נתניה

פינוי בינוי בדרך לאילת

בישיבת מועצת העיר האחרונה (7.8.19), אישרו חברי מועצת העיר פה אחד, קידום פינוי בינוי בבנייני הסינג סינג במסגרת מסלול רשויות מקומיות, שמקדמת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית במשרד הבינוי והשיכון

כתב לוקאל 13/08/2019
ישיבת מועצת העיר אילת
צילום באדיבות דוברות עיריית אילת

בנייני הסינג סינג הממוקמים על ציר שדרות התמרים, רחובה המרכזי של העיר אילת כוללים 194 יחידות דיור הסובלים, רובם ככולם, מהזנחה רבת שנים. המתחם המשתרע על שטח של כ – 9,750 מ"ר כולל שלושה בניינים: בניין 711 (56 יחידות דיור), בניין 712 (112 יחידות דיור) ובניין 713 (26 יחידות דיור). תכנית פינוי בינוי במתחם, אותה מעודד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי כאמור, במסגרת מסלול רשויות מקומיות, תשדרג את האזור כולו הן בפן הפיזי של האזור והן בפן הדמוגרפי. תכנית הבינוי הראשונית לאחר הפינוי, מציעה בניית 5 בניינים וכ – 3,000 מ"ר שטחי מסחר. עוד במתחם מתוכננים כ – 450 מקומות חניה.

אישור המועצה האמור מהווה למעשה, הסכמה עקרונית לקדם את הפרויקט במסלול הארצי של התחדשות עירונית כולל מימון מלא של התכנון, פטור מהיטל השבחה, ותוספת לקרקע המשלימה במסגרת הסכם הגג עליו חתמה לאחרונה העירייה מול ממשלת ישראל. עוד אישרה המועצה, כי החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) תמונה כחברה המנהלת בהתאם להנחיות הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי הפועל כבר שנים רבות לקדם הליך פינוי בינוי במתחם ציין: "נפעל בכל דרך לקדם את הפרויקט לרווחת הדיירים, להשבחת איכות חייהם ולשיפור המראה והמרקם העירוני". אסף אריכא – מהנדס העיר הוסיף: "מועצת העיר קיבלה החלטה משמעותית שתסלול את הדרך להתחדשות עירונית במתחם התמרים. ההחלטה תאפשר את קידום התכנון של הפרויקט ותמיכה מצד הרשות הלאומית בפתרונות הנדרשים ליישום בפועל".

התחדשות עירונית זה הקו המנחה את עיריית אילת, כאחת מהרשויות הבודדות שהקימה באופן יזום ועצמאי מינהלת שכונות ותיקות, שפועלת לשפר את מראה השכונות הוותיקות ובתוך כך להשביח את איכות החיים בהן. לצד הבינוי בשכונת השחמון פועלת העירייה באמצעות המינהלת, לחדש גם את השכונות הוותיקות, בין אם בשיתוף הדיירים על ידי פרויקט "שפץ בניינך" ופרויקט "מתיחת פנים" ובין אם בפעולות יזומות של שדרוג רחובות ומשעולים, דרכי גישה וטיפוח המרחב הציבורי. בפועל שופצו בעשור האחרון, כ - 80 בניינים בשכונות הוותיקות ובתוכן שכונת צופית תחתית, צופית עלית, שכונת אופיר, עציון גבר, הדקל, צאלים ומספר בניינים בשכונת יעלים. המינהלת אף הצליחה במאמץ רב להשיג תקציבים נוספים ממשרד השיכון לטובת חיזוקי מבנים בשכונת אופיר, אשר הוכרזה כשכונת שיקום ועברה מתיחת פנים כוללת. פרויקט פינוי בינוי במתחם הסינג סינג שצפוי לצאת לביצוע בתחילת שנת 2020 ישדרג ללא ספק את האזור וישביח כאמור את איכות החיים של תושבי השכונה הנחשבת בין השכונות הוותיקות בעיר אילת.

עוד בנתניה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אליפות העולם לטניס בכיסאות גלגלים תערך לראשונה בישראל ברמת השרון
טניס בכיסאות גלגלים
הולך רגל נהרג בכביש 431
הולך רגל נהרג בכביש 431
מימין: אלי אלוש, דרורה כהן ולורן עייאש-חברי הרשימה הדתית המאוחדת
בקיעים ראשונים בקואליציה של חיים ברוידא
צנתור לב מיוחד במינו
צנתור לב מיוחד במינו
עיריית חיפה נערכת לרעידות אדמה
שלושה פועלים נפצעו במפעל סמוך לנתיבות
שלושה פועלים נפצעו במפעל סמוך לנתיבות
תלמידי יב במגמה הימית. השלימו קבלת רישיון סקיפר
על היאכטה עלה
45 פולשים בנגב התפנו עצמאית