נתניה

אישום: גרמו נזק לתשתית בהיקף של מאות אלפי שקלים

שני אחים, בשנות ה - 20 לחייהם, הואשמו כי גנבו תשתיות של בזק בנתניה בשווי כולל של כ - 300 אלף שקל

מיכאל פרוסמושקין 21/01/2019
כתב אישום חמור (iclipasrt)

שני אחים מערערה הואשמו לפני ימים אחדים כי גנבו תשתיות בעיר נתניה בשווי של למעלה מ-300,000 שקל. 

בסיומה של חקירה מורכבת, הוגש כתב אישום נגד שני אחים לאחר שגנבו על פי החשד במשך כחודשיים כבלים של חברת בזק בשווי של מאות אלפי שקל והסבו נזק רב הן למערכות התקשורת והן לחברת בזק.

הכל החל עם קבלת תלונתו של אזרח למשטרת ישראל, אשר הבחין בחשודים ביום 29.12.18 בשעת צהרים מגיעים לרח' זלמן שז"ר בנתניה, כשהם מצויידים במגזרי ברזל וברכב עם נגרר. החשודים חיברו את הרכב לכבל שחור שבצבץ ממכסהו של גוב ( בור תקשורת של חברת בזק) ומשכו את מכסה הגוב באמצעות נסיעה ברכב, עד שמכסה הגוב נפתח. החשודים משכו מהגוב כבל 1,600 (כבל המכיל 1600 חוטי נחושת) וחיברו אותו לוו הגרירה של הרכב. בהמשך, חתכו את הכבל לחתיכות של כמטר וחצי כל אחת והניחו אותם על גבי הנגרר. בכך למעשה, החשודים גנבו כבלים המעבירים תשתיות תקשורת טלפונית ואינטרנט, כמו גם חיבור למוקדי חירום ו/או לשירותי רפואה ובנקאות, אזעקות ומערכות ניטור אזרחיות וצבאיות.

החשודים חזרו על מעשיהם, ולעיתים גנבו באותו היום במקומות שונים ברחבי העיר נתניה ובמשך תקופה של כחודשיים, כאשר אחד החשודים עבד כמנהל עבודה בחברה הקבלנית שסיפקה שירותי תחזוקה לעיריית נתניה ותפקידה היה טיפול באחזקת כבישים ומדרכות. החשוד השני, אחיו של החשוד הראשון, עבד כפועל באותה חברה.

החשודים, בני 21 ו - 22, נעצרו "על חם" בגניבה מיום 29.12.18. בדיון בהארכת מעצרם מיום 31.12.18 החשודים שוחררו בתנאים מגבילים ומשטרת ישראל הגישה ערר על החלטת השחרור לביהמ"ש המחוזי בלוד. ביהמ"ש המחוזי קיבל את ערר המשטרה והותיר את החשודים במעצר. מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת וכאמור, בסיומה של חקירה אינטנסיבית, הוגש נגד החשודים כתב אישום הכולל 17 אישומים חמורים בעבירות של גניבת קו/מתקן תשתית/אמצעי בטיחות והיזקים לקווי תשתית והמחובר אליהם. יחד עם כתב האישום, הוגשה נגד האחים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.

עוד בנתניה
מיכאל פרוסמושקין 17/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ב(ע)ין השורות פרשת בשלח
צילום הדמיה שנעשה בהלל יפה- המטבע נתקע באיזור הוושט
"גופים זרים הם לא משחק ילדים"
שפכה שמן רותח על בן זוגה
אישום: שפכה שמן רותח על בן זוגה
יש לה פוטנציאל
השטח שבו הוסרה הצליה
הצל שלי ואני
עבריין רכוש סדרתי הואשם בפריצה לדירה בהוד השרון
ישראל בעקבות המזרח הרחוק
ישראל בעקבות המזרח הרחוק
מעיין-כלו לוין. ליד הספרייה בגינה הציבורית
"זו לא שכונת פאר, זו לא שכונה של עוני"