נתניה

25 שנים להסכמי אוסלו באקדמית נתניה

אמש(יום ד') נערך באקדמית נתניה כנס שעסק ב "25 שנים להסכמי אוסלו". בכנס אשר נערך בסימן השינויים המדיניים, הביטחוניים והכלכליים מאז ההסכמים, לקחו חלק דיפלומטים רבים, ביניהם שגריר נורבגיה בישראל, ג'ון הנסון – בוואר, פרופ' יעקב הרט, נשיא האקדמית נתניה, עמוס ערן, חבר בחבר הנאמנים וממקימי המכללה, תא"ל במיל' ד"ר אפרים סנה, יו"ר המרכז לדיאלוג אסטרטגי במכללה, תושבי נתניה והאזור ועוד רבים נוספים.

כתב לוקאל 28/02/2019
פרופ' יעקב הרט, נשיא האקדמית נתניה
צילום: אנדריי קורצי'נין

פרופ' יעקב הרט, נשיא האקדמית נתניה: "האקדמית נתניה הפועלת למצוינות בהוראה ומחקר ומכשירה את בוגריה להיות המנהיגות העסקית הכלכלית והמדינית בישראל , הקימה את המרכז לדיאלוג אסטרטגי, בראשותו של תא"ל במיל' ד"ר אפרים סנה. לצד מחקרים חשובים ומעמיקים, מקיים המרכז מפגשים חשובים בנושאים מדיניים שונים בשיתוף נציגים שונים. לא מזמן מלאו 25 שנים להסכמי אוסלו, שהיו סדרה של הסכמים שנחתמו בין ישראל לבין הארגון לשחרור פלסטין כחלק מתהליך השלום. בצוות המרכז לדיאלוג אסטרטגי, כאן במכללה,  נמנים אנשים שעסקו לא מעט שנים בנושא- ד"ר יאיר הירשפלד שהיה מאדריכלי אוסלו,  תא"ל במיל' ד"ר אפרים סנה שביצע שליחויות מדיניות רבות לטובת המדינה. מטרת הכנס היא להציג הערכה מקצועית מתוך ראיית ההשלכות של ההסכמים לאחר 25 שנים מבחינה כלכלית מדינית וביטחונית".


תא"ל  במיל' ד"ר אפרים סנה, יו"ר המרכז לדיאלוג אסטרטגי באקדמית נתניה: "הוויכוח השולט בציבוריות הישראלית מאז הסכמי אוסלו, הוא וויכוח על איך תראה מדינת ישראל- האם תהיה מדינה דו לאומית, האם תהיה מדינה עם 3 שכבות של אזרחים עם זכויות שונות, או תהיה מדינה בעלת אופי דמוקרטי יהודי ולצידה מדינה דמוקרטית פלסטינאית- על זה הוויכוח איזו ישראל אנחנו רוצים, ולא אם הסכמי אוסלו היו רעים או טובים. הדיון היום מפקיע את נושא אוסלו מהוויכוח הפוליטי הנמוך ומהכפשות והקראה בשמות לבחינה רצינית של האירוע הזה ב3 מישורים שונים: מדיני כלכלי וביטחוני".

עמוס ערן, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה תחת יצחק רבין וחבר בחבר הנאמנים וממקימי האקדמית נתניה" : יש וויכוח אם ערפת שיחק משחק כפול- אני לא בטוח שהוא היה  מוכן להתמודד עם ניהול אזרחי של רשות אזרחית על כל מורכבותה. וכאשר ערפאת בשלב מסוים הרגיש שהשטיח נשמט מתחת לרגליו הוא בעצם ויתר על אוסלו. אוסלו לא הופסקה ברצח רבין, שהקדיש את חיו לביטחון, אוסלו נפסק כתוצאה מחוסר אחדות בהנהגה הפלסטינאית,  במחנה הפלסטינאי שלא הגיע ליכולת מנהיגות מרכזית שמסוגלת להתמודד גם עם הפנים גם עם החוץ, זה בסופו של דבר הביא לאותו גל שגם בישראל חיזק את הימין והרחיק את האפשרות של הפתרון של שתי מדינות, שהוא אולי הפתרון היחיד".

 

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תלונה: העירייה אינה אוכפת חניה של כלי רכב כבדים ברחוב יבניאלי
בית ספר בבית החולים
הצלחה מוזיקלית
המועצה בפעולה
רוכב קטנוע נפצע בתאונה בכפ"ס
  בכפר סבא יוצאים מהחושך אל האור
יוצאים מהחושך אל האור
"האירוע הזה היה בשביל קמיל"
מה ה-zone שלך?
מה ה-"zone" שלך?