נתניה

ב- 8% מהעסקים שנבדקו בנתניה, לא נרשמו הכנסות כדין

במבצע ביקורת לילי של מס הכנסה בנתניה ובסביבה, עלה כי בקרב 8% בלבד לא נרשמו הכנסות כדין

כתב לוקאל 27/08/2019
צילום אילוסטרציה iclip art

במבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בעיר נתניה, באזור התעשייה, בכפר ויתקין ובישובי עמק חפר, אשר כלל 92 ביקורות, עלה כי בקרב 8% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, אשר נוהל על ידי עובדי משרד פקיד שומה נתניה, נבחרו בתי עסק בענפי המסחר ומתן השירותים הפעילים במיוחד בשעות הערב והלילה המאוחרות.

בביקורת שהתקיימה במסעדה בנתניה גילו המבקרים כי לא בוצעו רישומים של המכירות ולא תועדו העסקאות שבוצעו במסעדה משנת 2017 ועד ליום הביקורת. בהסבר התמוה שניתן על ידי בעל המסעדה נאמר: "לא ידעתי שצריך לשמור את פירוט כל העסקאות ורואה החשבון שלי לא אמר על זה כלום". במהלך הביקורת נכנסו המבקרים לחנות לממכר טבק ונרגילות וכאשר ביצעו השוואה בין דוחות כרטיסי האשראי לבין הרישום לקופה, נמצא שחלק מההכנסות באשראי לא תועדו בקופת העסק. תשובתו של בעל העסק היתה: "שבע פעולות באשראי לא הדפסתי בגלל הלחץ". בגלידריה נערכה קניית ביקורת מספר ימים לפני המבצע. במהלך הביקורת ביום המבצע נמצא שקניית הביקורת לא תועדה. בעל הגלידריה הנחוש טען: "אני אוכיח לכם במצלמה שרשמתי את הקנייה". בעל מסעדה שלא רשם קניית ביקור מוקדמת שנערכה ביום המבצע מיהר לתלות את האחריות על המלצרית ואמר למבקרים: "נשאל את המלצרית למה לא רשמה".

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד בנתניה
אתר לוקאל 01/08/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלומי בן עזרי מנכל ארגון הקבלנים באשדוד
ליקויי בנייה בפרויקטים של תמ"א 38 באשדוד
המלון החדש שנפתח בירושלים
מלון חדש נפתח בירושלים
דוברת וייזר , מובילה לסדר נשי חדש
סדר נשי חדש
דירוג הרשויות בליקוי הבטיחות באתרי בנייה
פורסם דירוג הרשויות בליקויי הבטיחות באתרי בנייה
בדרך לרובע תעסוקה במחנה צריפין?
בדרך לרובע תעסוקה במחנה צריפין?
אירוע בטיחותי חמור סמוך לתחנת הרכבת בכפס
אירוע בטיחותי חמור סמוך לתחנת הרכבת בכפ"ס
חלליות לאיסוף פסולת אלקטרונית
הטיילת בראשל"צ משנה את פניה