נתניה

נחשפה רשת לסחר בסמים באמצעות ה"טלגראס"

שבעה תושבי השרון נעצרו בחשד כי ניהלו עסק לסחר בסמים כשבין היתר מכרו סמים ללקוחות מכפר סבא, הרצליה, רמת השרון, רעננה ונתניה. כתב אישום שהוגש נגד חמישה מהם מכיל למעלה מ - 60 אישומים

מיכאל פרוסמושקין 03/03/2019
כתב אישום חמור (iclipasrt)

שבעה חשודים מאזור השרון  קשרו קשר והקימו עסק להפצת סמים מסוכנים בכל רחבי הארץ באמצעות יישומון ה"טלגראס" וסחרו בסמים לקטינים וגם לבגירים. בין היתר הפיצו סמים בערים: כפר סבא, הרצליה, רמת השרון, רעננה ונתניה. 

במהלך תקופה שקדמה לחודש דצמבר 2018 קשרו שבעת החשודים קשר במסגרתו הקימו עסק למכירת והפצת סמים מסוכנים בכל רחבי הארץ, לקטינים ולבגירים. לשם מימוש הקשר, הנאשמים הצטיידו בטלפונים מבצעיים, באמצעותם יצרו קשר עם לקוחות פוטנציאליים והתקינו את יישומון "טלגרס" המבוסס על יישומון ה"טלגרם". החשודים פתחו חשבונות רבים ביישומון תוך שימוש בשמות רבים כגון: "אבי הטחול", "אלהון מייקון", ""shon shon, "50" ועוד.

החקירה העלתה כי החשודים עשו שימוש ביישומון וסחרו בסמים המסוכנים, תוך חלוקת תפקידים ביניהם ובאופן הבא: בשלב הראשוני, מי מהחשודים היה מבצע "אימות" מול הלקוח. במסגרת האימות ובטרם אישור העסקה, נדרשו הרוכשים הפוטנציאליים לשלוח מסמכים מזהים הכוללים בין היתר, צילום תעודת זהות/רישיון נהיגה, צילום עצמי שלהם קורצים עין או סרטון בו נדרשו לומר מלל מסויים וכן צילום תמונה מיישומון ה"פייסבוק". כל הליך העימות נועד לוודא כי לא מדובר בשוטר שעלול להפלילם.

בשלב השני ולאחר ביצוע העימות, מי מהחשודים היו מסכמים עם הלקוח את פרטי העסקה שכללו בין היתר: סוג הסם, מחיר, כמות, מקום המפגש וקבלת טלפון נייד של הלקוח. בחלק מהמקרים הלקוחות היו מגיעים למקומות מפגש, שם הייתה מתבצעת העסקה ובחלק מהמקרים, כשהלקוחות רצו לתאם משלוח של הסמים אליהם, המחיר בעבור זה היה גבוה יותר.

בשלב השלישי, פרטי העסקה היו מועברים מהיישומון לאחד הטלפונים המבצעיים של החשודים ומי מהם היה יוצא לבצע את המשלוח בהתאם למקום שנקבע עם הלקוח.

עוד גילו חוקרי המשטרה, כי ביישומון ישנה אפשרות לחוות דיעה על כל יוזר ממנו נרכשו הסמים, אודות השירות, המחיר ואיכות הסמים. כדי להימנע מביקורות שליליות בשל איכות הסמים הירודה של הסמים שהחשודים מכרו, הם נהגו להחליף את שמות היוזרים בהם השתמשו באופן תדיר.

החקירה של חוקרי המשטרה העלתה כי גם במהלך התקופה שחלק מהחשודים שהו באילת, הם סחרו בסמים באילת והמשיכו לסחור בסמים גם בשאר חלקי הארץ.

במסגרת אותו קשר פלילי ולשם קידומו, החשודים יצרו קשר עם אחר, ממנו היו רוכשים את הסמים ובחלק מהמקרים היו נעזרים באמו של אותו אחר, גם היא מנתניה.

החשודים (18, 23, 24, 30, 50, 51 מנתניה, כפר יונה ולוד) נעצרו ביום 11.2.19 ומעצרם הוארך מעת לעת בימ"ש השלום בפ"ת. לפני ימים אחדים הוגש נגד 5 חשודים כתב אישום המכיל 66 אישומים בעבירות של סחר בסמים וקשירת קשר לפשע. יחד עם כתב האישום הוגשה נגד החשודים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם. 

עוד בנתניה
מיכאל פרוסמושקין 17/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
כנס הבראול סטארס הגדול בישראל מגיע לירושלים
כנס הבראול סטארס הגדול בישראל מגיע לירושלים
האוטובוס שלא נעשה בו שימוש
אוטובוס באמצע הרחוב
הולכים להצביע (שוב)
מיכל הגדולה
מעודדים מעורבות חברתית
אינדיפארק
הפנינג לסיום החופש הגדול ב"אינדי פארק"
גישה פעילה לבריאות בגיל השלישי
מצלמה תרמית
מהם השימושים העיקריים של מצלמה תרמית