נתניה

פסטיבל אינזואגדה

אמנים וקהל מדברים בגובה העיניים

כתב לוקאל 05/08/2019
צילום: דימה חבר

מתי יצא לכם להיות בהופעה של זמר ואז לשתות איתו קפה? להתרשם מתערוכה של ציירת ולצייר יחד איתה? לראות הצגת תיאטרון ואחר כך לשבת עם השחקן לבירה? פסטיבל אינזואגדה, שיערך בנתניה, מפגיש בין אמנים לקהל בחצרות וסלונים של תושבי העיר ומאפשר את כל זה, אך קיומו של הפסטיבל מוטל בסכנה ומארגניו יצאו בקמפיין גיוס המונים. 

אהובה עוזרי ז"ל אמרה בראיון עם קובי מידן על החפלות בבתים: "לפני 10,000 איש אתה לא רואה אף אחד. אני זוכרת שהופעתי עם שלמה ארצי בגן סאקר, הגיעו 120 אלף, ראיתי ראשים - עציצים קטנים! עציץ, איפה האנשים? אתה רוצה להביע רגש! למי תביע? לעציצים?". בפנייה אל קובי היא אומרת: "אבל כשהם יושבים לידך… עכשיו אני שרה לך למשל, בכיף! אני מסתכלת לתוך העיניים, אני מדברת אליך, אני מראה לך כמה פעמים הלב שלי כואב, כמה הוא שמח, כמה רע לי, כמה טוב לי…"

אמנים וקהל תמיד רוצים הזדמנויות לדבר בגובה העיניים. הקיר שחוצץ בין הקהל והאמנים בבמות הענק יוצר חוויה של מרחק ובדידות בשני הצדדים, שבכלל אמורים להיות באותו הצד. הפסטיבל הנתנייתי, שהכניסה אליו חופשית, מייצר מפגש אנושי בין האמן לקהל, אשר בו כל המשתתפים הם חלק מבמה אחת שכולה נתינה - האחד מעניק את ביתו, השנייה מעניקה יצירה והשלישי מעניק את תשומת ליבו.

לדבריהם של מארגני הפסטיבל, העובדה שהשכונה של פעם כבר לא קיימת במציאות הנוכחית, לא צריכה למנוע גם את קיומה של השכנוּת, אלא להפך. הם מסתכלים קדימה ורואים צורך גדול בשכנות ערה, חדשה ומתחדשת, כזאת שרלוונטית גם ל-2019. אינזואגדה נותן מענה לרצון החזק בשכנות הזאת והוא מייצר קרקע להתפתחותה.

פסטיבל אינזואגדה צפוי להיערך השנה בין ה2-4 באוקטובר. במשך 3 ימים, ייפתחו עשרות בתים בנתניה ובתוכם יהיו מופעי אמנות מכל התחומים - הופעות מוזיקה בסגנונות שונים, גלריות פתוחות, סדנאות, הרצאות, שירה, הצגות תיאטרון ועוד המון יצירות מקוריות. מלבד אירועי האמנות שבבתים, גם הרחובות יהפכו לחגיגה של ממש עם ציירי רחוב, אמני גרפיטי, מוזיקאים, תאטרון רחוב, קרקס, מתחם ילדים, הרקדות ודוכנים. הפסטיבל פונה לקהל רחב - צעירים, מבוגרים, הורים, ילדים ונוער. השפע והמגוון בפסטיבל מאפשרים לכל אחד למצוא בו מקום.

את אינזואגדה מפיקה קהילת תרבות נתניה. מדובר בקהילה של אמנים מכל התחומים, שוחרי תרבות ופעילים חברתיים, מנתניה והסביבה. חברי הקהילה, בגילאי 25 עד 65, פועלים ויוצרים יחד לאורך כל השנה ועוסקים בפעולה אמנותית וקהילתית לשיפור איכות החיים בעיר. הם מאמינים בכוחו של הפסטיבל לחולל שינוי אמיתי במציאות והם לא רואים בו כאירוע שמטרתו היא בידור בלבד. הפסטיבל נותן במה למאות אמנים מנתניה ומחוצה לה והוא מבקש להפוך את השכונות בעיר למרכז תרבות שמגיעים אליו במיוחד, ולא רק הולכים ממנו למקומות אחרים.                                                 

הפסטיבל אינו למטרות רווח והוא מבוסס על כוחות התנדבותיים של אנשים שרוצים לפתח את התרבות במקום בו הם חיים ולהיות אחראיים לה. כדי להצליח לקיים את הפסטיבל יצאו מפיקי אינזואגדה בקמפיין מימון המונים, בפלטפורמת אתר הדסטארט. הם פונים לתושבי נתניה וגם לאנשים ממקומות אחרים להצטרף אליהם ולתמוך בקמפיין. רק בזכות התגייסות רחבה של תומכים הם יוכלו להרים את הפסטיבל המקסים הזה. אם גם אתם מאמינים בכוחה של קהילה שפועלת וחיה יחד ובאפשרות של יצירת שינוי דרך תרבות - אתם מוזמנים להיכנס להדסטארט, לתמוך ולקחת חלק. לתמיכה - https://bit.ly/2yg8QRM

 

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שמעון. הצעה לסדר
עימות חריף בישיבת המועצה
שוטרים ליום אחד
יש במה להתפאר
פצוע דקירה בהרצליה
מה עם מפגש סוקולוב?
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
צעיר חשוד בהחזקת אקסטזי
תפריט בריא בקפיטריות בבתיה"ס