות סיגריה חדשה בכל פעם שמעוניינים לעשן, אלא רק להחליף מדי פעם את החומר המתאדה, בעלויות נמוכות משמעותית מאלו של קניית סיגריות או טבק על בסיס קבוע. בנוסף, מדובר כאמור באדים אשר אינם מזיקים לסביבה ואינם מסריחים את החדר, ולכן ניתן לעשן סיגריה אלקטרונית במקומות רבים בהם לא ניתן לעשן סיגריות רגילות.


להפסיק לעשן בלי לוותר על העישון – שיטה יעילה לגמילה מעישון

כמובן שהיתרונות שמנינו לעיל הם חלק ניכר ממה שהופך את הסיגריה האלקטרונית לפופולארית כל כך בעולם ובישראל בשנים האחרונות. אך מעבר להכל נראה כי פשוט מדובר בדרך הנוחה, הקלה והיעילה ביותר לגמילה מעישון – מדובר בגמילה המאפשרת להפסיק לעשן, בלי לוותר על כמה מהצדדים הטובים והמהנים ביותר בעישון, ובראשם הפעולה הפיסית של החזקת הסיגריה, שאיפה והוצאה של עשן (או אדים..).

מיליוני אנשים כבר עברו לסיגריות אלקטרוניות. כנראה שזו שיטת הגמילה מעישון היעילה ביותר כיום בעולם.  


עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשש ללכודים בשריפה בבניין ביפו
חשש ללכודים בשריפה בבניין ביפו
אלפי נפצים נתפסו ברעננה
אלפי נפצים נתפסו ברעננה
בי-ם שי עם מי לדבר
בי-ם יש עם מי לדבר
מגדל העמק מעצמת גיו גיטסו
מגדל העמק מעצמת ג'יו ג'יטסו
פסטיבל מתוק כדבש!
חזר לגן
גבר נורה למוות בקריות
נפטר הגבר שנפצע בתאונת עבודה בכפס
נפטר הגבר שנפצע בתאונת עבודה בכפ"ס