נתניה

מי יעלה על ה -"podium" ?

המחזור השני של התוכנית הלאומית למאמנים יוצא לדרך במכון וינגייט

כתב לוקאל 02/06/2019
משתתפי המחזור השני של תכנית פודיום למאמנים לאומיים
צילום: אסף לב

השבוע נפתח במכון וינגייט המחזור השני של התוכנית הלאומית למאמנים בישראל- "podium", בהשתתפותם של טובי מאמני ישראל מהענפים האולימפיים, הפראלימפים ומהענפים שאינם אולימפיים. התכנית שהינה יוזמה של המועצה הלאומית לספורט ממשרד התרבות והספורט תסתיים בחודש מארס בשנה הבאה, ותבוצע ותנוהל על ידי בית הספר למאמנים ומדריכים של מכון וינגייט- המכון הלאומי למצוינות בספורט. התכנית תהיה בהיקף של 800 שעות לימוד, ותתקיים בארץ ובחו"ל בניהולו המקצועי של הפיזיולוג מולי אפשטיין – המנהל המדעי של הוועד האולימפי בישראל.

מנהל הספורט ממשרד התרבות והספורט, רואה בתוכנית הייחודית הזו מנוף מקצועי חשוב לקידום הספורט ההישגי בישראל, ועל כן בוגרי המחזור הראשון, שהסתיים באפריל 2018, כבר מיישמים ומתרגמים את המטען המקצועי שספגו לתוצאות מרשימות בזירה הבינלאומית. בין  בוגרי המחזור הראשון של התכנית, נמצאים בין היתר: דן סלפטר וגזאצ'ו יוסף (אתלטיקה – ריצות ארוכות), רועי לב (קיאקים), נופר אדלמן (שייט) ענבר רונן (אופני שטח), יעקב בנינסון (שחייה נכים) ,שירה העליון ולימור מזרחי (כדורסל) שגיא ברעם (כדורעף).

יעקב ג'ינו, ממלא מקום מנהל בית הספר למאמנים ולמדריכים במכון וינגייט: "מטרת התוכנית הלאומית למאמנים היא להעמיד לרשות מאמני העתיד בישראל את הכלים המתקדמים ביותר להתמודדות עם אתגרי האימון והניהול שיעמדו בפניהם בעשור הבא. תכני הלימוד נקבעו במטרה לענות על הצרכים הרוחביים של המאמנים שמגיעים ממגוון ענפי ספורט. נושאים בולטים בתוכנית: הכרת טכנולוגיות חדשות, ניהול מידע, תכנון, אתיקה, תקשורת, חונכות (מנטורינג) ועוד".

כל איגודי הספורט התבקשו להציג מטעמם שלושה מועמדים, כאשר תוכם לפחות מועמדת מאמנת אחת. על המועמדים היה לעמוד בתנאי הסף שנשלחו כקול קורא לכל איגודי הספורט של שלושת גופי הרוחב של הספורט בישראל – הוועד האולימפי, התאחדות אילת והוועד הפראלימפי הישראלי.

ועדת ההיגוי של התוכנית בראשותו של שלמה סביה, מנהל האגף להכשרת מאמנים במנהל הספורט, יעקב ג'ינו ממלא מקום מנהל ביה"ס למאמנים ולמדריכים במכון וינגייט, דני אורן מנהל היחידה לספורט הישגי, עדי כסלו-סילמן מנהלת המחלקה למסלולי לימוד מתקדמים, הפסיכולוג אורן הוברמן ומולי אפשטיין המנהל המדעי של הוועד האולימפי בישראל, ראיינה למעלה מ-40 מועמדים מהם נבחרו המאמנים והמאמנות הבאים:

ענפים אולימפיים: ניב ליבנר (אופניים), רוגל נחום (אתלטיקה), מיה וינבלט-רביבו (התעמלות אמנותית), ליאור כהן (טריאתלון), אסף לוי (כדוריד), נטע קרומר (כדורסל), אנה גרמן (כדורעף), אהוד סגל (שחייה), יוגב יוסף (שייט). ענפים לא-אולימפיים: רועי הייזלר (אגרוף תאילנדי), דודי בן-זקן  (ג'וג'יטסו), מוטי לוי (סקי מים בכבלים), אורי שטרנבך . (פוטבול). ענפים פראלימפיים: אורנה ויסבך (בוצ'ה), עופרי לנקרי (טניס כסאות גלגלים), ברק לופן (קיאקים).

עוד בנתניה
נבחרות הבאולינג והכדורשת של כפר עידוד זכו באליפות ישראל
כתב לוקאל 26/02/2019
כתב לוקאל 27/12/2018
שרון יונתן 26/12/2018
זאב גולדשמיט 26/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
ילד נפצע קשה מפגיעת רכב משמר הגבול
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
קיץ הכי ישראלי
קיץ הכי ישראלי
לראשונה, 27 פראמדיקיות במסגרת השירות הלאומי
חדש פורטל לניהול מכרזים
חדש: פורטל לניהול מכרזים
איתן גינזבורג נפרד ממועצת העיר
איתן גינזבורג נפרד ממועצת העיר
2019 תחרות אלופי הנדידה
תחרות אלופי הנדידה
תאגיד מי רעננה נכלל בבקשה לאישור תובענה ייצוגית
"מי רעננה" נכלל בבקשה לתובענה ייצוגית