עכו

15 חשודים בעבירות סחיטה

המשטרה עצרה שורה של חשודים בסחיטת דמי חסות מעסקים ותושבים בנצרת. בעת המעצרים נתפס במזומן בסכום של כמאה אלף שקל וכן נתפס רכוש בשווי כולל של כמיליון שקל

מיכאל פרוסמושקין 12/03/2018
15 חשודים בעבירות סחיטה
חשודים בסחיטה (תמונה להמחשה) צילום דוברות

המשטרה לפנות בוקר (יום ראשון) חברי כנופיה שהטילה בחודשים האחרונים את אימתה על אזרחים ועסקים נורמטיביים בעיר נצרת. 

מקץ פעילות סמויה של מספר חודשים עצרה המשטרה כנופיה אשר סחטה מבעלי עסקים ואנשים פרטיים סכומי כסף. לבעלי עסקים ואזרחים שבחרו שלא להיכנע לסחיטה ולא לשלם היו חברי הכנופיה גורמים נזקים כבדים, משגרים איומים ואף ביצעו ירי לעבר בתיהם ובתי העסק במטרה להפחידם ולאלצם לשלם. 

בהינתן האות פשטו מאות שוטרי משטרת ישראל ובהם לוחמי יחידות מיוחדות ,בלשים, חוקרים, לוחמי משמר הגבול, כלבנים וטכנאי זיהוי פלילי על בתי החשודים שעל פי החשד פעלו בחודשים האחרונים לסחוט בעלי מסעדות ואזרחים בנצרת.

על פי החשד והשיטה נהגו חברי הכנופיה להגיע למסעדות או בתי קפה ובשלב מסויים מתחיל בין חברי הכנופייה "ויכוח" שמיד מתפתח להתפרעות מכוונת שבמהלכה החשודים משליכים חפצים מכל הבא ליד וגורמים למקום לנזקים כבדים.

בעלי העסקים ״שלא הבינו את הרמז״ ולא שילמו לסוחטים נחשפו לסכנה על ידי ירי לעבר בית העסק ואף לבתיהם הפרטיים. במקרים מסויימים האיום עלה אף לכדי השלכת רימונים על מנת להפחידם במטרה שישלמו את דמי החסות. חברי הכנופיה הטילו אימתם ובעלי עסקים בנצרת שילמו להם "דמי חסות" על מנת שלא יאונה רע להם ולעסקיהם.

לאחר חקירה סמויה שנמשכה למעלה מ-10 חודשים, תוך שימוש בכלל המשאבים והאמצעים הטכנולוגים ובשיתוף פעולה עם פרקליטות מחוז צפון, עצרה היום לפנות בוקר משטרת ישראל 15 חשודים ובמהלך החיפושים נתפסו 2 רכבי יוקרה,סמים מסוגים ובמשקלים שונים,נתפסו כספים במזומן בסכום של כמאה אלף שקל וכן נתפס רכוש בשווי כולל של כמיליון שקל שבתום ההליך המשפטי בכוונת המשטרה לבקש את חילוטם בנוסף בחקירה זו צפויים להיחקר עשרות רבות של מעורבים.

עוד בעכו
אתר לוקאל 18/06/2018
מיכאל פרוסמושקין 16/06/2018
מיכאל פרוסמושקין 14/06/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
הענן של מעיין
איל פביאן מתמודד לראשות העירייה
האם יגיע הניצחון?
האם יגיע הניצחון?
ת"א ממריאה אל על
צוות מתכננים מקצועי ילווה את ההתנגדויות לתוכנית המתאר בכפר סבא
צוות מתכננים מקצועי ילווה את ההתנגדויות לתוכנית המתאר בכפר סבא
החלה ההרשמה לקייטנות הגנים
חשד: ירה עם אקדח אוויר לעבר אוטובוס וניפץ חלון
חשד: ירה עם אקדח אוויר לעבר אוטובוס וניפץ חלון
סטנדאפ על הדרך