נתניה

מרכז לזכר הנופלים במלחמת יום הכיפורים

מדובר במרכז שיכבד את זכר הנופלים במלחמת יום הכיפורים אשר יוקם וישמש בית להנחלת תולדותיה לדורות הבאים. עיריית נתניה הביעה נכונות להקצות את הקרקע למרכז וכבר החלו ההליכים לשם כך

כתב לוקאל 07/05/2019
רמי סווט, מראשי
צילום: יח"צ

רמי סווט, מראשי "המרכז למלחמת יום הכיפורים": "לצערנו צעירים רבים כיום לא יודעים כמעט דבר על מלחמת יום הכיפורים. דור הלוחמים שנשאו על גבם את הפעולה ההירואית  - ממגנה למתקפה ועד לניצחון בשדה הקרב - הוסיף שנים. זה הזמן לפעול ולחזק את המודעות לקשה שבמלחמות ישראל".

ערב יום הזיכרון ובשנה ה- 46 מאז פרוץ מלחמת יום הכיפורים קורא רמי סווט, מראשי עמותת "המרכז למלחמת יום הכיפורים", לוחם במלחמה וגם אח שכול: "לצערנו צעירים רבים כיום לא יודעים כמעט דבר על מלחמת יום הכיפורים. דור הלוחמים שנשאו על גבם את הפעולה ההירואית  - ממגנה למתקפה ועד לניצחון בשדה הקרב - הוסיף שנים. זה הזמן לפעול, לחזק את המודעות בקרב צעירים ובוגרים ולכבד את זכר הנופלים בקשה שבמלחמות ישראל".

מלחמת יום הכיפורים גבתה מחיר כבד: 2,673 הרוגים, 7,251 פצועים, 301 שבויים, ועד היום 12 נעדרים שטרם אותרו והובאו לקבורה בישראל.

בשנה הקרובה יוקם מרכז שיאגד מידע ופרקי היסטוריה קרבית ומדינית מהמלחמה, ישמש בית להנחלת תולדות המלחמה לדורות הבאים, להעמקת המחקר המקיף אודות המלחמה, יכבד את זכר הנופלים ויהווה מקום של כבוד למשפחות השכולות. עיריית נתניה הביעה נכונות להקצות את הקרקע למרכז וכבר החלו ההליכים לשם כך.

"המרכז למלחמת יום הכיפורים" הינו יוזמה של לוחמים בוגרי המלחמה מכל החילות, שהתאגדו כדי לשמר את זכרה של מלחמת יום הכיפורים.

העמותה תפעל בכנסת החדשה לחקיקת חוק להכרה במרכז כאתר מורשת לאומית, בדומה לחוק שכבר התקבל לגבי מרכז המורשת למלחמת ששת הימים, בגבעת התחמושת.

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
'חפלה בחצר' עם ענק הזמר הים תיכוני טריפונס
'גל ירוק' בציר טשרניחובסקי
"היו חיים לפני ויהיו חיים אחרי"
סול צבי. הבחירות שלי היו חריגות
פורצת דרך
פועל נהרג בתאונת עבודה
הלכלוך בכניסה לבניין המשותף ברחוב סוקולוב 10
"זה מרכז הרצליה ולא איזה שכונת עוני בסאו פאולו"
"לפנות את הכולל בהרצליה ב׳"
שכירות מסוכנת