נתניה

נתניה ארחה את שבת איחוד בתי הכנסת הצרפתיים בישראל

בשבת שעברה נערכה בנתניה שבת גיבוש לראשי ומנהיגי קהילות בתי הכנסת הצרפתיים מכל הארץ. את השבת יזם איחוד בתי הכנסת בישראל בשיתוף עם הארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיים

כתב לוקאל 10/06/2019
חוף נתניה
צילום: פרטי וארגון הקהילות האורתודוקסיות העולמי

בשבת שעברה התקבצו בריברייה הישראלית, הלא היא נתניה, עשרות משתתפים מכל הארץ להשתתפות בשבת עיון של ראשי בתי הכנסת הצרפתים בישראל. בין המשתתפים היו הרב שבת ראש קהילת "נעם שיח" בהר חומה בירושלים, הרב אברהם דרעי מרבני הקהילה הצרפתית באשדוד, עו"ד שלום בנישו יו"ר ארגון "מוריאל" לחיזוק הזהות של יהודי אלג'יריה, ד"ר מיכאל בן אדמון מנהל עתיד לישראל וסם קדוש יו"ר ארגון הסטודנטים דוברי צרפתית בישראל (CNEF) ועוד.

אורח הכבוד של השבת היה ח"כ אלי בן דהן סגן שר הביטחון. את הארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות, מייצג הזרם האורתודוקסי בסוכנות היהודית, ייצגו חברי ועד והנהלת הארגון הד"ר יעקב הדני וד"ר יצחק דהן. במהלך השבת הרצה ח"כ הרב אלי בן דהן על חוק הלאום ומשמעויותיו הדתיות ואף הציג בפני המשתתפים סקירה רחבה אודות המצב הפוליטי הסבוך בו אנו נמצאים בימים אלו.

במהלך השבת העבירו המשתתפים דברי תורה על פרשת השבוע וענייני דיומא ובצהרי היום נשא דברים עו"ד שלום בנישו אודות גלות וגאולה במשנתו של הרב יהודה אשכנזי (מניטו).

"זו זכות גדולה לאגד ולאחד תחת כנפי הארגון את מנהיגות קהילות העלייה הצרפתית הענפה בישראל. שיתוף הפעולה של רבני ונשיאי קהל העולים ודוברי הצרפתית עם הארגון האורתודוקסי העולמי יפרה וירומם את קהל העולים ויתרום לשילובם בהנהגת החברה הישראלית", אמר דוד בן נאה, יו"ר הארגון העולמי של הקהילות האורתודוקסיות.

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מכוכבי הילדים ועד רובוטים
החלו העבודות בצומת בת הדר
מדוע בנו מעלית אם לא משתמשים בה?
פריצה נועזת  לחנות שעונים בקניון ערים
פריצה נועזת לחנות שעונים בקניון "ערים"
רחלי בן ארי סקעת
בינימין נתניהו הוזמן לפתוח את קמפיין הבחירות ברעננה
הצלחה לתוכנית "מחיר למשתכן" בנתניה
המועצה אישרה את המלצות ועדת הביקורת בנוגע לדו"ח מבקר העירייה
דוקטור מיכל אברמוביץ רופאת המשפחה
"הסתובבתי כמו פצצה מתקתקת והרופאה הצילה אותי"